• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Meriva :: MERIVA :: Meriva motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
motor za tepla zle štartuje
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Roman
Friday 23 January 2009 - 18:43:44 Citovat
Host
mám merivu 1.7 DTi je tam naftové čerpadlo denso motor pri studenom štarte štartuje na 1 raz ale keď je teplí motor tak na 6-7 raz a dlho točí a točí keď naštartuje tak ďalej pekne ide motor žiadne trhanie žiadne dusenie nič pekne ide.Bol tam menení tlakový ventil naftového čerpadla ten spodný na naftovom čerpadle ale nič len som vyhodil 6500sk.Bol aj na diagnostike a nič neukázala kto by my skúsil poradiť alebo len naznačiť čo to môže byť. Auto má 74000km. Mimochodom ten ventil my hovorili v Oply že to je 100% tá závada.môžete odpovedať aj na Email vopred ďakujem každému a pozdravujem vás
freez
Sunday 15 March 2009 - 22:01:14 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Přesunuto ze souběžného vlákna

Roman napsal ...

tak pani to naozaj nie je tu nikto kto by aspon len naznacil ze co to moze robit?
uz som vymenil aj ten horny tlakový ventil na cerpadle a este to je zle ale je to len pozicane od kamarata z druheho auta co startuje




Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
freez
Sunday 15 March 2009 - 22:19:05 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Nebude to něco podobného jako je popisováno zde ?

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Onki
Monday 11 November 2013 - 21:04:22 Citovat
Host
Zdravím, mám problém, Merivka špatně startuje při teplém motoru! r. v. 2005, 1,7 CTDi, 74 kW.
Ráno všechno v pohodě, při odjezdu z práce taky. Ale běda, když se stavím někde jen na chvíli, jako např. při braní nafty, nebo na nákup, tak prostě točím i 10s, mačkám plyn i bez a pořád nic. Nakonec vždy tak na 3. pokus chytne (už se mi ale 2x stalo, že jsem startoval do vybití baterie a ze zoufalství a rizikem jsem se nechal na 3 roztlačit a pak teprve chytnul). Není to pravidlo, ale je to stresující. Prostě když úplně motor nevychladne, je problém. Studený motor ale taky nestartuje ideálně, naskočí až tak při 3-4. otočení, ale chytne.
Nedávno byly dělané rozvody při 90t km, ale dělalo to i před. Všechna čidla co šla, tak jsou měněná nově, filtry vyměněné, ohledně startování nic nepomohlo. Dokonce na radu opraváře vyměněno kolečko se 4 jazýčky u rozvodového kola vačkové hřídele a nic. Nechci to dávat do značkovýho servisu, se nedoplatím, tohle mi dělá známej ze servisu, ale už je taky bezradný, diagnostika už nic neukazuje. Dokáže mi někdo poradit?
Onki
Tuesday 12 November 2013 - 17:33:54 Citovat
Host
...a ještě další poznatek...
Když mi to třeba chcípne na křižovatce (stalo se mi to dnes náhodou kvůli borcovi přede mnou) a hned zkusím startovat, tak motor naskočí. Udělal jsem tedy pokus po příjezdu domů, motor na 80C, vypnul jsem, zkusil nastartovat a hle, šlo to! Po půl hodině motor cca na 40C, nic. Po další půl hodině motor cca 30C nic. Po další hodině, tedy úplné vychladnutí- na první cvrnknutí. No se už asi zblázním.
A pozor, jednou, před obchodním domem, kdy jsem se tak po hodině vracel z nákupu, vytloukl jsem si startováním baterku. Zariskoval jsem a nechal se roztlačit na 3 a auto chytlo jakoby se nechumelilo a pokračoval jsem dál v jízdě sám. Čím to teda může být, POMOC!
Martas
Tuesday 12 November 2013 - 19:00:41 Citovat
Host
Cidlo na klice.
Onki
Wednesday 13 November 2013 - 16:07:12 Citovat
Host
Čidlo na klíče? Co to je, kde to najdu a kam se to strká? ?:!: Ještě jsem to ani neslyšel...!sad
Colommbo
Wednesday 13 November 2013 - 17:10:37 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Sakramentský háčky a čárky - žádný čidlo na klíče, ale čidlo na klice, čidlo kliky, snímač otáček klikové hřídele... !!(a) Až ne zas tak neobvyklá nemoc Oplíků, v podstatě jediné čidlo, při jehož poruše motor ne a nenastartuje, nicméně v tomhle případě bych je osobně netipoval, když auto lze nakonec roztlačit...
P.S. Poruchu čidla kliky nemusí diagnostika zobrazit...

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
Onki
Wednesday 13 November 2013 - 18:29:15 Citovat
Host
Aha, tak to jo... Toto čidlo je vyměněné, na diagnostice to předtím sice psalo, ale výměna nepomohla. Zítra jdu na diagnostiku a pokusíme se to tam dát při situaci, kdy motor chladne a nelze nastartovat... dám vědět, jestli budu moudřejší...
Martas
Wednesday 13 November 2013 - 20:59:59 Citovat
Host
Onki napsal ...

Aha, tak to jo... Toto čidlo je vyměněné, na diagnostice to předtím sice psalo, ale výměna nepomohla.


Nebudes ani prvni ani posledni kdo nektery cidlo menil vickrat.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1691 sec,0.1343 z toho dotazů.