• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: vectra tuning
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
zlepšení běhu motoru, zvýš. výkonu, sníž. spotřeby- benzín.
Přejít na stranu  1 [2] 3 ... 49 50 51
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
z0diaC
Wednesday 21 November 2007 - 15:19:42 Citovat
Uživatel #1221
Registrován: Wednesday 08 August 2007 - 09:51:23
Příspěvků: 441
Jiříku promin,ale v tom omotání svodů hliníkovou páskou nevidím žádný přínos (hliník je jeden z nejlepších vodičů tepla - používá se na rozvod tepla,třeba v elektronice) - myslím,že je to jak kdyby tam nic nebylo.
Co jsem viděl,tak svody se (mj.) kvůli Tebou uvedeným důvodům omotávají speciální nehořlavou páskou - vypadá jak textilní...
Odkaz
v použití té hliníkové opravdu smysl nevidím.

O přísadách do oleje si myslím,že jsou to jen pasti na peněženky těch co uvěří reklamě - proč by to výrobci olejů nepřidávali do svých výrobků,kdyby to bylo tak superturbobest?
Je o tom na internetu pár článků (i s testy) - stačí pohledat.

z0diaC
Vectra B caravan CD X18XE ´98 OFF
Vectra B caravan Elegance Y22DTR ´01 OFF
Corsa B X10XE 3D ´99 OFF
Corsa C Z12XE 3D ´00 SPORT
Corsa D Z12XEP 3D ´08 COSMO OFF
Yper
Wednesday 21 November 2007 - 16:05:11 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Já xeramic měl a co jsem zaznamenal bylo to, že se mi motor rychleji zahřál a držel na teplotě. Ono to není až tak, že by se na všech částech motoru, která jsou zaplavována horkým olejem, vylučovala nějaká keramická vrstva. Oni v tom názvu připodobnili kluzné vlastnosti keramických materiálu vůči sobě - což je jeden z nejmenších kluzných součinitelů, vůči vlastnostem této přísady po přidání do oleje.
Kdyby to tam mělo cokoliv napalovat, tak jakkoliv napálená keramická vrstva se může odloupnout - i v podobě malé šupinky a ta může nadělat nepředstavitelnou paseku! Takže nejsou takoví kaskadéři, aby "mazali" či zlepšovali mazání na tomto základu.
Slik se neosvědčil hlavně proto, protože v podobě, v jaké byl v přísadě a nakonec v oleji, měl větší měrnou hustotu než sám olej a nebylo účinného prostředku, který by jej udržel ve vznosu a zabránil jeho usazování na dně olejové vany, odkud se pak už do oleje jen tak nedostal - takže nula od nuly pošla. Osvědčilo se to snad jen u lokotraktorů, které kromě údržby, jezdí nonstop.
Pokud chceš svody omotávat, tak se používá skelná tkanina - podobná tkanině na laminování. Kdyby jsi ale chtěl použít tu laminovací, tak samozřejmě že to jde, ale bude se to třepit.
Zajdi si do nejbližší prodejny modeláře a ptej se po skelném tkalounu. Vypadá jako textilní tkaloun, kterým Ti možná mamča zaobrubovala kalhoty zevnitř, kdykoliv Ti je popustila jak jsi rostl ?lola .
Je utkán ze skelného vlákna a okraje má spletené tak, aby se netřepily. Dělá se snad v několika šířích a je jen na Tobě, jaký si koupíš.
To zabrání vyzařování tepla ze svodů do motorového prostoru.
No a pak to třeba ještě dodatečně můžeš zabalit tou samolepící hliníkovou páskou, která se v průmyslu používá na přichycení vyhřívacích kabelů na potrubí - pro účely odtápění - náhrada za parní podtápění. _;

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
JardaB
Wednesday 21 November 2007 - 16:32:18 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Nahodou, to obaleni alobalem vyzkousim, snad to aspon pricpe vsechny praskliny Jinak je to IMHO uplne na h....
(vazne, az je dostanu ven, tak to zaletuju mosazi a dam vedet, jak se to vyviji _; )
- jinak nevidim duvod tepelne izolace, lambda IMHO lip fungovat nebude, funkce katalyzatoru je mi u pr... a motor se snad uchladi i tak, jak je od prirody...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Jiřik
Monday 26 November 2007 - 13:18:42 Citovat
Host
Ahoj, takže jsem instaloval opět Xeramic a uvidíme, zatím jde subjektivně tišeji. Good tuning na snížení spotřeby, předesílám, že jsem to zjistil náhodně a to experimentem, teoreticky by to rozdíl bejt neměl: Na C20xe je těsnění pod vanu normálně jak u škodovky, pouze takový gumokorkový výlisek, pozor! při použití těsnění z motoru X20XEV, kde je i s plechem, který odděluje olejovou náplň od klikové hřídele mi klesla kombin. spotřeba o 1,5litru! Dokonce jsem si dal v létě i čas si to ověřit tím, že jsem tam dal zpátky původní a je to tak! Neptejte se mě jak to může fungovat, v tomto případě nevím(snad jen olejová mlha není tak hustá, tolik nebrzdí).Tak pište další nápady a zkušenosti. Taky by mě zajímalo, jestli někdo dával do motoru Lubrifilm a jak to dopadlo.Tak čus bus.
Jiřik
Friday 30 November 2007 - 12:16:27 Citovat
Host
Ahoj prosím o zkušenosti s tuningovou vložkou v origo airboxu, zkoušel to někdo z Vás?Na jakém motoru?
vrgadaa
Friday 30 November 2007 - 15:06:23 Citovat
Host
u nas ve ksefte je inzerat na tabletky do benzinu, jen za tisicovku a prej ouplne super: spotreba dolu vykon nahoru, tim by jste meli zacit. Pak myslim jeste nekdo vymyslel vrtulku do sani na baterky takovy malinkaty elektricky turbo prej lepsi tlak vzduchu, takze urcite to musi pridat nejaky ty osliky, taky je nejakej powerbox nebo, co je to neco jako cip, ale nei to tak drahy, myslim, ze se to dava mezi ecu a konektor, takovej jako nastavec a taky bejvalo spoustu dobrejch napadu na tuzing.com, nejlepsi bylo myslim to turbo z pet lahve:-)
Yper
Friday 30 November 2007 - 15:32:18 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Jiřík: ..je rozhodně lepší, než papírová vložka. Parametry má shodné s kuželovými filtry.
Škarohlídů si nevšímej! ?:!: :

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
vrgadaa
Friday 30 November 2007 - 16:20:27 Citovat
Host
uz jsem na tuzing.com dlouho nebyl, ale rubtrika tuzing je stale dobra:-)
Odkaz
Jiřik
Monday 03 December 2007 - 13:46:58 Citovat
Host
Rubrika tuzing- paráda, nejlepší ta montáž airbagu, Vergadaa- jdem do toho?
Tom
Monday 03 December 2007 - 17:47:31 Citovat
Uživatel #529
Registrován: Tuesday 20 December 2005 - 15:03:01
Příspěvků: 143
Ahojte,chci se zeptat jestli někdo nemá zkušenost s tímto přípravkem Odkaz ,odkaz na tento přípravek jsem dával VGT,zajímá mě jestli to už někdo testoval na svém motoru,popřípadě jaké jsou výsledky.Dík

Omega B 2,5 TD
ex Vectra B 1,6 16 V

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3 ... 49 50 51  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1466 sec,0.1135 z toho dotazů.