• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Tigra :: TIGRA :: Tigra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
absurdne dymenie
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
pato
Sunday 08 July 2007 - 21:35:50 Citovat
Host
mam taky dost zvlastny problem ohladom mojej 1,4 16v Tigri ....dymi na modro-olejovo...dymi pri nastartovani,potom ked sa zohreje,ked motor bezi na volnobeh tak ne,ale potom ako pridam kudol dymu vyleti..na tom by nebolo nic nezvycajne,lebo vacsina z vas by si povedala ze urcite na vine budu kruzky na pieste....ale...olej nezere ,teda zere na 3000km cca2dcl,co je dost pod normu,tlaky vo valcoch su ok,nove su naj semeringy na ventiloch,tesnenie pod hlavou,nove zapalovacie kable,novy olej....ECU mi nesvieti....takze som celkom zufaly,lebo este nikto mi neporadil...
walto
Sunday 08 July 2007 - 23:07:48 Citovat
Host
pato, tento stav je uz dlhsie, alebo sa ti to objavilo len teraz?
Diagnostika neodhalila ziaden chybovy stav?
pato
Monday 09 July 2007 - 06:24:05 Citovat
Host
uz dlhsie.....a diagnostika ziadnu chybu nehlasila...azda nieco vies ohladom toho?
walto
Monday 09 July 2007 - 12:21:13 Citovat
Host
Pato, ze by som vedel nieco konkretne o chybovom stave, ktory sa prejavuje tak ako si popisal, tak to sa priznam, ze nie. Snazim sa ale otazkami upresnit stav, v ktorom mas tvoj motor. Mozno sa prida niekto zo skusenejsich.
Este takto:
- pises, ze mas motor v OK-stave, olej neberie viac ako je dovolene, pritom dymi na modro
- ak by mal dymit namodro, mal by byt mastny vyfuk, mas ho taky?
- aku mas spotrebu benzinu? Je tiez v norme, alebo je vyssia? V tom to asi nebude, lebo ked berie motor viac benzinu (akokeby siel stale na sytic) dymil by na cierno
- nemas zvysene volnobezne otacky pri zahriatom motore, pripadne nekolisu?
- v akom stave mas termostat? a podla coho usudzujes, ze motor mas zohriaty? Pytam sa preto, lebo ani vymeneny termostat nemusi byt zarukou toho, ze bude spravne otvarat a zatvarat.
Skus zohriat motor az na teplotu, kedy sa zapne ventilator chladica a potom skus pridavat a zistovat ci dymi alebo nie.
Skus pridat aj naraz (na podlahu po obmedzovac) a porovnaj produkciu dymu aj pri postupnom pridavani az po obmedzovac. Oba pripady doporucujem realizovat na 1. max 2. prev stupen, aby motor bol v zatazi.
pato
Monday 09 July 2007 - 17:35:43 Citovat
Host
walto dakujem ze sa aspon niekto chytil....takze vyfuk mam normalne cierny,nie vsak mastny,ale suchy,spotreba benzinu je pravdu povediac ani neviem 6-7-8l/100km,kedy ako,ale nie zas nejaku 10-12l....otacky su tiez o.k.ked nastartujem tak su samozrejme vyssie kym nevypne sytic...a ked je teply tiez ok nejakych 800-900,a ani nekolisu.....s termostatom som zatial nic nerobil,lebo akonahle dosiahne 100 stupnov hned sa zapne ventilator....a k tvojej poslednej otazke:ked mi auto zacne dymit,tak uz som skusal ho tak do omedzovaca aj jednotku aj dvojku.....potom ta na cas prestane,pridem do mesta a potom zas zacne dymit __; takze mam zahadne auto....mimochodom odkial si?ja z Trebisova
pato
Monday 09 July 2007 - 17:39:10 Citovat
Host
jediny problem co mam som skoro zabudol,jeden hydrostel mi klepe
ssspaja
Monday 29 April 2013 - 18:16:18 Citovat
Host
me to zere na 800km litr nikde to netece nehuli jak to delas?1,4066kw

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2335 sec,0.1760 z toho dotazů.