• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
X16XEL - je to dobrý motor?
Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
jzd
Tuesday 29 August 2006 - 09:35:53 Citovat
Host
Ahoj, zajímá mě, jestli jsou stejné problémy u motoru x16xel, který se dává do Astry G. Slyšel jsem, že ho pro Astru upravili (není stejný jako ve VeBe, i když má stejné označení) a problémy jsou u Aster mnohem menší než u VeBe. Je to pravda? Sám mám AG x16xel, bez problémů, žere asi 0,5l/5000km.
Martas
Tuesday 29 August 2006 - 10:13:05 Citovat
Host
jzd napsal ...

Ahoj, zajímá mě, jestli jsou stejné problémy u motoru x16xel, který se dává do Astry G. Slyšel jsem, že ho pro Astru upravili (není stejný jako ve VeBe, i když má stejné označení) a problémy jsou u Aster mnohem menší než u VeBe. Je to pravda? Sám mám AG x16xel, bez problémů, žere asi 0,5l/5000km.


V Astre F je puvodni modifikace X16XEL (ta horsi) v Astre G je ta novejsi modifikace a ve VeBe zrejme jak ve ktere, ja mam VeBe po faceliftu (2000) a mam tu novejsi modifikaci.
mates
Tuesday 29 August 2006 - 11:57:50 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Anonymní napsal ...

Také jsem si nedávno nechal vyměnit rozvoďák,pouze ten,kladky a pumpa byly OK.

Tak tohle udělal předchozí majitel mého autí taky, a už stojí potkaný v servise. Přeji příjemný spánek.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
qpc
Tuesday 29 August 2006 - 12:24:35 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
rozvody měnit i s pumpou!

jinak když ten motor jede,na 1,6 to jde,bohužel jich už hodně nejede

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


qpc
Wednesday 30 August 2006 - 14:17:48 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
Anonymní napsal ...

Zdravím vąechny příznivce Oplů
Jiľ necelý rok vlastním VEBE 1.6 16V XEL,dovoz Holandsko,r.v.96,124tis.km najeto a jsem s ní zatím spokojen,no musím to za»ukat.Spotřeba oleje není ľádná,snad v min.mnoľství,olej jsem si při dotaľení auta z NL vyměnil sám,dal jsem tam polosintetiku ARAL a zatím je vąe OK.Také jsem si nedávno nechal vyměnit rozvoďák,pouze ten,kladky a pumpa byly OK.No a to je zatím vąe co jsem tomuto ąikovnému autíčku dopřál,jen nepochopím lidi kteří tyto auta s motory X16XEL schazují,je to vąechno asi o tom jak se kaľdý ke svému autu chová.


nikdo nenapsal,že ti to nejede,ne každej motor má tenhle osud,ale tohohle typ valná vetšina!! Nikdo to nehaní,jen odpovídáme na to,že tento typ motoru je problematickej.


Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Roman
Monday 16 October 2006 - 14:27:30 Citovat
Host
Ahojte ja mám Vectra-B X16XEL rok výroby 1996,
mám najazdené 151000 km a nemám problém.
Skôr si myslím, že každé auto je tak funkčné,
ako sa k nemu správa majiteľ.
Auto som kupoval, keď malo 139000km dovoz z nemecka,
jazdnené v Taliansku.
Dal som spraviť, pre istotu, prvotnú prehliadku po 5000km,
skôr sa nestíhalo, ale jazdilo stále super.
Kde som menil klinový remeň, filtre a tak, pre istotu.
Za pol roka som nabehal tých 11000km a žiadny problém.

Možno sa mýlim. Ale ja mám dobré skúsenosti.
A motor, je tichučký a dobre ťahá.
Však pri kúpe som mal automechanika.
Čaf
Tlumex
Monday 16 October 2006 - 14:59:03 Citovat
Host
Roman napsal ...

Ahojte ja mám Vectra-B X16XEL rok výroby 1996,
mám najazdené 151000 km a nemám problém.
Skôr si myslím, že každé auto je tak funkèné,
ako sa k nemu správa majite¾.
Auto som kupoval, keï malo 139000km dovoz z nemecka,
jazdnené v Taliansku.
Dal som spraviť, pre istotu, prvotnú prehliadku po 5000km,
skôr sa nestíhalo, ale jazdilo stále super.
Kde som menil klinový remeò, filtre a tak, pre istotu.
Za pol roka som nabehal tých 11000km a žiadny problém.

Možno sa mýlim. Ale ja mám dobré skúsenosti.
A motor, je tichuèký a dobre ťahá.
Však pri kúpe som mal automechanika.
Èaf


Tak to si asi jeden z miliona stastnych co jim X16XEL slape ?lola
Martas
Monday 16 October 2006 - 15:11:26 Citovat
Host
Tlumex napsal ...
Tak to si asi jeden z miliona stastnych co jim X16XEL slape ?lola


Je to bezvadny jak spatne o tom motoru mluvi zejmena ti, co s nim nemaji zadne zkusenosti.

Ja bych to zhrnul takto :

Ten motor nemuze bejt uplne spatnej kdyz se delal 15 let, ale patri k tem min povedenym a pri vetsim poctu najetych kilometru vykazuje vetsi "opotrebeni" nez jine motory z produkce Opel.

Kdyz ma nekdo problemy zejmena se zvysenou spotrebou oleje tak je to v 95% s X16XEL, dalsim problemem jsou nahradni dily, kdyz kupujes pisty nebo krouzky zjistis ze se dela asi 7 rozmeru.

Je to prece jenom stroj, takze jednak je to kus od kusu, potom zalezi na tom jak se k tomu kdo choval a ne nepodstatny je i fakt, ze je do VeBe prece jen slabsi a kdyz s tim nekdo zavodi, tak holt ten moto nic nevydrzi tolik.

Ja ho mam v aute taky, je tizsi nez treba 1,8, mam na tom nabehano necelych 90 000 km, spotreba oleje 0 a na muj styl jizdy to staci a i spotreba kolem 7,7 litru me vyhovuje.

Ale je fakt ze kdybych kupoval jetyho Opela tak spis sahnu po aute s jinym motorem kdyby byl vyber.
jakub-ko
Monday 16 October 2006 - 16:42:14 Citovat
Host
suhlasim s Martasom aj ja mam x16xel a som snim spokojny spapa mi to asi 2l oleja na 10000km ale olej maju vsade a dost
JohnyDee
Thursday 09 June 2011 - 14:58:34 Citovat
Host
Já koupil VeBe X16XEL v září 2009 a měl naběháno 176 tisíc. Hned jak jsem ho pořídil, udělal jem výměnu rozvodů včetně kladky i pumpy, abch nenchal nic náhodě. Nějaký výměny oleje a filtrů jasnčka. Až na celkem slušnou spotřebu oleje (cca 5l na 10000km), jsem s ním neměl problém. Jen mě štvalo klepání v motoru, ale sváděl jsem to na už zašlý hydroštely na ventilech, ale jízdní vlastnosti byly pořád výborný a jelo to fajnově. Ovšem když jsem se před necelým měsícem rozhodl přetěsnit motor při 190 tisících (výměna těsnení + kroužky + hydroštely), tak jem po rozebrání motoru zjistil nemilou věc a to tu, že je prasklý píst, takže teď sháním motor. Dívný je, že to jelo i s tím prasklým pístem. Ale jak říkám dokud jsem to nerozdělal, tak super. ^au Takže doufám, že seženu něco slušnýho a bude jezdit dál.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1551 sec,0.1113 z toho dotazů.