• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Veliké problémy s řazením
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
martin
Tuesday 15 July 2014 - 06:30:53 Citovat
Host
Zdravím příznivce VEBE, na mé Vectřičce se mi po dlooouhé době vyskytl docela závažný problém. Mám VEBE 1.8 X18XE 1996. Poslední problémy mám problémy s řazením. Někdy se mi stane, že tam nejde nějaká rychlost. Tím že píšu nějaká, tak tím myslím, že se to stále mění. Někdy je problém jakoby zařadit 3 a 5, jakoby je tam musím dotlačit. Někdy manželka říkala, že se vůbec nemohla rozjet, protože tam nedostala 1. Včera jsem jel do práce a vše v pohodě, jen při zařazení 3 se mi zdálo jakoby chtěla vyklouznout, ale pak jsem da za 4 a dobrý. Když jsem jel z práce, tak jsem na parkovišti nemohl dozařadit zpátečku. Když jsem ji podržel, tak jsem couval, ale vyskakovala (přes zuby). Pak v tom nějak luplo a šla tam normálně. Cesta domů v pohodě, ale doma když jsem chtěl zařadit 1, tak už jsem ji tam prostě nedostal, ani při meziplynu nebo lehkém pouštění spojky. Ostatní rychlosti jsem tam dostal normálně. Ty problémy se jakoby stěhujou pokaždé k jiným stupňům. Při jízdě neslyším žádné divné zvuky. Poraďte někdo co by to mohlo dělat. Dík
Martas
Tuesday 15 July 2014 - 06:48:59 Citovat
Host
A co to dela pri vypnutym motoru ?

Pokud to jde v pohode tak bych to videl na spojku.
Anonymní
Wednesday 16 July 2014 - 06:19:11 Citovat
Host
Při vypnutém motoru je to stejné. V současné době tam nejde jen 1, od té doby jsem s ním nikde nebyl. Při nastartovaném motoru tam nešla jen 1 ostatní jsem tam na místě dostal úplně bez problémů. Před tím mi tam zase nešla zpátečka a ostatní ano. Mechanik má čas až za 14dní, když to asi před třemi nedělemi viděl, tak to pojmenovával různě (špajzka, plecháč, pastouška atp.) a bylo vidět, že se mu do toho nechce. Budu dělat více věcí, silenbloky zadní nápravy, tyčku předního stabilizátoru, obě přední pružiny, ventil topení. Ta převodovka měla být být jen okrajově, že se na ní jen mrkne, ale teď to vypadá na největší problém. Nechce se mi kupovat jinou.
lesak
Wednesday 16 July 2014 - 14:55:48 Citovat
Vectra A 3,0 V6
Uživatel #1443
Registrován: Saturday 01 March 2008 - 20:49:44
Příspěvků: 450
Spojka nebo převody řazení-táhla můžou mít velké vůle.

Autoopravna-Pneuservis Plzeň a okolí
Odtahová služba
Anonymní
Tuesday 22 July 2014 - 14:32:44 Citovat
Host
Tak mechanik po rozdělání víčka konstatoval smutnou zprávu - přvodovka je kaput. Železné piliny a dokonce ulámané zuby. Takže výměna. Nevíte někdo o nějaké dobré za rozumnou cenu? Díky
qpc
Saturday 26 July 2014 - 22:38:41 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
a jakou tam máš převodovku? na té skříni je kod...To je těžké,když napíšeš polovinu informací..F16 nebo F18?

1) Odkaz

2) Odkaz

3) Odkaz


atd,atd..

jinak předpokládám spíše F18 a jsou 2druhy..Schaltgetriebe:
F18WR, 3,94,
F18CR, 3,74

[ Upraveno Saturday 26 July 2014 - 22:43:52 ]

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


qpc
Saturday 26 July 2014 - 22:42:00 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
je to ona?

Odkaz

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Anonymní
Monday 28 July 2014 - 06:29:34 Citovat
Host
Neřeknu ti tak ani tak. Já ji fyzicky neviděl. Ale v návodech co píše OPEL tam musí být jedině F18CR, předpokládám že ji nikdo neměnil a je původní. F16 je na 1.6 a WR je na diesely. Takže sháním f18cr
Anonymní
Tuesday 29 July 2014 - 15:10:02 Citovat
Host
Tak jsem konečně zjistil tip převodovky F18WR. Máte někdo tip? Na SBAZARu jsem již poptával.
strelak
Wednesday 15 October 2014 - 08:31:56 Citovat
VB-X20DTL
Uživatel #530
Registrován: Tuesday 20 December 2005 - 15:45:52
Příspěvků: 171
Zdary,
tak zase po delší době...Moje VB X20dtl .
Dnes ráno jela žena do školky a na křižovatce jí tam zůstala jednička a nešla už vyřadit.
Spojku vylučuji, protože když jsem si do toho sedl, se sešlápnutou spojkou nastartoval a rozjel se, tak
vše probíhalo normálně a dojel jsem až domů, bohužel jen na tu jedničku.
Doma se mi ji podařilo vykvrdlat, ale nejde už tam vůbec nic, jakoby to pruží na všechny strany.
Nutno podotknout, že šajtra má už opravdu velké vůle.
Má to někde pod autem nějakou kulisu, nebo tak něco?
Prosím poraďte.
Dík

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1390 sec,0.0981 z toho dotazů.