• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Posilovač řízení
Přejít na stranu  1 [2] 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
prtka
Sunday 11 September 2005 - 07:57:21 Citovat
Host
Mění se tak ,že zvedneš auto a odšroubuješ ty dvě trubičky na té řídící trubce a točíš volantem doprava a doleva až vše vyteče.Stejně nevyteče všechno,chtělo by to nějaké odsátí nebo co.Pokud ti to neblbne dolej a neřeš ,zbytečná práce
Martin
Sunday 18 September 2005 - 18:06:18 Citovat
Host
rumcajs napsal ...
ta cena je nejake nesmyslna. Odeslo mi servo rizeni a v oplu mi rekli 25 komplet vymena vseho (el. posilovac, servo a prace). nakonec jsem si to nechal udelat v malem servisu se servem z vrakace (zaruka 1 rok). za servo sem dal 5t a za praci asi 4t. Servo bylo pilis hlucne, taxem to reklamoval a namontovali mi tam jine, coz uz jsem neplatil. ted sem stim najel uz okolo 10t km a v pohode.

Ahoj mohl bych poprosit o kontakt na ten malý servis,mám stejný problém,díky. Email
Anonymní
Monday 19 September 2005 - 23:25:54 Citovat
Host
Ten servisek je u Uval. Poslu ti zitra cislo mobilu na tvuj mail.
prtka
Thursday 27 October 2005 - 09:23:49 Citovat
Host
Pánové omlouvám se předem za ty moje kydy,ale nedá mi to podělit se o svojí radost a třeba i někomu pomohu.Ten kdo tu chodí pravidelně ,tak ví o mojem případě s EHPS...viz. předchozí strana a x témat pozadu.Po téměř roce usilovného hledání někoho,který by mi dokázal vysvětlit moji záhadu a odhadnout příčinu,jsem v poradně narazil na někoho,kdo vysvětloval někomu,že do serva už vrtal.Samo jsem nelenil a kontaktoval ho.Ten chlap mi přesně popsal co mi to dělá,jako by to bylo jeho auto,v čem to je,proč to je a co je třeba udělat.Ovšem tento zásah je tak specifický,že na to nestačím a budu muset servo dopravit kněmu.Proč to píšu...chci jenom říct,že BUBA není žádná velká huba že ten chlap o servech ví dost a mi zase svitla kapka naděje a moc mu za tu kapku děkuju

<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Čt říj 27 2005, 09:26 ]</span>
prtka
Sunday 30 October 2005 - 15:44:26 Citovat
Host
Tak a je konec...konečně jak už jsem psal díky Bubovi,který mi objasnil příčinu mého zádrhelu a tudíž jsem věděl po čem jít,jsem se domluvil na vrakáči na koupi nového serva s případným vrácením,kdyby to nebyla tato závada a nebo by bylo servo taky načlé.....jak už psal někdo předemnou..servo stálo 5t a vyměnil jsem si ho sám..nic tak hrozného ,až na el. instalaci ,která je připevněna ke kastli snad co 5 cm a samo k ní není přístup ..teď už bez problémů a točím už jak drak ...ještě něco co jsem se dozvěděl.Na vrakáči měli samé serva od fyrmy Delphi..ty se prý tolik nekazí ,mě zrovna jo ale ty od fyrmy TRW by jich prý mohli prodávat 5 za týden...takže kdo máte kulatou nádobku od fyrmy TRW buďte ve střehu.No ještě se domluvit s Bubou na opravě toho původního...ale to už je jiná písnička
Buba
Sunday 30 October 2005 - 21:08:13 Citovat
Host
tak to je dobrá cena za kterou jsi ho koupil, a až budeš mit chut tak mi to tvé staré pošli a já naněj mrknu.
henry
Tuesday 01 November 2005 - 15:35:41 Citovat
Host
S velkou nevolou som identifikoval slabu volu v riadeni.
Prejavuje sa pri jazde na kockatej ceste (macacie hlavy) v centre mesta klepkanim do volantu. Pri stani vozidla ak rychlo prstami mykam volantom sem a tam, tiez citim slabu volu klepkanim. U kamarata na jame sme nenasli ziadnu volu na viditelnych klboch. Je mozne, ze je to niekde na hrebeni v posilovaci?

Mali ste niekto podobny problem?
Gullwing
Tuesday 01 November 2005 - 18:42:31 Citovat
Host
Co tyčka stabilizátoru, když tam není jinak znatelná vůle?
prtka
Thursday 10 November 2005 - 07:32:19 Citovat
Host
Tak to jsem zase já psal jsem,že se mi podařil vyřešit problém se serven...nepodařil byl to jenom psychycký pocit nebo náhoda...píšu to spíš pro ostatní,kteří mají nějaký problám s EHPS.
Před rokem mi kluci radili,že mám vyměnit olej jestli není špatný,že tam mám dát Dextron III pak Vám vysvětlím proč se směju.
Byl jsem v Oplu a tam mi řekl ,kdo mi to poradil,že tam patři speciálka od oplu,tak jsem ji vyměnil nic.
Po výměnách 3 baterií,vše vypůjčené,po zkuoškách 3 serv,taktéž zapujčených z vraku..nic.
Nasral jsem se a tu pixlu se servem v kuchyni,když žena nebyla doma rozdělal.Postup nebudu tady popisovat je to na dlouho nic špatného jsem nenašel.Zubové čerpadlo,žádné vůle..vše vpořádku.
Hecnul jsem se ...rozdělám řízení.Auto na špalky....sundat celý přední rám i s ramenama a řízení mimo auto...popis opět nebudu popisovat...možná jindy pokud někdo bude mít zájem.Hřeben jak nový...do převodky se nedá dostat..leda násilím vyrvat hřídelku z převodky,ale nevím jak to vní vypadá bál jsem se ,že tomu uškodím...v převodce je nějaký rozdělovací ventil,který při otáčení přepouští kapalinu na jednu nebo druhou stranu.
Taky někdy bývá problém v tom ,že je přidřený nějaký kulák nebo čep a může se zdát ,že blbne servo.
Já jsem před jízdou 6x otočil volantem bez serva tam a zpět a po nastartování zase blblo,takže můj případ to nebyl.
Tudíž jsem se ujistil,že problém bude v tom ventilu v převodce.
Zase až tak velký problém to nebyl...spíš jsem ve své ješitnosti byl vytočený,že na to nemůžu přijít říkám srát na to...se servem po roce končím,vždyť už si ze mě dělalo pr*del celé okolí
Další den mi to nedalo a řekl jsem si ,že se pokusím o poslední zoufalý čin.Vzpomněl jsem si jak mi kluci radili vyměnit olej...upozorňuju,že nový jsem tam měl od OPLU.Ale ten olej co mi radili jsem nemohl nikde najít...nakonec se mi podařilo v jednom obchodě na oleje konečně ten zázrak sehnat....a teď proč jsem se smál na začátku....on totiž nemá specifikaci Dextron III jak mi radili,ale Dexron III a proto ho taky nikde neměli.
Vypustil jsem opláckou kapalinu a teď pozor...už jsem radil a blbě o vypoštění z řízení.
Oddělat dvě trubičky na řízení a točit volantem tam a zpět až vyteče všechna kapalina...já jsem úchyl,proto jsem vyndal i kuláky ,aby hřeben došel opravdu do krajních poloh a vyteklo opravdu vše.Ale tady je zádrhel...a co bandaska...zubové čerpadlo drží kapalinu a nepustí ji dolů...takže oddělat hadice z bandasky (ze serva) spustit ji dolů a vylít ji...min 4 dcl
Nalil jsem Castrol TQ Dexron III odvzdušnil a šel chrápat...ráno vztanu..-2°C...čekám odpor ve volantu a nic...jedu a i otáčení volantem je jakoby o chlup volnější....no prostě...tak jak mi radil Nio a myslím Andrej a možná i Dallas před rokem,kdybych tam nedával origo Opel a dal tam Dexron III hned,tak jsem měl možná klid už tenkrát.....ale to bych zase nevěděl o servech to co vím dnes tak snad to někomu pomůže...fuj
<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Čt lis 10 2005, 12:47 ]</span>
Henry
Thursday 10 November 2005 - 15:35:48 Citovat
Host
Prtka, pekne citanie _s103

Tym chces povedat, ze aj do EHPS II nemam davat prichystany OPEL fritol?
Je mi divne, ze by origo olej tak vadil prevadzke posilovaca....
<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Čt lis 10 2005, 03:36 ]</span>

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2596 sec,0.2176 z toho dotazů.