• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Sintra :: SINTRA :: Sintra převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
kapalina do hydraulické spojky
Přejít na stranu  1 2 [3]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
tomáš vobořil
Sunday 02 June 2013 - 19:08:35 Citovat
Host
ta kaplina pouze pomáhá ovládat spojkový válec? s brzdovým okruhem nebo převodovkou to nemá nic společného?
Martas
Sunday 02 June 2013 - 19:12:15 Citovat
Host
tomáš vobořil napsal ...

ta kaplina pouze pomáhá ovládat spojkový válec? s brzdovým okruhem nebo převodovkou to nemá nic společného?


Ne, nema.
tomáš vobořil
Sunday 02 June 2013 - 19:53:11 Citovat
Host
a ta kapalina má taky nějaké intervaly výměny? pokud ano jak se mění a kolik se jí tam dává?
Colommbo
Sunday 02 June 2013 - 20:14:04 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Po předchozích zkušenostech můžu radit tak akorát opatrně, protože, jak vidím, Sintra má všelijaký vychytávky jako oddělený okruh spojky a brzd, což jsem netušil... Takže jen obecně - spojkovým pedálem je přes spojkový válec ovládáno hydraulické vypínací ložisko spojky, tož někde v místě styku převodovky s motorem by se mohl dát najít odzvdušňovací šroub jako bývá u brzd, možná i s krytkou. Z nádržky odsát špinavou kapalinu, dolít novou, na odvzdušňovák nasadit hadičku, povolit jej a pedálem vyšlapat starou kapalinu (současně hlídat nádržku a dolívat), až z hadičky poteče nová čistá. Pak normálně odvzdušnit jako se dělají brzdy, dolít případně kapalinu do nádobky a mohlo by být hotovo... Koupit půllitrové balení brzdovky DOT4 a myslím, že ti ještě zbyde. Ale ber mě s rezervou, Sintra je Sintra a Martas to možná uvede na pravou míru...

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
tomáš vobořil
Sunday 02 June 2013 - 20:26:58 Citovat
Host
jo díky kluci za odpovědi jsem rád že se mnou máte takovou trpělivost, nejsem sice technický antitalent ale některé věci na sintře jsou opravdu zajímavé, ten odvzdušňovací šroubek jsem našel je na něm gumová krytka. chtěl jsem se jěště zeptat na jednu věc u ABS, svítila kontrolka a nešl tachometr a ukazatel rychlosti tak jsem vyměnillevé přední ložisko a tachometr a ukazatel funguje. díval jsem se tady do diskusí a jeden to tady řešil že mu diagnostika hlásí rozpojený obvod a přesně tu samou závadu mi včera diagnostikovali u nás v opelu nemáte tušení co to znamená (v servisu mi totiž řekli abych to tam nechal že by to potřebovalo vše proměřit) ale to bych tam taky mohl zahučet za těžké tisíce
tomáš vobořil
Wednesday 05 June 2013 - 18:20:57 Citovat
Host
tak nefunkční ABS je vyřešeno byl vadný zadní motor ABS, naštěstí se to dalo vyměnit samostatně bez výměny celé hydraulické jednotky, ABS funguje kontrolka v pořádku

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1630 sec,0.1340 z toho dotazů.