• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Velikost kol VeBe 1.6, 97
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Ascona
Thursday 08 December 2005 - 08:09:35 Citovat
Host
Už jste to určitě řešili a mě se nechce hledat. Ale, chtěla bych si pořídit po zimě nové kola rovnou s alu středy. Líbí se mi 17", ale chci se zeptat na to, jakým způsobem zasahuje velikost kol do způsobu a bezpečnosti jízdy a jaký vliv mají na samotný motor, jestli ho příliš nezatěžují. Protože 1.6 na VeBe je docela málo, to už jste mi psali. Teď mám 15" a 175R-doufám, že jsem to napsala správně.
Díky a pusťte se do mě
Václav GT
Thursday 08 December 2005 - 09:25:58 Citovat
Host
Nejvíce tady na fóru ví o pneumatikách (řekl bych) K-P. Počkej, až se tady objeví. Zatím si přečti:
Odkaz .
A proč chceš vlastně sedmnáctky pneumatiky? Bezpečnost ani motor to neohrozí, trochu se zhorší jízdní pohodlí (bude to víc drncat), zvětší se nebezpečí průrazu pneumatiky, zlepší se stabilita auta v zatáčkách.
Palic
Thursday 08 December 2005 - 09:29:10 Citovat
Uživatel #437
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 07:12:36
Příspěvků: 493
no pokud chces hliniky tak max 16" sire 6" a na to gumy 205/55...... vice povolene neni........ ale muzes skusit napsat do opelu jake disky a jake gumy muzes pouzit........ meli by ti odpovedet........... dalsi vec je ze by jsi to pak mela mit zapsany v technicaku, pokud to nebudes mit a stanese nehoda tak to sliznes s celou paradou, i kdyz tom budes nevinne..........

Astra K ST, B16DTR
Astra J ST, A14NEL
Vectra B Caravan, X20XEV
Radim
Thursday 08 December 2005 - 09:58:35 Citovat
Host
Vectra B má ve velkym TP maximálně 16" kola a gumy šíře 205...mám teda gumy 205 na 15 ráfcích a pohoda ale teď sem dál zimáky 185/65/15 a musim říct že mi přijde s těmito užšími gumami auto mnohem živější.
K-P
Thursday 08 December 2005 - 18:39:29 Citovat
Host
Václav GT: dík Doufám, že využiješ ty katalogy, ještě jsi mi k tomu pořádně nic nenapsal.
Ascona:
17 spadají mezi nízkoprofilové ( vysokorychlostní pneumatiky). Tyto pneu se vyznačují lepší přilnavostí k vozovce díky větší šířce běhounu ( především na suché silnici), pozitivně působí na přesnost řízení a ovladatelnost. Mají ovšem taky nevýhody, na mokré vozovce hrozí nebezpečí aquaplaningu rovněž díky šířce běhounu, to riziko je i přesto, že dnešní pneu osvědčených výrobců jsou velmi dobře konstruované, jak dezény tak i materiál pneu. Nízký profil hodně reaguje i na nerovnosti na silnici a přenáší vibrace na vozidlo i řidiče. Široké pneumatiky mají vyšší tendenci k opotřebení, takže od nich nelze očekávat životnost jako u normálních pneumatik, A ještě jedna důležitá věc mají tendenci k vedení ve vyjetých kolejích a to i při malé rychlosti.
Vyšší valivý odpor pneu ubírá část výkonu motoru a samozřejmě má vliv i na spotřebu. samozřejmě to není žádný extrém je s tím ale potřeba počítat.
Shrnuto:
Tyto pneumatiky jsou určeny pro řidiče se sportovním stylem jízdy, kteří nehledí až tolik na spotřebu a cenu pneu, podmínkou je taky pokud možno kvalitní silnice. Samozřejmě taky hraje roli design vozu neboť kola dělaj auto.
Rozměr jsi nenapsala správně, zřejmě tam máš následující rozměr 195/65 R15, standard na VeBe.
Nejdříve je nutné se podívat do velkého TP co tam máš schválené za alternativní rozměry. Měla by to být část F, další záznamy, pokuď máš teda už ten nový. Pokud tam máš jen 16 tak se ještě nic neděje. Jsou dvě možnosti, mít tam 17 na černo a může se stát to o čem tady píše Palic, nebo si je tam necháš zapsat. V případě zápisu je nutné si vybrat takové disky ke kterým dostaneš homologační list a s tím zajdeš na technickou a potom na dopravku a oni je tam i s pneu zapíšou. Asi nejčastější 17 na Vebe jsou 215/45 nebo 225/45.
Ať už se rozhodneš pro 17 nebo jiný rozměr tak než půjdeš do obchodu se podívej kolik šroubů máš na kole, tyhle auta jsou ve dvojím provedení, na čtyři nebo pět šroubů.
_s103
Ascona
Friday 09 December 2005 - 09:52:01 Citovat
Host
Díky všem. Já právě ve VTP mám 17 zapsány, proto vím, že by to nebyl problém, i když taky vím, že jsou povoleny max. 16. Proto mě zajímalo, jaký by to byl jinak problém. 17 si chci pořídit kvůli vzhledu. Myslím si, že VeBe by vypadala nádherně se 17 My holky kupujem auta podle barvy, aby nám seděly ke kabelce a kola taky jen kvůli sportovnímu vzhledu Tak doufám, že by ty 17 nebyly velký problém, zatím mě nic o tom nepřesvědčilo. Takže pokud by mi to chtěl někdo z vás ještě rozmluvit, tak, prosím, napište. Abych pak nezjistila, že jsem koupila úplnou blbost. Dikec.
dano
Monday 27 March 2006 - 23:53:27 Citovat
Host
aj ja sa chcem spytat, aka maximalna sirka 16 palcoveho diksu na vebe moze byt? a gumy 205 na 55 alebo na 50? diky
Lipánek
Tuesday 28 March 2006 - 06:47:49 Citovat
Host
nechci nic říkat, ale za prvé už podobný dotaz běží v poradně od pondělka a za druhý by si to vlákno měla Ascona přečíst, protože dát tyhle kola na 1.6VB??? a ještě z roku 97, nevim nevim je to pořád do kola.. __;
Duffy
Tuesday 28 March 2006 - 07:44:45 Citovat
Host
Já bych ty 17ky na tvojí Vekču Asco taky rozmyslel... Maximálně bych šel do 16tek... Jak psal Lipánek, najdi si odkaz co tu byl snad ještě včera... Maník chtěl jít do 17tek, pořádnejch balonů, ale nikdo to moc nedoporučoval... Já teď přezul z plecháčů 14 na Alu 15 a taky to cejtim... Ačkoliv já cejtim rozdíl v jízdě když jedu sám nebo jen se psem (16kg) Na X16SZR bych to nedával
Ascona
Tuesday 28 March 2006 - 09:10:16 Citovat
Host
No, vzhledem k tomu, ze jsem si puvodne myslela, ze mam motor X16XEL a taky 16V (ale to je vysvetlovani na dlouho __; ), tak do 17 nejdu!!! Hodim tam max. 15, ted mam 14....

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1339 sec,0.1004 z toho dotazů.