• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Samovolné uvolnění šroubů kol (?)
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
mates
Friday 15 May 2009 - 13:56:56 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
JB: taky mám dvoje disky, nijak je nečistím a nic se nepovoluje.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
iopkek
Friday 15 May 2009 - 16:24:14 Citovat
Host
Standardně by se mělo dělat : Očistit dosedací plochy na disku a autě, očistit závity a dosedací plochy šroubů, lehce přimazat dosedací plochy šroubů, ne závit. Který servis to běžně dělá? Šup, šup, kola dolů, kola nahoru, vrrr, vrrrr, chcete to s dokladem nebo bez? ...................
Napalm
Friday 15 May 2009 - 16:39:52 Citovat
Host
Já to mám i s dokladem, na kterém je drobným písmem napsané, že si dotažení mám zkontrolovat po 30-50km jízdy. Takže je to vlastně moje blbost, že jsem to neudělal. Co by člověk chtěl za 20 minut práce (bylo v tom vyvážení) a 500 Kč, že...
Ondre
Friday 15 May 2009 - 17:03:57 Citovat
ondre
Uživatel #1234
Registrován: Friday 24 August 2007 - 15:54:08
Příspěvků: 196
na fakture to byva uvedeno, pro jistotu, servis se tim taky jisti. vetsinou to jeste po utazeni pneusroubovakem dotahujou normalnim klicem. povolit se to muze tim, ze hlinik je mekej a vymacka se. taky to pro sichr jeste doma dotahnu.

Škoda Kodiaq 2,0 TDi, 140 kW (2019)
Zetor 5245, čelní nakladač (1986)
Aprilia RS50, 6,2 kW (2007)
MTB MRX 27,5" (2019)

OFF
Opel Zafira D 2,0 CDTi, 125 kW (2017)
Opel Vectra C 1,9 CDTi Caravan Elegance, 88 kW (2008)
Nissan Navara 2,5 Di D22, 98 kW (2003)
Opel Astra H 1,7 CDTi Caravan Cosmo Sport, 92 kW (2008)
Opel Zafira A 2,2 DTI (2002)
Opel Vectra B 1,8 16V (1996)

Tučapy
HonzaB
Tuesday 03 November 2009 - 11:24:38 Citovat
Host
Zdravim, take se mi to stalo, a nekolikrat. Citlivejsi jsou na to elektrony. Kola prehazuju sam na dvorku, mam je vyvazeny dycky uz dopredu abych se vyhnul frontam. Presto, ze dotahuju velkym klicem( s velkou pakou), poradne, a stejne se to povoli. Ted to teda kontroluju po 10 a po 50km, je to minuta, to nikoho nezdrzi, a dycky to trochu jde dotahnout. Poprve me to dost vylekalo, malem mi to kolo upadlo, jeden sroub byl dokonce uz ztracenej. Nedavno mi volal kamarad, co ma delat, ze mu asi upadne kolo, desne mlati, ale kdyz s tim zahejba tak nic. den predtim prezouval v pneuservisu, poradil jsem mu na hever a dotahnout kolo - vyreseno. Jak to na kole stoji, tak s nim hybat nejde, je to poznat az kdyz se to zvedne.
qpc
Tuesday 03 November 2009 - 14:47:02 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
Ondre napsal ...

na fakture to byva uvedeno, pro jistotu, servis se tim taky jisti. vetsinou to jeste po utazeni pneusroubovakem dotahujou normalnim klicem. povolit se to muze tim, ze hlinik je mekej a vymacka se. taky to pro sichr jeste doma dotahnu.



přesně tak,a chce to občas kontrolu,všechny najednou se nepovolej.Taky jde o správnej typ šroubu,myslim dosedací plochou.

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Csala
Wednesday 04 November 2009 - 08:18:22 Citovat
Host
Nikdy som nevidel, ze by mi v nejakom servise dotahovali skrutky kolies momentovym klucom. Ze to skontroloval rukou, to ano. Ja som si kupil v Lidli momentovy kluc za 599 SKK a mam od nich pokoj Kolesa si prehadzujem sam, po odjazdeni par km to znova momentovym klucom skontrolujem a je fakt, ze sem tam nejaka skrutka este tych par stupnov dotiahnut ide.
Prave vcera sa kolega rozculoval, ze ma na jednom kolese jednu skrutku stratenu.
A tiez skrutky mierne mazem, aj zavit, robim to tak roky, dobre sa to potom povoluje, ale sama sa mi skrutka ani raz nepovolila.
O tom mazani kolesovych skrutiek som s viacerymi fundovanymi ludmi debatoval a nazory sa roznia.
Martas
Wednesday 04 November 2009 - 08:24:23 Citovat
Host
Csala napsal ...

A tiez skrutky mierne mazem, aj zavit, robim to tak roky, dobre sa to potom povoluje, ale sama sa mi skrutka ani raz nepovolila.
O tom mazani kolesovych skrutiek som s viacerymi fundovanymi ludmi debatoval a nazory sa roznia.


To je prave proto, ze mazes zavit, pak to mazivo vyschne a ma opacny efekt - nejde to povolit.

Mazat se ma sedlo sroubu ne zavit !!!

Me se srouby nikdy nepovolili ani sem je nikdy nedotahoval a pokud jsem videl, ze se nekomu povolili, vzdy pouzil nespravne srouby (zejmena u elektronu) s jinym uhlem sedla nez tam ma byt.
qpc
Wednesday 04 November 2009 - 14:16:36 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
no,ale já to mazával měděnou pastou,ta ,,nesrůstá"...

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Csala
Wednesday 04 November 2009 - 15:41:28 Citovat
Host
Ja uhlikovou, ta nezadiera

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1392 sec,0.1095 z toho dotazů.