• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra ostatní :: Re: klima VeA
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
telleke
Odeslal: Monday 13 October 2008 - 19:28:11
Ahoj. Koupil jsem Vectru A rv. 93, c20ne, s klimatizací. Jak poznám jestli je klima funkční? Ta moje by měla být prázdná, asi. Kolik stojí plnění a má to vůbec cenu? Také mě trápí, že mi po zapnutí zapalování pořád běží větrák jakoby na první rychlost. Má to s tou klimatizací něco společného? Dále jsem objevil v kastlíku nějaký přepínač Odkaz . Ten slouží k čemu? Auto s klimatizací jsem nikdy neměl, tak se nezlobte, že se ptám na takový banality.
Abych nezakládal další téma, je tohle teplotní čidlo na vodu Odkaz ? Abych neměnil něco jiného. Je na něm totiž upadlý konektor a asi ani nefunguje, protože když jsem k němu přiložil kablík k budíku, nic to neukazovalo. Budík je funkční, protože proti kostře ukazuje.
Poslední odpovědi
vrgadaa
Odeslal: Friday 19 June 2009 - 22:24:38

to je dalsi problem, nikdo nevi, v jakem stavu ta klimatizace je. Posledni majitel mel tu omegu 7 let a cca 100tkm a nemel klimu nikdy v provozu, coz muze znamenat, ze byla pokazena a nebo nesehnal chladivo.
JardaB
Odeslal: Friday 19 June 2009 - 21:56:56

Jj, Isceon 49 je to R413a, je to asi nejpodobnejsi vlastnostmi, snese mineralni olej, ale divil bych se te snasenlivosti plastu - je to smes 9%R218, 88%R134a!!! a 3%R600a(izobutan)
Jinak jses si jistej, ze je system v poradku, kdyz to uteklo???
Jenom skoda, ze se uz nedodavaji jednorazove lahve s chladivy (zasr... EU ) ale daji se jen pronajimat (pripadne plnit vlastni), vyslo to na radove mensi prachy nez naplneni klimy v servisu. Vlastne se mi porizeni vseho vercajku vratilo po 2. naplneni klimatizace, dozivotni zasobu chladiv snad mam (jak do auta, tak do baraku)
radek28
Odeslal: Friday 19 June 2009 - 21:11:19

no tak pylový filtr to nemělo to je pravda...a za to chadivo dáš tuším 1200.- a když je ostatní ok tak jezdíš a chladíš,sám vidíš že špekulování je jedna věc a praxe druhá.nedělám věci složitý když nemusím.to je můj názor.
vrgadaa
Odeslal: Friday 19 June 2009 - 21:04:44

manzelka klimu nesnasi, takze nejakou vetsi sumu obetovat nehodlam, stejne by byl konflikt. Byl jsem na letni prohlidce v Oplu a tam chteli menit kabinovy (pylovy) filtr a doplnit chladivo. Takze filtr to taky nema:-)
...
Trochu jsme googlil-nahrada R12 existuje, jmenuje se Isceon 49, a funguje t o si puvodnim olejem a nezere to tesneni, jen jsem nenasel nikoho, kdo to timto sajrajtem plni.
...
Asi se na to vykslu, mam tam jine zavaznejsi zavady, nez jen prazdnou klimu:-(
JardaB
Odeslal: Friday 19 June 2009 - 20:39:32

radek: to je samozrejme primocare jednoduchy postup, pokud nevadi, ze zprovozneni klimy bude stat vic, nez cely auto
lesak
Odeslal: Friday 19 June 2009 - 20:30:36

martas-to sliším poprvé že by VA měla pylovej filtr a je jedno jestli s klimou nebo bez.Foukat to musí úplně stejně.podle mě (a to už mě prošlo rukama hodně VA tam žádnej pylák není)
radek28
Odeslal: Friday 19 June 2009 - 20:19:24

myslím,že se tady občas řeší totální kraviny to se na mě nezlobte...prostě najdu typa co dělá chlazení,ten číhne na štítek a ví,protože to dělá pořád.já jakožto laik to nechám na něm.tečka.akorát si pamatuju že to starý chladivo co se dělalo do těch veteránů VA bylo dražší..
JardaB
Odeslal: Friday 19 June 2009 - 17:55:25

Tak to nebude tak jednoduche, jako prima nahrada Freonu R12 se pouziva R413a, coz sice snese mineralni olej, ale nevim co na to tesneni, protoze je v tom 88% R134a a to je svina.... Pak jeste mozna R22 ale to ma vyssi kompresni tlaky - to je spis podobne R407c. A nejlepsi by byl R600a, coz je ovsem propan-izobutan a v autech a uzavrenych prostorech se pouzit nesmi... Takze babo rad.
Ja bych tam teda napustil PB z flasky a neparkoval v uzavrenych prostorech, nakonec by nikdo nepoznal, jestli to uteklo z nadrze nebo z klimy
Mimochodem - slysel nekdo v posledni dobe o ozonove dire? Nebude to neco jako s globalnim oteplenim? !Pj: Kazdopadne chladivo s tak dobrymi vlastnostmi, jako ma freon, zatim nikdo nenasel...
vrgadaa
Odeslal: Friday 19 June 2009 - 16:00:24

dik za tip

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0664 sec,0.0306 z toho dotazů.