• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
POZOR NA MOTORY X18XE a X18XE1 s RJ Simtec 70!
Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Bad.Man
Wednesday 05 October 2005 - 08:48:01 Citovat
Host
Lib napsal ...
happy: no tak astra neni vectra, takze tam klidne muze byt jina ECU, ikdyz stejnej motor


Jo to je pravda .... ono je třeba brát v úvahu i jinou převodovku a podobný věci okolo .... proto jiná ŘJ .... naproti tomu Zafira je Astra takže tam jde čekat že to bude stejný ......
karel_astra_coupe
Wednesday 05 October 2005 - 11:03:05 Citovat
Host
To Marian: Zkousel jsi pustit do toho motoru nejakyho borce na elektroniku? No ja tam mam krome cidla teploty vzduchu problem i s cisdlem teploty motoru - tak tam zkusim nejdrive pustit jednoho znameho sikovneho elektrikare a pak se pripadne, kdyz to tak ctu, pujdu asi obesit .... &|
Marian
Wednesday 05 October 2005 - 11:10:33 Citovat
Host
Spolahol som sa na tvrdenie Opla, ze to merali osciloskopom medzi cidlom a RJ. Po RJ je signal v poriadku, takze logicky ho RJ nespracuje. U nas mam kontakt len na diagnostika, ktory by urobil to iste, zabil by som tym pol dna a zaplatil dalsich 1200 Sk. A po tom, co som na nete nasiel info, ze su tie Simtecy nacate som sa na to uz uplne vyprdol - skratka ide o to, ci Opel prizna chybu a spravi zvolavacku. Skor to vidim na to, ze si budem musiet kupit novu RJ, ale predtym si musim pockat, kym sa im ju uraci vyrobit.
karel_astra_coupe
Wednesday 12 October 2005 - 09:15:45 Citovat
Host
To Marian: No ja jsem o tom premyslel a o vikendu se na to podiva dobry elektrikar, dam pak vedet, k cemu v mem pripade dospel. Jinak dat 35k za vymenu ECU, to bych asi spise rovnou vymenil cely motor, nejlepe rovnou za X22XE ...
Marian
Thursday 13 October 2005 - 16:09:01 Citovat
Host
Volal som so zastupenim v Prahe, s odd. nahradnych dielov a tvarili sa tam, ze o nicom nevedia. Podobne cudne skoncila aj patracka v Siemense po pricinach chyby. Mam z toho celeho pocit, ze o chybe vedia, ale budu zatlkat do nemoty. Nie je normalne, aby po 5 rokoch odisla nahradna jednotka, nie je normalne, aby sa uplne rovnaka chyba diagnostikovala na viacerych jednotkach. A ked tuto chybu popise firma, ktora tieto jednotky opravuje, asi to nebude problem 3 aut v celej Europe... Ale nepomozes si...
karel_astra_coupe
Monday 07 November 2005 - 08:31:12 Citovat
Host
Takze podle vseho jsem na tom uplne stejne. Zatim to budu nechavat resit puvodniho majitele - ale podle toho co psal Marian, mi to stejne nepomuze ... kdyz to neni kde sehnat
Marian
Tuesday 08 November 2005 - 23:52:16 Citovat
Host
Mozno budem mat uplne novu jednotku. Medzitym som vsak uz kupil jednotku z vrakoviska. Ak by si mal zaujem, po tom co vymenim novu ti mozem tu z vrakoviska pustit za nakupnu cenu. Mala by to byt snad otazka tyzdna. Ta stara funguje a mam k nej aj kod - bezproblemova vymena.
karel_astra_coupe
Thursday 17 November 2005 - 17:14:48 Citovat
Host
Mariane gratuluji, cetl jsem v jinem vlakne ze uz jezdis, uz jsem si i dopisoval s Dallasem
Urcite schanim novou RJ, akorat se ji snazim sehnat za co nejlepsi cenu, predpokladam ze ten tvuj navrh je tech 15500,- co jsi za ni dal v benettcars? Ja se ji pokusim sehnat jeste levneji - jak jsem psal, bude to platit puvodni majitel a z puvodnich majitelu se tezko dostavaji penize...
Ozvi se mi prosim, alespon kdyztak kvuli zkusenostem.

Dallas mi psal, ze nekdo v Brne dokonce ty RJ opravuje, ale ze kontakt nema - nezna ho nekdo??????
hANES
Thursday 17 November 2005 - 17:44:20 Citovat
Host
Čau mohl bys podrobněji popsat jak se závada projevuje?A jestli svítí kontrolka poruchy motoru?Mam ten samej motor a zlobí mě sytič-občas se neudrží otáčky.Mělo by bejt na motoru zvlášt čidlo teploty pro RJ ale nemůžu ho najít.
Díky
Jinak na Ebay nabízí někdo řešení pro váš problem..kdo ví:)
Odkaz
karel_astra_coupe
Friday 18 November 2005 - 18:30:05 Citovat
Host
1) Kontrolka motoru se mi nerozveci.
2) Cidlo, ze ktereho ridici jednotka nezpracovava signal je ve vaze vzduchu, proste cidlo teploty nasavaneho vzduchu (ted je na nouzak - dava 15 stupnu porad)
3) Projevuje se to tak ze v nizsich otackach (asi do 3000) to cuka (hlavne na dvojku, pri ostatnich rychlostech je to v poho az do 1000, nechapu cim to je _s103 )

Jestli na tom e-bay neco uzitecneho nabizi, mrknu na to, uvidim. Diky

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1512 sec,0.1106 z toho dotazů.