• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Koupě Zafíry
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Milan
Monday 07 September 2009 - 23:41:10 Citovat
Uživatel #411
Registrován: Friday 17 June 2005 - 14:49:11
Příspěvků: 307
Ahoj, chci koupit Zafíru CDTi 1,9 88kW rok výroby 2006. Jaký je váš názor na Zafíru,můžete mi někdo poradit?
Díky za odpovědi
Prazdroj
Tuesday 08 September 2009 - 07:15:43 Citovat
Prazdroj

Uživatel #419
Registrován: Monday 29 August 2005 - 22:19:11
Příspěvků: 827
Dobrá koupě zafira je super auto a hlavně se doněj vejde hodně lidiček. Akorát já osobně bych naftu nechtěl ta patří do kamen.. Benzín je benzín.....

Západní čechy, Škoda 100, Škoda 105,Daevo,Matiz,Astra G, Kadett, Zafira, Vectra A, Vectra B,Pegot Boxer
Martas
Tuesday 08 September 2009 - 08:03:11 Citovat
Host
Zafiraci se na me sesypou ale nevadi ....

Znas Zafiru, uz jsi s ni jel ?

Zafira ma snad jako jediny Opel trosku horsi ovladani a zejmena razeni je takove prapodivne. Nejenom, ze radici paka je umistena na pomerne zvlastnim miste (nekde mezi co jsou u dodavek obvykle Joystiky a tradicne umistena radici paka) ale razeni prave u tohohle motoru (6ti kvalt) jde dost ztuha a je i u noveho auta nepresne. Jizdni vlastnosti sice clovek nemuze srovnavat s beznym sedanem ale i tak pri ostrejsim prujezdu zatacky dost znatelne utika zadek a na rozdil treba od podobne Merivy to dost "nesedi". Nejvetsi problem jsou ovsem vnejsi zpetna zrcatka ktera nejenom diky velmi malym rozmerum zdaleka nepokryji obvykle zorne pole.

S touto motorizaci v ramci vseobecnych problemu s naftama neni problem a rozhodne patri k lepsimu spektru motoru (je z koncernu Fiat) a diky 6ti stupnove prevodovce se s tim jezdi celkem prijemne.

Jeste bych si dal pozor, zda u auta nebyla puvodne prepazka ktera byla drive nutna pro odpocet DPH. Zatim stale plati, ze tuto nelze demontovat (u Zafiry u zadne motorizace) a pak dost vadi ta mensi obsaditelnopst (5 mist).
qpc
Tuesday 08 September 2009 - 08:42:00 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
no,s tou přepážkou už je to tak,že odmontovat pujde a nebude na tom participovat servis a další úřady...Ale ted to ještě nejde.

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Martas
Tuesday 08 September 2009 - 08:50:00 Citovat
Host
qpc napsal ...

no,s tou přepážkou už je to tak,že odmontovat pujde a nebude na tom participovat servis a další úřady...Ale ted to ještě nejde.


Rozhodne bych si tim nebyl tak jist, to auto je v pripade prepazky homologovano jako "dodavka" a jde mimo jine i o zpusob pouzivani. V soucasne dobe se najdou zakaznici, kteri tu prepazku chteji a to z duvodu ze osobak pouzivaji jako dodavku tedy vozi naklad nad zadni plato (to ze je nutna pro odpocet DPH je jen cast proc se montovala, to ze nad plato resp. nad uroven operaku zadnich sedadel se v podstate nesmi nic vozit skoro nikdo nevi). Myslim ze se proti tomu automobilky postavi stejne jako v pripade rezerv a dojezdovych kol a zdaleka to nebude poprve co si novinari "vymysli" podobnou zarucenou zpravu (v tomto pripade ze lze prepazku svevolne demontovat) ale skutecnost je diametralne jina viz ty rezervy.
freez
Tuesday 08 September 2009 - 09:33:09 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Zafira B se mě osobně moc líbí, kdyby nebyla nová tak drahá asi bych si jí i koupil i když postupem času zjišťuji, že na mé potřeby ježdění do města a pro 4 lidi by asi byla zbytečně velká a protože by v ní musel být silnější motor moc by se mě to nerentovalo. 1,9 CDTI 88kW Z19DT(J) s tím autem už hýbe dost dobře k tomu by asi byla alternativa v benzínu a to 1,8 16 V 103kW. Ale chceš naftu tak holt naftu, záleží kolik by ten motor měl už najeto a v jakém stavu by byl, neb jetá nafta mi připadá že je rok od roku větší a větší past na kupujícího. Co je na zafiře už od prvního modelu dobré je vnitřní prostor a systém sedadel v béčku je zdokonalený systém flex 7 který dělá opravdu z auta variabilní obývák (nesmí být ale jak tu bylo zmíněno prodána jako N1 s přepážkou). Co se týče interiéru tak na tu řadicí páku si lze zvyknout poměrně dobře, je to podobné jako např u Citroenu xsara picaso kde je také řadicí páka umístěna na vybíhajícím středovém tunelu, podle mě si budeš delší dobu zvykat na "leteckou" páku ruční brzdy, to je dle mě větší anomálie. Jízda je prostě jiná zafira podobně jako meriva a spoustu dalších mpv prostě nikdy nebude tak stabilní a jistá jako třeba sedan, ne že by se to auto chovalo nějak nepředvídatelně ale délka auta spolu s náklonem karoserie budí dojem nestabilní jízdy, ale je to spíš jen dojem po nějakém čase užívání merivy vím, že ač se zdá v zatáčce náklon vozu větší nemá s udržením stopy žádný problém a není třeba mít strach, sedí to jak přibité a podobné je tomu i u zafir, chce to ale si chvilku zvykat pokud přecházíš ze sedanu či podobně "nízkého" vozu. Pokud hledáš rodinné auto a nevadí ti větší výška a mohutnost zafiry s nutnou volbou silnějšího motoru budeš určitě spokojen, jak moc budeš spokojen s tou 1,9 nedokážu posoudit protože to je u ojetiny vždy ve hvězdách. Co u těch naftových mrch nemám rád je filtr pevných částic, zachytává saze a samozřejmě se ucpává na vstupu a výstupu filtru je měřen tlak a pokud je rozdíl tlaků moc velký spustí se regenerace filtru kdy výfukové plyny ohřáté na nějakých 600 stupňů vypálí saze s filtru, jenže na to je třeba minimálně 15 minutová jízda nejlépe na dálnici aby se regenerace mohla uskutečnit, řídící jednotka při nějakých pocukách po městě regeneraci nespustí a pokud se tato neuskuteční delší dobu nezbude pak majiteli nic jiného než jet do servisu kde technik bude muset spustit regeneraci ručně přes diagnostiku, taková drobnost ale někdy to otráví. O dalších strastech a slastech nafty snad ani nemá smysl psát je tu toho o tom dost a dost. Takže zafiru určitě ano, výběr výbav je také velmi široký no a naftovou 1,9 po důkladné kontrole také. Nejsem si stoprocentně jistej tím od kdy se u zafir B ukládá stav km do řj a ne do budíků v přístrojovce, ale možná že u roku 2006 už to půjde vyčíst a je tu větší šance že koupíš nestočenou zafiru je ale nutné nechat auto hned někde napíchnout abys věděl kolik doopravdy má, to že je na budíku 100 tis ale v řj bude načteno třeba 160 není nic nového, tady by byla šance to ale zjistit. No už píšu moc dlouho tak zatím zdar a dobře vyber .-)

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
petrdu1
Wednesday 11 November 2009 - 17:26:49 Citovat
Host
to jsem zase koupil pěknej krám do baráku.nikomu 10 let starou zafiru nedoporučuji-mám R.V 99-1,8 benzín!!!před tím jsem měl astru combi 1,6 i R.V 96 a ta u známého jezdí bez problémů ¨(vlastně kecám,za 4 roky co ji má tak musel dát nové uhlíky do alternátoru,to je vše).opravdu nedoporučuji,připlatte si a kupte zafiru B.to už je o něčem jinym
Milan
Wednesday 11 November 2009 - 21:13:24 Citovat
Uživatel #411
Registrován: Friday 17 June 2005 - 14:49:11
Příspěvků: 307
Ahoj,díky za odpověď.Já chci koupit Zafiru B 1,9 CDTI rok 2006 a výš.Teď mám Astru G 1,6 SZR rok 1999,celkem bez velkých problémů,výfuk,lambda sonda,ale to jsou normální věci.

[ Upraveno Wednesday 11 November 2009 - 21:17:02 ]
freez
Wednesday 11 November 2009 - 21:26:14 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
petrdu1 napsal ...

to jsem zase koupil pěknej krám do baráku.nikomu 10 let starou zafiru nedoporučuji-mám R.V 99-1,8 benzín!!!před tím jsem měl astru combi 1,6 i R.V 96 a ta u známého jezdí bez problémů ¨(vlastně kecám,za 4 roky co ji má tak musel dát nové uhlíky do alternátoru,to je vše).opravdu nedoporučuji,připlatte si a kupte zafiru B.to už je o něčem jinym


Tady bych viděl spíše problém v tom že to byl jeden z prvních kusů a navíc jestli se o to auto někdo 10 let nestaral nedivím se že s ním mohl být problém. Jinak ale se Zafirou B souhlas, je super.

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
petrdu1
Thursday 12 November 2009 - 11:40:29 Citovat
Host
zdravím,tak jsem asi chytl špatný kousek?ale jinak jestli jsou prachy tak opravdu zafik B.ty jsou už oněčem jinym.s tou naftou nevim já jsem benzinák ale to je věc názoru.ještě prozba mrkněte na vlákno TC spíná když nemá a kdo můžete poradte prosím.díky moc

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1472 sec,0.1133 z toho dotazů.