• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Pískání brzd
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
biL
Sunday 22 January 2006 - 19:17:30 Citovat
Host
Tak holenkové, ukažte se co ve vás je
Po ujetí cca 30 km (nebo po nějakém jiném zahřátí) začnou pískat brzdy. Zprvu pouze předek, potom se k nim přidá zadek, potom částečnš předek stichne a jede zadek sólo. Při zatáčení se mění frekvence zvuku, když šlápnu na brzdy, tak to přestane (poue op dobu stiskutí pedálu). Není mi jasné proč, vždyť
a) brzdové destičky jsou vybaveny čidlem a palPC nic nepíše
b) Všechna kola byla dole, optická kontrola brzd s výsledkem, že opotřebení odpovídá tomu, co je na nich najeto a že s mým stylem jízdy to minimálně do léta vydrží.
Brzdný účinek stále stejný, nějaké "měknutí" nebo něco podobného nepozoruji. Akorát mně hrozně se*e to přitroublý pištění, vždyť se za mnou votáčekj chodci a jet s tim 200 km tak jsem zralej na Chocholouška.
JOB
Sunday 22 January 2006 - 19:50:43 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Co tam máš za destičky? Mě tohle dělalo na Volvu když jsem vždycky koupil to nejlevnější

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

biL
Sunday 22 January 2006 - 19:54:01 Citovat
Host
2job: co já vím, ještě jsem je neměnil co jsem koupil auto, nebylo to potřeba a ještě furt jsou dobrý. Napadá mně třeba kapalina, když se ohřeje tak se možná trochu roztáhne, ale proč by to tedy při přibrždění přestalo?
RBr
Sunday 22 January 2006 - 19:54:06 Citovat
Host
Nemáš "zatuhlé" pístky? Když píšeš, že po zabrždění to přejde...(to může být i následek poškozených prachovek)

Při brždění ti hydraulika překoná jejich odpor, ale pak se nemusí snadno vracet zpět a uvolnit tak destičky.
To by ale mělo být znát na trošku rychlejsším opotřebení destiček než jinde (případně nerovnoměrné opotřebení!) Zkus: když zvendeš auto, šlápnout na brzdu, uvolnit a jít zkusit, jak moc zůstaly destičky zatažený. A pečlivou kontrolu prachovek.
Jsou i jakési spreje proti pískání, ale to není cesta, při takovémto rozsahu by to chtělo najít skutečnou příčinu.
Vodník
Sunday 22 January 2006 - 19:55:22 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Mě začaly pískat taky, na předku, když jsem tam teď v prosinci dal destičky ATE (jestli jsem to nespletl, měly by to být ty nejlepčí, co se tu doporučovaly). Moje dvě morčata jsou proti nim ochraptělý vysloužilci. P.S: Také se za mnou chodci otáčejí, ale mě to nevadí, protože se mě bojej.
JardaB
Sunday 22 January 2006 - 20:05:01 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Vypada to na 2 mozne priciny - drhnouci pistky - normalne by se mely o nejakou desetinu vracet a desticky by nemely tlacit na kotouc - taky muze byt zarezle vedeni desticek!
Druhou moznosti jsou mizerne desticky, ja jsem mel na Lagune nejake nejlevnejsi, piskalo to ale snesitelne, za par tkm to preslo. Ted mam na Omeze nevim co, obcas piskne ale vevnitr to neregistruju. Na jare zkusim FERODO a nove kotouce, jsem zvedavy co to bude delat Mimochodem, ty pistky by se mely mazat, nebo spis konzervovat nejakym specialnim sajrajtem, vi nekdo co to je a kde to sehnat? (ma to treba Zraly ? )

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
biL
Sunday 22 January 2006 - 20:09:26 Citovat
Host
Upřesnění: kdyby to po přibrždění přestalo, bylo by to sqělé. Bohužel to přestane pouze po dobu brždění.
Václav GT
Sunday 22 January 2006 - 20:24:10 Citovat
Host
2 JardaB: Ten přípravek na namazání pístků brzd pod prachovku se jmenuje Firstec, prodává ho Würth Odkaz , ptal ses na to už někdy vloni. (180 g tuba stojí cca 1000,-Kč, menší balení jsem nepotkal, na holport se mnou tady na fóru nikdo nechtěl jít, trhněte si ... ). Na mazání vedení třmenu a vedení destiček se jednorázová balení prodávají (cca 50,-Kč).
JardaB
Sunday 22 January 2006 - 20:30:25 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Cekal jsem, jestli se od te doby neco nezmenilo, na podzim jsem na pistky koukal a byly v pohode a namazane, tak se mi to za litr kupovat nechce - zasoba na nekolik zivotu... Ale nekolikrat jsem narazil na info, ze se prodava nejake jednorazove baleni, neco jako v pytliku, akorat nevim co a kde. Urcite neni jen 1 dodavatel. Zeptam se az budu u Zraleho a dam vedet.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Prazdroj
Sunday 22 January 2006 - 21:50:03 Citovat
Prazdroj

Uživatel #419
Registrován: Monday 29 August 2005 - 22:19:11
Příspěvků: 827
zůstávaj vyset já to u mojí astry řešim každejch půl roku vsšechno sundat a vyčistit a promazat a hlavně obrousit ty oválny plochy co dosedaj na brzdiče tam se to zasere a pak se špatně vracej to je ten problém.!!!!!!!!

Západní čechy, Škoda 100, Škoda 105,Daevo,Matiz,Astra G, Kadett, Zafira, Vectra A, Vectra B,Pegot Boxer

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1919 sec,0.1460 z toho dotazů.