• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
prasklé svody
Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Lhex
Monday 16 July 2007 - 21:39:33 Citovat
Host
Cesťák napsal ...

Dáš mu i transfůzi?
PS.: Kat za 3000? Budu si tě pamatovat. _;


Odkaz
Insan!ty
Tuesday 07 August 2007 - 19:20:08 Citovat
Host
Tak já se přidám, sem dneska zjistil, že mám na VeBe 2.0 16V r.v.97 taky prasklé svody.. seshora asi 15cm prasklina, je to od sebe rozšklebené a fučí pěkně.. motor X20XEV, takže HELP, víte kdo to dokáže v okolí OV zavařit?! Teda kdo to zavaří bych věděl, ale nevíte o někom, kdo s tím, už má zkušenost?

Už jsem psal i na vrakáče, uvidíme co z toho vyleze..
Martas_
Tuesday 07 August 2007 - 19:25:22 Citovat
Host
Zavareni se tu resilo mockrat, aby to opravdu k necemu bylo delaji to specializovane dilny (to potrubi se po svareni nechava postupne chladnou nekolik hodin), ale i timto zpusobem zavarene svody maji obvykle zivotnost rok a prasknou znovu o kus vedle. Navic je potreba ty svody zaroven i prebropusit a vymenit i vsechna tesneni a to nejlepe za originalni.
Insan!ty
Tuesday 07 August 2007 - 19:42:52 Citovat
Host
To jsem tak trochu čekal.. Taky bych raději sehnal jiné.. Takže pokud se někomu válí doma, tak neváhejte a pište! Email

Případně napište Vaši zkušenost se svařenými, jestli Vám vydržely.. Někomu vydržely 3 měsíce, co jsem četl, někomu rok, tak napište vy, kterým to vydrželo déle
Koudy
Tuesday 07 August 2007 - 20:26:08 Citovat
Host
Tak například mně drží už rok, ale nechal jsem si to dělat ve spešl firmě a ti si to taky nechali spešl zaplatit. Někam jsem to tu vkládal i s fotkama.
Naposledy když jsem byl v Ivančicích na vrakáči tak jsem tam jedny zdravý viděl na ponku.
freez
Wednesday 08 August 2007 - 06:52:29 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
čau pánové , jen taková technická ot. protože mě; to zatím nepotkalo prdlé svody , ale to je možná tím že mám 8v. motor , ale spíš mě; zajímá (pokud někdo bude vědět) proč; praskaj svody na potorech uložených takto





a né na motorech uložených takto



přece ty X20XEV jsou jinak stejný ne ?

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Insan!ty
Wednesday 08 August 2007 - 08:36:07 Citovat
Host
Ted mám na Vás znalé opet velkou prosbu o radu - auto Zralý i MJ Auto jsou schopni objednat bud originál 5764,- a 5200,- nebo se dá objednat náhrada (takže náhrada existuje...) a to za 4540,- u Zralého a 4750,- MJ Auto.

Ale ta náhrada nemá možnost napojení EGR ventilu, je to problém? Dají se použít?

Co bych musel udělat, abych mohl použít svody bez možnosti napojení EGR? Kdy vlastně ECU vypíše chybu EGR? Co by se stalo, kdybych do svodů prostě jen nanapojil takové dvě trubky pro EGR? Hlásilo by to chybu? Nebo bych musel EGR zaslepit? __;
Koudy
Wednesday 08 August 2007 - 08:41:35 Citovat
Host
Odkaz
Koudy
Wednesday 08 August 2007 - 08:55:06 Citovat
Host
Insan!ty napsal ...

Ted mám na Vás znalé opet velkou prosbu o radu - auto Zralý i MJ Auto jsou schopni objednat bud originál 5764,- a 5200,- nebo se dá objednat náhrada (takže náhrada existuje...) a to za 4540,- u Zralého a 4750,- MJ Auto.

Ale ta náhrada nemá možnost napojení EGR ventilu, je to problém? Dají se použít?

Co bych musel udělat, abych mohl použít svody bez možnosti napojení EGR? Kdy vlastně ECU vypíše chybu EGR? Co by se stalo, kdybych do svodů prostě jen nanapojil takové dvě trubky pro EGR? Hlásilo by to chybu? Nebo bych musel EGR zaslepit? __;



No podle mně se tam ta záslepka dává, aby tam ty výfukový plyny nešly a nezasíraly sání, tudíž si myslím, že když ty parohy budou bez vývodu výfukových plynů = zaslepení a mělo by to normálně fungovat, ale egr musí být pořipojen a funkční.
Martas_
Wednesday 08 August 2007 - 09:03:11 Citovat
Host
Ach jo, opet milionkrat probirane tema ....

EGR jde zaslepit jen u "starsich" aut typicky pouze s jednou lambdou (i kdyz tu psali majitele s tusim Z16XE se dvema lambdami ze zaslepeno maji a bez potizi). Zalezi na ECU a SW v ni, jestli ji zaslepeni EGRu vadi nebo ne (pokud vadi auto jede normalne ale sviti kontrolka). Ale pokud se nepletu ty mas VeBe X20EXV z roku 97, tam by to melo byt jedno. A samozrejme plati vyse uvedene ze zaslepka zabranuje vnikani vyfukovych plynu do sani prez EGR takze kdyz nebudes mit EGR kam pripojit je nesmysl ho nejak zaslepovat.

Druha vec ovsem je, jak pri pripadnem prodeji kupujici pochopi, ze nejaka soucastka "volne plandajici" v motorovem prostoru je normalni stav _;

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1798 sec,0.1478 z toho dotazů.