• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Ako casto voskovat? , vosky , leštěnky , postupy , výdrž , voskování v myčce , atd....
Přejít na stranu  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
VGT
Thursday 05 April 2007 - 18:50:08 Citovat
Host
Pořádný palmový vosk je toto Odkaz (mají ho např. v Globusu); aplikace na jedno auto vydá za tříhodinové cvičení v posilovně.
Anonymní
Thursday 05 April 2007 - 19:26:53 Citovat
Host
VGT napsal ...

Pořádný palmový vosk je toto Odkaz (mají ho např. v Globusu); aplikace na jedno auto vydá za tříhodinové cvičení v posilovně.


Odkaz

Odkaz
omegalukin
Thursday 05 April 2007 - 20:11:05 Citovat
Host
Jo díky, já jsem to pochopil už z předchozích příspěvků v tomto vlákně. Chtěl jsem koupit ten, na který jsi zde dal odkazy, ale u nás ho neměli. Koupil jsem tedy aspoň tu leštěnku, i když na štítku je češtinou napsáno barevný vosk.
Zkusím OBI v jiném městě, případně ten Globus, ještě jednou díky.
maxim
Tuesday 10 July 2007 - 17:15:04 Citovat
Host
VGT napsal ...

Já si pod pojmem spláchnout vodou představuji (i když je to nepřesné pojmenování) polévání vodou z hadice a v tom mírném proudu vody kroužení smetáčkem po karoserii - (né houbou, tou se dá lak i poškrábat).
To, co píše Cabuko, bych nazval ostříkáním. Ale i při něm by běžná špína měla jít z větší části z navoskovaného laku dolů (jestli ne a navíc vosk na karoserii tvoří při ostříkání emulzi - no to je tedy "príma" výrobek. Byl to vůbec tzv.tvrdý vosk na karoserie - Hard wax?)

smetacek je pro lak auta setrnejsi, nezli houba? to se mne nechce verit...
Čelda
Tuesday 10 July 2007 - 17:35:02 Citovat
Host
maxim napsal ...

VGT napsal ...

Já si pod pojmem spláchnout vodou představuji (i když je to nepřesné pojmenování) polévání vodou z hadice a v tom mírném proudu vody kroužení smetáčkem po karoserii - (né houbou, tou se dá lak i poškrábat).
To, co píše Cabuko, bych nazval ostříkáním. Ale i při něm by běžná špína měla jít z větší části z navoskovaného laku dolů (jestli ne a navíc vosk na karoserii tvoří při ostříkání emulzi - no to je tedy "príma" výrobek. Byl to vůbec tzv.tvrdý vosk na karoserie - Hard wax?)

smetacek je pro lak auta setrnejsi, nezli houba? to se mne nechce verit...

Tak tomu věřit začni. Na špinavém laku ulpí i kdejakej malilinkej kamínek a ten a né jeden tou houbou připlácneš na kastli a jezdíš a škrábeš.A to ani nemluvím o tom,že ti ten bordel zůstane v té houbě.U smetáčku(myslím kvalitní smetáček) toto nehrozí,jelikož to jakoby smeteš pryč s kastle.
Proto je vhodné před ručním mytím auta,toto nejdříve ostříkat proudem vody a zbavit lak toho největšího bordelu a pak to teprv umýt.
Drásá mi nerva ,když vidím u myčky chytráky kteří přijedou s totálně zasraným autem od bláta,vezmou kýbl,houbu a na sucho to začnou drhnout.To je mazec.
maxim
Tuesday 10 July 2007 - 19:31:50 Citovat
Host
vzdyt to ale musim tema stetinama kartace poskrabat. Je to neco jak mycka, ne? Nejaky dobry kartac mne teda doporucte a tu novou houbu nebudu ani rozbalovat __;
Čelda
Tuesday 10 July 2007 - 21:16:23 Citovat
Host
Ten smetáček je také jenom na takovou rychlovku,když nechci rozdělávat šampón a mám málo času.Tak to stříknu hadicí ,ojedu smetáčkem a je to. Stačí jakýkoliv smetáček s dlouhým chlupem(hlavně čistý), né takovej ten ojetej,jak se s ním vojížděj gumy. A tou rychlovkou myslím tak 2krát až 3krát do roka. Jinak samo radši meju auto šampónem a pak ho vysuším.
maxim
Tuesday 10 July 2007 - 22:16:09 Citovat
Host
a kdyz ho teda myjes dukladne, ne rychlovku, tak to taky myjes tim smetackem? a susis to hadrem nebo cim? ja to vzdycky umyl houbou s jarovou vodou, oplachnul, nechal uschnout a pak aplikoval zelvu s ptfe

[ Upraveno Tuesday 10 July 2007 - 22:18:14 ]
VGT
Wednesday 11 July 2007 - 00:01:25 Citovat
Host
No, jsem rád, že aspoň Čelda ví, jak houba brousí lak při mytí auta. (ostatní, zřejmě pod vlivem lechtivých filmů, používají houbu )
Lépe (pro lak) se to myje např. smetáčkem na podlahu (nejlépe českým z Pelhřimova), osuší se to pak vlhkou jelenicí (měkká kůže z jelena).
Martas_
Tuesday 31 July 2007 - 16:41:58 Citovat
Host
Pro zajemce z Prahy a okoli, v Auto Adamek v Modranech k mani za 169,- Kc Odkaz

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1679 sec,0.1318 z toho dotazů.