• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Pískání brzd
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Peha
Sunday 22 January 2006 - 21:51:38 Citovat
Host
Po dlouhým laborování jsem přišel kde vlastně destičky pískaj.Je to ve styku destičky s pístkem a druhá s třmenem,stačilo trošku lepidla na okna a tím jen maličko máznou dosedací plochy pístku a třmenu,né vedení destiček.,U nových destiček ,které jsem kupoval na Cadillak bylo podobný lepidlo součástí balení.
prtka
Monday 23 January 2006 - 06:53:44 Citovat
Host
bile...přesně nevím,co ti to dělá...protože píšeš,že ti to píská ,když nebrzdíš..přibrzdíš..přestane a znovu začne...aspoň ,tak jsem to pochopil
Pokud ti to píská při přítlaku,takzřejmně nevhodné destičky ke kotoučům...a teď k tomu ,že to píská při jízdě
Vypadá to jako nešvar Žirafa/G...mě to taky dělalo...jel jsem a od předního kola pískot..bál jsem se že ložisko,ale při přibrždění to přestalo
Nebo jsem jel po dálnici a od zadu příšerný pískot
Vzal jsem kotouče...sjel je na soustruhu...přebrousil desky brusným papírem a od té doby klid...pístky jsem ani nekontroloval neb byly pod prachovkou a ta byla vpořádku...kdyby ses rozhodl to dělat,tak hlavně upozorni toho kdo to bude dělat,že vzadu,když se zatlačuje pístek musí se otáčet...zašroubovávat...ať nemusíš volat Niovi ,jak já
biL
Monday 23 January 2006 - 08:36:36 Citovat
Host
2prťka: pochopil jsi to zcela správně. Uvidím, zejtra to jde celý dolů a něco tam musej najít, jinak to není možný.
Libor ZXR
Saturday 28 February 2009 - 21:24:29 Citovat
Host
Pískání brzd, věčný problém, s kterým mám mnoho zkušeností. Nakonec jsem po všelijakém laborování zjistil, že to většinou dělá chvění destiček, když jsou v uvolněné poloze, tzn, když se nebrzdí. U dražších destiček bývá nalepená tlumící vrstva na zadní straně desky, tzn. mezi deskou a pístkem. Ty levnější to nemají proto častěji pískají. Stačí na zadní stranu nalepit vrstvu třeba klingeritu, nebo jsem zkoušel i plátek gumy z duše od kola a je po problému. Prostě chce to tlumící vrstvu, která pohltí ty vysoké frekvence chvění desek při otáčení kotouče.
JardaB
Saturday 28 February 2009 - 21:58:01 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Vicemene to staci namazat vazelinou s medi,prodava se specialne pro tyto ucely, v tube nebo ve spreji. Co se klouze, nepiska

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Libor ZXR
Sunday 01 March 2009 - 18:46:43 Citovat
Host
Vazelína s mědí v některých případech možná ano, ale mě ani to nepomohlo, teprve až jsem desky "vytlumil", tak byl s pískáním pokoj.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2296 sec,0.1994 z toho dotazů.