• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Dohoda mezi pražským autoservisem Automont a Opel Clubem Renbau

Vložil: e107   dne: 08 Nov '05  
Jak jsem vás již informoval, pražský autoservis Automont se rozhodl poskytovat slevu členům našeho klubu. Přibyla tak další výhoda a další případný důvod proč vstoupit do našeho klubu. Slev je opravdu hodně a proto jsou rozděleny do několika kategorií... Následuje výpis poskytovaných slev:

náhradní díly brzd 5%
výfuky Bosal 10%
čelní skla 10%
tlumiče pérování,včetně příslušenství(uložení,dorazy aj.) 5%
oleje +filtry 5%
uložení př.osy 7%
značkové díly 5%
spojky 7%
práce klempířská 5%
práce mechanická 5%

V případě pojistných událostí lze práci a náhradní díly řešit tzv.krycím dopisem.

V případě výměny čelního skla z pojištění či povinného ručení dárek zdarma (dle dohody).

Veškeré další informace, včetně ceníku oprav, kontaktů a mapky umístění naleznete ZDE
17 Zamknuté
Poslat emailem  Tisknout  do PDF 

Letní čas končí, oplaři budete muset svítit

Vložil: legionar   dne: 28 Oct '05  
Zimní čas začne v neděli brzo ráno. Ve tři hodiny se ručičky posunou o 60 minut zpět a letnímu času pro letošek definitivně odzvoní. Pro oplisty to znamená podstatnou změnu, budou muset svítit celý den, a to i když nebude snížená viditelnost.


... Přečtěte si více
Poslat emailem  Tisknout  do PDF 

Zaslepení EGR ventilu u benzínových motorů s jednou lambda sondou

Vložil: legionar   dne: 25 Sep '05  
Trocha teorie
EGR (Exhaust Gas Recirculation) ventil se v moderních motorech používá k řízení recirkulace výfukových plynů s cílem snížení tvorby emisí. Celý systém se uvádí do provozu po dosažení pracovní teploty motoru pomocí tzv. termoregulačního ventilu. EGR ventil je poté ovládán podtlakem ze sání a umožňuje nasávat až 10% výfukových plynů zpět do sání motoru. Zřejmě každého napadne, že pokud je něco spojeno se snížením emisí (konkrétně NOx která se v ČR na emisích neměří) na výkon a spotřebu to jistě dobrý vliv mít nebude. Není daleko od pravdy.
Příčiny snížení výkonu motoru jsou dvě, snížení teploty spalování a snížená účinnost plnění. Teplota spalování se snižuje kvůli obsahu CO ve výfukových plynech, který nehoří a účinnost plnění se snižuje kvůli zahřívání zápalně směsi výfukovými plyny, které jsou horké. Teplota zápalné směsi je tedy vyšší, začíná se roztahovat a do válců je tak nasáto méně zápalné směsi.
Další nevýhodou recirkulace je zanášení sacího traktu nečistotami z výfukových plynů.
Odstranění EGR ventilu by tedy mělo vést ke třem zlepšením – zvýšení výkonu, snížení spotřeby a snížení znečištění sacího traktu. Daní za tato zlepšení je zvýšení emisí.

... Přečtěte si více
Poslat emailem  Tisknout  do PDF 

Opel Astra OPC. Náskok na GTI: 30 kW

Vložil: legionar   dne: 31 Aug '05  
Výkonný hatchback Opelu útočí na Golf GTI nejen sportovnější siluetou, ale také přeplňovaným dvoulitrovým motorem o výkonu 177 kW.
Studii Astra HPC představenou loni v Paříži půrok na to prezentoval Opel v Ženevě, už jako sériovou Astru OPC. V září tohoto roku se mohou zákazníci u dealerů dožadovat prvních exemplářů. Odvěký rival Golfu GTI přichází s podstatně křiklavějším zevnějškem, který vychází z nové třídveřové verze Astry GTC.

... Přečtěte si více
Poslat emailem  Tisknout  do PDF 

Opel Speedster končí. Nástupce na obzoru.

Vložil: legionar   dne: 31 Aug '05  
Roadster s nekompromisní karosérií, minimalistickou výbavou a nízkou hmotností vznikal do předminulého čtvrtka v dílnách Lotusu v bristkém Hethelu. Od té doby se příznivci značky mohou pouze těšit na jeho nástupce, který ale už nebude mít s Lotusem mnoho společného.
... Přečtěte si více
Poslat emailem  Tisknout  do PDF 

Opel Astra Twin Top: s třídílnou střechou

Vložil: legionar   dne: 31 Aug '05  
Na autosalonu ve Frankfurtu se Opel pochlubí novou Astrou coupé-cabrio, která pravděpodobně ponese jméno TwinTop, zavedené nedávno do výrobního programu menší Tigrou.
Podle informací nizozemského serveru Autotelegraaf.nl bude Astra TwinTop konkurovat již zavedeným francouzským kupé-kabriím Peugeot 307 CC a Renault Megane CC. Novinkou, která dále zlepší využitelnost obestavěného prostoru je třídílná skládací střecha. Dlouhý střešní díl se totiž dosud jen obtížně vměstnával do prostoru za dvěma zadními sedadly, obvykle tak vznikl hrb nebo nepřirozeně vysoká záď, která trochu narušuje vyváženost designu otevřeného vozu.
... Přečtěte si více
Poslat emailem  Tisknout  do PDF 
Přejít na stranu  1 2 3 ... 74 [75] 76 77

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0853 sec,0.0339 z toho dotazů.