• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Sintra :: SINTRA :: Sintra Hi - Fi
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vymena radia
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Meneator
Wednesday 26 December 2007 - 23:20:57 Citovat
Host
Potrebuju vymenit origo radio CAR 300 v sintre, za normalni radio sony.... Docela tezce sem ale narazil.... plechovej ramecek na radio, v nemz sou nasazeny ISO konektory i konektor na antenu, zda se byti soucasti cele stredove konzole.... Nevite nekdo, jestli se da novy radio nejak rozumne nainstalovat, bez nutnosti "prasacky" vyrezat ten starej ramecek? Predem diky
JOB
Wednesday 26 December 2007 - 23:54:14 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Podle katalogu je tam klasickej rámeček. Vytáhnout rádio a pak hned nakraji srovnat packy a vytáhnout.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

vvddvvdd
Friday 28 December 2007 - 01:19:04 Citovat
Host
Chystám se montovat zítra hadsfree, rádio půjde ven, tak dám vědět. Mělo by to být, jak psal JOB. V Omeze mám HF taky, musel jsem vyoperovat plechovej kaslík, z něj vyndat origo ISO konektor a nahradit jej ISO konektorem z HF a vrátit zpět. Takže stejná operace, jako výměna za SONY. U toho si dej jenom pozor na záměnu trvalýho a spínanýho + . CDR to má obráceně, než je běžné, SONY to umí pomocí zasunutí pojistky do jiného slotu otočit (alespoň model, co jsem měl kdysi já, to uměl - a měl jsem 2 různé).
Legend
Friday 28 December 2007 - 10:11:45 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
k tomu rádiu Sony budeš potřebovat originální montážní rámeček, jinak tam to rádio nebude držet, po zasunutí do palubní desky se samo zacvakne pacičkama do rámečku. Každá značka autorádia má jiný typ montážního rámečku, nepř. když dáš rádio Sony do rámečku od Blaupnktu tak se bude třeba při akceleraci povysouvat ven z palubní desky. Stejně tak montážní rámečky pro originální rádia Opel jsou specifické v tom, že mají v sobě napevno zacvaknutý ISO konektor a rádio se akorát zasune a tím se současně připojí. Tento rámeček není součást palubní desky, stačí ho jen vyháknout a nahradit rámečkem od Sony. ISO konektor má stejné osazení pinů, akorát je přozené trvalé + a + po zapnutí zapalování, jak je výše uvedeno.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
vvddvvdd
Monday 31 December 2007 - 22:18:11 Citovat
Host
Vyšroubuješ 4x imbusový červíky, které jsou tam jako záslepky. Vytáhneš pomocí dvou vytahovacích drátů rádio. Pře st už ses asi dostal. Vyšroubuješ 2 šrouby, co drží plastovej středovej rámeček kolem rádia a ovládání topení a klimy. Jsou za popelníkem a dvířky interní 12V zásuvky. Nahoře je ten rámeček jen zaháknutej, stačí vyvlíknout. Pak už uvidíš 2 šroubky tý plechový škatule rádia. Vyšroubovat, vycvaknout ISO konektor a anténu. Anténa asi bude potřebovat taky redukci, SONY mělo vždycky takový dlouhý čůro, tady je to kraťoučký. Ty ISO konektory budou chtít nastavit, kabel je dost krátkej. Jestli se prodává nějkaá ISO prodlužka nevím, ale když se prodávaj redukce, zeptal bych se. Pak nacvaknout SONY rámeček na plastovej rámeček rádia a klimy, složit zpět, zapnout, naladit stanice a vokouřit
Já mám v Sintře CAR 400, v Omeze CDR 500 a nevyměnil bych to za nic jinýho. Hraje to všude bez jakejchkoliv výpadků a šumů po celý republice jako o život. CDčko jsem využil jen v Chorvatsku, to jejich hudlajdááá, co tam hrajou se fakt nedá poslouchat.
Meneator
Tuesday 01 January 2008 - 20:37:19 Citovat
Host
Dekuju za vycerpavajici odpoved hned zitra se na to vrhnu ja bych CAR 300 taky nikdy nemenil, a to hlavne proto, ze nevypada dobre, kdyz nefunguje RDS na displayi a sviti na tom datum a taky to radio nepasuje moc pekne do ty pristrojovky..... ale uz to chtelo MP3 a CAR 300 je na tak veliky auto jako Sintra proste slaby....
Meneator
Wednesday 02 January 2008 - 17:13:52 Citovat
Host
Tak podle vvddvvdd navodu ten puvodni ramecek sel vyndat uplne skvele horsi ale je, ze ta dira v pristrojovce je vetsi nez klasickej ISO otvor (montazni ramecek od sony tim projde celej i s tim rantlikem, kterej je na dorazu) A tak se ptam, nemate prosim nekdo ramecek na blaupunkta do sintry? upravil bych si ho pro Sony radio, ten co tam mam se mi nechce nicit, kdyz bych v pripade prodeje chtel vratit puvodni radio
Egi
Thursday 03 January 2008 - 01:29:30 Citovat
Sintra / Vectra B
Uživatel #854
Registrován: Wednesday 23 August 2006 - 19:49:54
Příspěvků: 51
Pokud vím, tak do Sintry se snad ani CAR300 nedávalo. Alespoň ta,která byla oficiálně prodané v ČR. V základu bylo CAR400 a za příplatek CDR500. Já CAR400 vyměnil za CAR600 + doinstalování ovládání na volant. Asi tak na den jsem mel Panasonic. U origo radia nebylo třeba nic upravovat a kupodivu ani u Panasonicu. Jen vždy zhasnulo datum místo frekvence na displeji, což jsem ten den neřešil, když šlo zase zpátky CAR600. Při záměně rádia za neoriginální Opel je pak většinou okolo radia vetší mezera mezi rádiem a panelem.
Kdo by měl zájem, tak mam k prodeji panel okolo radia a ovladačů včetně integrované konzole na HF.




Opel Vectra C Caravan Sport OPC Line 1.9 CDTi 150PS
Opel Sintra GLS 2.2 16v 150PS
Opel Vectra B Sport 2.0 16v 144PS ex.
Odkaz
Meneator
Saturday 05 January 2008 - 09:43:16 Citovat
Host
Auto je dovoz z nemecka. Zadnou zvlastni vybavu nema, je to 2,2 DTi s el. oknama, sibrem, a manualni klimou. CAR 300 tam vlastne nemuselo od vyroby ani byt. Ty cerviky na imbusy tam krom jednoho vubec nebyly (takze nekdo prede mnou nejaky cachry s tim radiem uz delal) To ale nic nemeni na tom ze ramecek do sintry je atypickej, jinej nez ve vectre a omeze (ostatni sem nemel tu cest videt pod pristrojovku), do pristrojovky se neda dat ramecek jinej a moje vymena nakonec probihala za pouziti nuzek na plech. Nicmene vysledek je dobrej, radio sedi v pristrojovce bezvadne
David
Monday 27 October 2008 - 21:30:40 Citovat
Host
ať hledám, jak hledám, tak nikde nemůžu najít zapojení C-části ISO konektoru. Koupil jsem Sintru a místo rádia tam byla jakási haluz, co sotva hrála. Dnes jsem z vrakáče přivez órig. rádio CDR 600 (nebo CCR? - teď nevim) a děje se mi to, že displej sice zhasne, ale nic neukáže. Na chvilku mi tam naskočila půlka názvu stanice a tři plný pole místo písmen. Ještě jsme to nerozdělal, ale zítra se na to vrhnu, tak jsem zvědavej. Jo, jinak rádio hraje OK.

K tomu rádiu jsme přitáhl i CD changer. Zajímalo by mě, kam v Sintře patří?

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1377 sec,0.1034 z toho dotazů.