• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vectra C - jaký motor
Přejít na stranu  1 2 [3]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Cesťák
Sunday 08 May 2011 - 09:58:26 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Tak jsem si nemohl pomoct a koupil jsem tu nejhorší možnost:
VeC 3,0CDTi V6 caravan s automatem.
Držte mi palce.

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

ciba
Sunday 08 May 2011 - 12:15:02 Citovat
xladas
Uživatel #2032
Registrován: Saturday 10 April 2010 - 19:25:36
Příspěvků: 594
at slouzi a napis jak jezdi:)

Vauxhall Omega B sedan 2.5V6 1997(žába),
Opel Omega B combi 2.5TD na ND1997 (Čertík)
Diagnostika Opel a Ford Praha a okoli, kdyby nekdo chtel Mantzel box tak SZ...
Cesťák
Thursday 19 May 2011 - 21:56:20 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Mé poznatky pro ty, kteří budou kupovat něco jako já.
Zatím jsem s tím najel cca 2000km a celkem spokojenost.
Budu se ale držet pořekadla, že každá vrána si chválí svůj ocas a ta, co ho nemá tvrdí, že je to nejlepší bez něj, a nezapomenu se na nevýhody:

- Ten diesel je oproti benzinu fakt docela hlučnej. Hlavně při rychlosti do 80km. Potom již je to OK. Zkusím nějaký odhlučnění a napíšu.

- Zatím jsem se nesžil s posilovačem. je to jako bych řídil joystickem = necítím silnici. Volant klade stabilní odpor, což mi vyhovuje na silnici a ve městě, na dálnici je to ale bída. Nejhorší to je v táhlých zatáčkách, kde se prakticky nedá řídit jednou rukou. Jakýkoliv hrbol uvolní tlak posilovače proti ruce a auto udělá vlnu.
Budu si muset zvyknout, ale uvítal bych, kdyby tam ten pseudoodpor nebyl, kontakt se silnicí stejně nepřináší, jen z toho bolí ruce.
- Naopak podvozek je naprosto sqělý a kastle až neuvěřitelně tuhá.
- Na blinkry jsem si musel přečíst manuál, ale od té doby již nechci jiné = SUPER.

- Automat = příjemné překvapení, ale nemá cenu, pokoušet se ovlivnit spotřebu. Když jedu ecoralye, mám spotřebu okolo 7,5, když to pálím co to dá (dálnice 180-200) spotřeba 9,2. Tak se radši dívejte do zrcátek, ty dva litry mi za úsporu nestojí. P.S.: Data platí pro normální režim. Sport prakticky nepoužívám. Je sice svižnější, ale i hlučnější, protože točí cca o 1000 ot. více.

- Ovládání PC je bezvadně intuitivní a i bez manuálu rychle padne člověku do ruky. Nikde nejsou zbutečná tlačítka a vše se aktivuje a ovládá tehdy, kdy to potřebujete.

- OPEL snad neumí odkládací místa na lahev s pitím. Vozil jsem ji na sedačce v VeB a vozím ji tam i ve VeC. Proč to neudělaj jako v OCTAVII?! Navíc odpadly šikovné vyklápěcí držáky na kafe, přihrádka vedle ručky je však dostatečná.

- Předevčírem jsem koupil 18" kola a pneu dle rozměrů ve velkým techničáku. Vešla by se tam pohodlně i 19". Trval jsem na tom, aby to odpovídalo techničáku přesto, že pneu v tomto rozměru 225x45 jsou hodně drahé atypy, ale moc se mi to nelíbilo a tak jsem to prohnal kalkulačkou na porovnání rozměrů, bohužel až po nákupu. Je to sice v normě, ale mnohem lépe by tam seděly135x40. V předepsaném rozměru je běhoun moc úzký.

- Jinak parkovací senzory jsou super, ale mě se, v návalu euforie podařilo najít jejich slepé místo. Pokřtil jsem tak VeC druhý den po nákupu o sloupek.

To je zatím asi fšechno.

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

z0diaC
Friday 20 May 2011 - 14:46:45 Citovat
Uživatel #1221
Registrován: Wednesday 08 August 2007 - 09:51:23
Příspěvků: 441
super info ...chtělo by to FOTO !!!

z0diaC
Vectra B caravan CD X18XE ´98 OFF
Vectra B caravan Elegance Y22DTR ´01 OFF
Corsa B X10XE 3D ´99 OFF
Corsa C Z12XE 3D ´00 SPORT
Corsa D Z12XEP 3D ´08 COSMO OFF
RRAAFF
Friday 20 May 2011 - 15:46:30 Citovat
RRAAFF
Uživatel #519
Registrován: Monday 19 December 2005 - 10:51:16
Příspěvků: 965
Gratuluju k autu, ať slouží. Posilovač je bohužel nectnost všech moderních aut, kde je posilovač elektrický (případně elektrohydraulický). Jediná vyjímka z Vecter C je verze 2,8T, kde je stále hydraulika.

Opel Vectra B 1,8 16V sedan 307 000km, již není
Škoda Fabia Combi 70kW, 2023
marek.jurgla
Wednesday 23 May 2012 - 08:05:20 Citovat
Host
Pro cesťáka.Ahoj kolego.Pročítám si tady příspěvky a jak zjištuju, mám stejné auta jako ty.Vectru B 2,5 v6 mam už 4 roky a Vectru C 3 cdti v combíku automat mám dva měsíce.Chtěl bych se s tebou nějakým způsobem spojit.Můj email je Email .Zatím děkuju a snad se spojíme

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1360 sec,0.1050 z toho dotazů.