• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Obnovení plastu , přípravky k obnově a ošetření plastových dílů.
Přejít na stranu  1 2 3 4 5 [6]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Yper
Tuesday 16 May 2006 - 09:36:35 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
1) i kdyby to byla mikrovrstva, tak je mastná a chytá na sebe prach
2) každý plast stárne působením kyslíku a jiných škodlivin v ovzduší - na povrchu se vytváří zoxidovaná vrstva
3) ať se jedná o min.oleje nebo syntetické, tak stejně dochází k naleptávání plastů a právě zejména té zoxidované vrstvy.
Benzín, petrolej, nafta, ale i všechny druhy olejů, fungují jako ředidla - tedy obecně jako rozpouštědla. Tzn., že naleptávají všechny materiály, které jsou vyrobeny na stejném základu jaký mají ony.
Přestože polyethylen a polypropylen, jako termoplasty, vykazují poměrně vysokou stálost vůči okolnímu agresivnímu prostředí, tak v případě tzv. měkčených plastů, jako jsou přístrojovky, klesá tato schopnost úměrně v závislosti na stupni změkčení.
Nebo stačí malilinkatá odchylka v receptuře výroby - méně sazí - a plast ztrácí časem jak barevnou stálost, tak i shora jmenovanou odolnost.
Správný výrobek, který renovuje plast, funguje tak, že mu dodá chemikálie - látky, které ztratil právě onou oxidací a na jeho povrchu vytvoří nepropustnou bariéru - nemastnou, neflekatou a která jde rozleštit.

S tím silikonem je to jako se starým a nesprávně vžitým názorem na oleje - "já mám PLNOU syntetiku" - každý kdo naleje 0-5w olej, si myslí, že jen tohle jsou full syntetiky. Tak je to i s používáním silikonového oleje na plasty. Většina přípravků může být sice na bázi silikonu, ale to neznamená, že se jedná o silikonový olej!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
xyz
Tuesday 16 May 2006 - 09:42:23 Citovat
Host
to Yper:zcela vyčerpávající odpověď,ostatně jako vždy díky
qpc
Tuesday 16 May 2006 - 11:40:45 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
matný nebo lesklý,ten Sheron docela funguje..,nebo pak Standox..

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


freez
Wednesday 31 October 2007 - 22:02:49 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
aligator napsal ...

ahoj kuci mam děsně vybleddlej předni naraznik na astraF šlo by to nějak načernit zkoušel jsem globin na boty ale nic pořad stejny



qpc napsal ...

na černej plast jsou speciální věci,na určité druhy dobře fungoval ten od Amor-all



dada napsal ...

na Kadettu mi taky vybledl, tchán mi to natřel "výbornou" německou vodičkou. Celej ho to naleptalo, týden byl super, pak se obalil prachem. Nakonec jsem ho umyl a nakrémoval vojenským černidlem na boty. Vydrželo to půl roku...



prťka napsal ...

Ať to napatláš čím chceš..stejně to za nějaký čas zase vybledne...kašli na to...pokud si chceš ovšem vyhrát a chceš to mít super...jediná cesta je to nastříkat,jak si to udělal např. Yper...jediná cesta aby to bylo na 100%



Václav GT napsal ...

Tenhle přípravek je dobrý (kup však černý, na obrázku je šedý) Odkaz





Yper napsal ...

Kdysi jsem měl čirou nemastnou (na omak) vodičku, která se prodávala v bílé, hranaté, plastové lahvi. Jmenovalo se to W2000!
V té době také Horst chvost Fuchs, nabízel WS2000, ale to mé nebylo to jeho.
Přetřel jsem tím na zkoušku vybledlý šedivý nárazník na Fiatu a světe div se, okamžitě byl černý!
Navíc, když jsem auto myl, tak bylo zajímavé, že plast po téhle aplikaci byl vodoodpudivý.
Když budeš shánět, tak samozřejmě něco seženeš, ale chce to dlouho vybírat, protože všechno, co ti dnes budou nabízet, obsahuje silikonový olej a já už na něj a vše, co ho obsahuje, začínám být silně alergický.
Všichni najednou objevili silikon a rvou ho skoro do všech přípravků na plasty a gumy!
Tahle vodička na plasty, o které hovořím já, nebyla, pokud se dala mezi prsty, mastná. Prostě to neklouzalo, bylo to čiré a vyloženě to vytáhlo z plastu ten chezacarb (černé, antistaticky upravené saze). Je to ale víc jak 12 let a tehdy to už stálo okolo 200 Kč.



aligator napsal ...

no uvidime něco zkusim snad to klapne



ALDA napsal ...

Souhlasím s Václavem GT, ten SONAX je fakt skvělej, obešel jsem svou stařičkou Astru F 1993 celou kolem dokola a jeste zbylo, a po třech letech (koupil ji můj kamarád) je stále všechno úplně krásně černé. Je fakt dobrý....




Přesunuto ze souběžného vlákna vybledlý nárazník.


[ Upraveno Wednesday 31 October 2007 - 22:04:21 ]

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
z0diaC
Friday 02 November 2007 - 13:17:52 Citovat
Uživatel #1221
Registrován: Wednesday 08 August 2007 - 09:51:23
Příspěvků: 441
Jak tu někdo psal - na tohle používám (na Corsu B.kde vyblednou ty lemy blatníku a část nárazníku) od Turtle - Black Chrom ... je treba to do toho plastu zalestit aspon 2x ale výsledek je pak super - a je to,jak psal Yper vodoodpudivé a to dost dlouho ... aplikuju to 2x ročně a je to krásně černé pořád ...



z0diaC
Vectra B caravan CD X18XE ´98 OFF
Vectra B caravan Elegance Y22DTR ´01 OFF
Corsa B X10XE 3D ´99 OFF
Corsa C Z12XE 3D ´00 SPORT
Corsa D Z12XEP 3D ´08 COSMO OFF
freez
Friday 18 April 2008 - 20:01:19 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Tak jsem dnes vyzkoušel aplikovat na zašedlé a vybledlé lišty na AG tento přípravek od fa. SHERON
[ehs]http://www.freez.cz/images/foto_mix_na_web/listy_na_ag/dsc03123.jpg[/ehs]
Takhle vypadali lišty před aplikací
[ehs]http://www.freez.cz/images/foto_mix_na_web/listy_na_ag/dsc03128.jpg[/ehs] [ehs]http://www.freez.cz/images/foto_mix_na_web/listy_na_ag/dsc03127.jpg[/ehs]
Takhle vypadají po aplikaci
[ehs]http://www.freez.cz/images/foto_mix_na_web/listy_na_ag/dsc03129.jpg[/ehs] [ehs]http://www.freez.cz/images/foto_mix_na_web/listy_na_ag/dsc03126.jpg[/ehs]

Přípravek je sprej a nastříká se na lišty a čistým hadrem ještě přetře, obsahuje i silikonový olej a tak by to mělo nějakou dobu vydržet, auto vypadá o 100% líp a sprej za 99,- kč z Baumaxu není nic drahého.

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 5 [6]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1411 sec,0.1027 z toho dotazů.