• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vrzání tlumiče?
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Milan967
Sunday 03 February 2008 - 19:36:45 Citovat
Host
Co může vrzat na předku ?Když lomcuju Zafirou sám tak nic když jí mačkáme dva a nebo přejedu hup čímž se tlumič hodně stlačí tak sliším vrzání je to někde u tlumiče .Pružiny- tlumič, obě strany. Nemohu to najít.
Martas
Sunday 03 February 2008 - 19:46:37 Citovat
Host
Ulozeni pruzin, kulove cepy, silenty na rameni, silenty na stabilizatoru .. je toho docela dost.

Mimochodem, me na VeBe neco vrzalo pri teplotach pod +3 stupne, prestoze to spolu nemuze souviset tak po demontazi a nasledne montazi predniho narazniku to ustalo _;
TOMdesign
Sunday 03 February 2008 - 19:51:33 Citovat
Uživatel #1280
Registrován: Wednesday 10 October 2007 - 15:42:35
Příspěvků: 572
Mě takhle vrzaly ty silenty na rameni. Výměna a byl pokoj.

Insignia ST OPC fl. /2017/

Insignia Biturbo OPC line fl. - prodáno

Signum 2,8 V6 turbo 184 kW


Signum V6 CDTI 08/07 - už taky není
-
VECTRA B 3,0 V6 X30XE - prodáno


qpc
Sunday 03 February 2008 - 19:52:03 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
jak píše Martas,občas vrzne nějakej plast,nebo záleží na tlumičích,jaké maj přepouštěcí komory a jestli pracují i s plynem,může to vzznout.Nicméně občas třeba stačí pootočit pružinu nebo podobná blbost..

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Lumpik
Monday 04 February 2008 - 07:52:16 Citovat
Host
Ahoj, mě to dělalo něco podobného na Astře G, jakmile se zhoupnula jedna strana, byl relativně klid, jakmile se ale zhoupnul celý předek vrzalo to a docela dost. Vyměnil jsem gumové uložení předních tlumičů....nic, dělalo to stále. Nakonec jsme zjistili vymačkané silentbloky na stabilizátoru. Od té doby je klid.

[ Upraveno Monday 04 February 2008 - 07:53:04 ]
mates
Monday 04 February 2008 - 08:06:52 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Mě při houpání autem nic...ale v zimě, když jedu a je nějaká nerovnost, kdy jde čumák dolů, tak to v předu zavrže. Přikládám to tlumičům, ež se zahřejou, páč jak chvíli jedu, je klid. Jo a zesiluju rádio...

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Yper
Monday 04 February 2008 - 08:37:55 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Těžko identifikovat zvuk po Internetu.
A - pružiny na tlumiči nejdou pootočit, protože ve spodní misce je myslím vybrání pro konce pružin, aby nešly pootočit.
B - podle počtu najetých kilometrů bych doporučoval výněmu stabilizačních tyček, které spojují přední tlumič s torzní (stabilizační) tyčí - tam odcházejí čepy na nich, které také při propružení mohou vrzat
C - vyměnil bych gumové objímky na stabilizační tyči. Jsou dvě a jedna stojí okolo 50ti Kč. - vždy se vyšoupou a změní vnitřní průměr.
D - mohou také vrzat silonová uložení na spojovacích tyčkách řízení - přímo v hřebenu, ale na to bych šel jako na poslední věc.
E - ze silentbloků by nejspíš asi vrzal ten zadní, který je opěrný, ale to pak značí, že je rameno buď povolené (šroub) a nebo je celý silent ztržený a překroucený.
F - také stojí za to vzít řídký olej ve spreji a začít na to co jsem napsal předtím postupně stříkat a jezdit.
Nejprve silenty stabilizační tyče a poslouchat, zda to zmizne. Pak stříknout na silenty předních ramen a zase jezdit a nebo zkusit stříknout dovnitř do tlumiče - pod jeho plastové překrytí - v horní čísti tlumiče - na tlumičové tyči je nasazen gumový doraz a ten může také vrzat.
To co jsem napsal je jen základní výčet, protože ke kontrole toho je na předku hodně.
Když zvuk zmizí, tak pak víš co je špatné a chce to hned vyměnit.
Jinak vrzat mohou i samotné čepy - jak na rameni, tak čepy řízení. Někdy se totiž stává, že jim praskne prachová manžeta a ony vyschnou a pak se vydřou a vržou.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2074 sec,0.1778 z toho dotazů.