• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
divný zvuk, patrně z automatu
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Zdrahy
Thursday 15 August 2013 - 10:13:09 Citovat
Host
Chápu že popisovat zvuk není úplně ideální ale od začátku..
Nedávno mi na O 2,5DTI AT 2003 začalo problikávat dobíjení, v servisu při opravě zjistili že mám na motoru vykotlaný napínací kladky (řemen alternátor, vodní pumpa, pumpa serva..). Skončilo to výměnou kladek, vyvařením a vyvložkování nějakého místa pro uložení jedné z těch kladek, výměnou vodní pumpy... ve finále mi ještě vyměnili komplet výfuk, který už měl taky dost, zkrátka masakr. Omega patrně nemá jen těch 200tis co by měla mít, nebo na to původní majitel v DE dost kašlal. Teď se ale dostávám k samotnému dotazu - po opravě jsem začal vnímat podivný zvuk, popřípadě možná i vibrace před podřazením. Nejsem si jistý jestli to dělá i ve větších rychlostech (přehluší to zvuk od valení kol) ale když jedu 60 a bez plynu zpomaluju na 50 ozve se takové divní zarezonování, nebo zahučení.. řazení samotné funguje "zatím" normálně a nevšiml jsem si že by se chovalo jinak, ale ta rezonance, hučení nebo jak to má nazvat mě dost znervozňuje nemáte někdo tušení na co bych se měl podívat, popřípadě nesetkal jste se někdo s něčím podobným?? Díky za odpověď
Legend
Saturday 24 August 2013 - 12:02:18 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Rezonování se objevuje jen při zařazeném D, nebo i v neutrálu? Dělá to při všech rychlostních stupních?

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Zdrahy
Sunday 25 August 2013 - 21:50:55 Citovat
Host
na neutrál to nevnímám, respektive na neutrál při stojícím autě určitě ne. Nejmarkantnější to je z 60 na 50km/h těsně před podřazením, není to nijak moc hlasité a tak pokud je to na dalších stupmích, tak už je to nejspíš přehlušené motorem, valením kol atd
Zdrahy
Saturday 19 October 2013 - 20:48:03 Citovat
Host
Tak se objevil ještě jeden symptom - při rychlosti nad 120km/h když přidám, tak začnou s nárustem rychlosti kolísat otáčky. Není to nijak markantní, ale pohled na otáčkoměr i subjektivní pocit ukážou že je to jako kdyby na manuálu prokluzovala spojka. Jinak automat řadí hladce, nepadá do nouzovky, žádný chyby. Jen tohle a ta divná rezonance mezi 50-60km/hod
Mám začít shánět jinou převodovku? pokud ano, nevíte někdo o nějaké? Nacpal jsem do Omegy letos zhruba její prodejní cenu (alternátor, pumpa, kladky, řemen, výfuk, repase turba, kotouče, ložiska...) tak jsem nalomený, jestli ji poslat někam dál, nebo jestli ještě dát dohromady převodovku. Kdybych jezdil tady po ČR, asi bych to neřešil - jezdí to normálně a i to kolísání otáček je (zatím) malé a jen když na to opravdu šlápnu na 5ku. Bohužel se motám po evropě a potřebuju se na auto spolehnout.
Díky za rady

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1230 sec,0.0970 z toho dotazů.