• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v :: Re: Spolehlivost Omegy C?
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
nerozhodnutej
Odeslal: Monday 17 August 2009 - 13:38:01
Pøemejšlím o nákupu auta a mám v hledáèku mimo jiných i Omegu C. Jak je na tom se spolehlivostí? Už jsem mìl døív 2 roky Omegu A, najel jsem s ní 70tis km a tam to byla celkem tragedie. Èasto se mi stávalo, že jsem do servisu musel dávat i 4-5tis mìsíènì a to i v øadì nìkolika mìsícù po sobì. Èasto se mi stávalo, že jsem nenastartoval, nebo mì vypekla nìkde cestou. Když jsem mìl období 3 mìsíce v kuse bez závady, tak už jsem si øíkal co se to dìje za zazrák. Nevadí, nìco se vysralo hned další mìsíc. Další auto bylo Honda Accord a ta mi tohle nikdy neudìlala. Odjel a dojel jsem všude a vždy. Sice byla o 5 let mladší než ta Omega, ale i tak to podle mì leccos vypovídá. Proto mì zajímá, jestli je u Omegy C už nìjakej posun k lepšímu? Dle TUV to tak nevypadá, nicménì to bych zase nebral jako vodítko, ukazuje to pouze kdo investuje pøed STK do oprav a kdo ne. Na auto si budu muset pùjèit, chci investovat cca 70-80k a dalších 4k mìsícnì na servis už vážnì mít nebudu, nemám už tak dobøe placenou práci, aby mi to nevadilo. Další volba je už výše zmiòovaný Accord, r.v. 1999, kterého se v tomto smìru rozhodnì nebojím. Ještì mì napadá, nebyl jste se nìkdo podívat na tuhle? To LPG by bylo rozhodnì fajn. Odkaz
Poslední odpovědi
Nony
Odeslal: Friday 20 November 2009 - 14:36:37

SAKO napsal(a) ...

Chce za to ale moc, chtela 10 000, ale pak rekla, ze to da za 8000

Je to teda hodně, nedávno jsem ji kupoval a za necelou půlku. Má sice nalítáno 170tis. ale co to je na takoví motor. Spotřeba je u manuálu tak 7,5l
Legend
Odeslal: Wednesday 18 November 2009 - 08:59:35

Ono to vyjde nastejno, buď se auto koupí za víc v hodně dobrém stavu, potom vydrží docela dlouho bez investic, nebo se koupí jedno z nejlevnějších a bude se srát od začátku, protože bude mít najeto třeba 3x víc. Mě by na tom docela odradila spotřeba, jel jsem s tím 2.5DTi kolem 10 litrů po Praze, ale tak někdo s tím třeba dokáže jet za míň, to už je dobré si ověřit třeba tady Odkaz
Lhex
Odeslal: Wednesday 18 November 2009 - 08:50:45

SAKO napsal ...

Chce za to ale moc, chtela 10 000, ale pak rekla, ze to da za 8000

no cca 200tis českých je za omegu hodně (se divím, že je to vubec prodejný !!(a) ) na druhou stranu auto z roku 2003 (koupené nové za cca milion) podobné velikosti se za tu cenu docela běžně prodává..
Brenky
Odeslal: Wednesday 18 November 2009 - 07:47:38

newbie: tak je treba slyset a projet v jakem stavu je motor, pak napravy, kardan, vyfuky (pozor, tyhle uz maji tusim 4 katy a 4 lambdy)...jinak jako u OB, rez
Csala
Odeslal: Wednesday 18 November 2009 - 07:39:41

SAKO napsal ...

Prosim o radu, pred dvema dny jsem to tady psal, ale blbec nevim kde, nemuzu to najit, tak se omlouvam, chci si koupit Omegu 2.5 DTI, automat, prodava to kamosova manzelka v Nemecku, je to rok 2003, uz jsem mel 4 Omegy, ted mam 2.2 DTI, ale takovou jsem opravdu nevidel, nekecam, ale je jak vcera z tovarny, absolutne zadny skrabanec, uvnitr jak nova, servisovana, najeto poctivych 91 000, jezdila s tym jenom ona s deckama. Chce za to ale moc, chtela 10 000, ale pak rekla, ze to da za 8000 a to je konecna cena. Vse funguje jak ma, byl jsem s nima v Rakousku na dovolene, to auto chytalo v zime pri -23 na prvni otoceni klickem, chci jenom vedet, jakej je celkove ten motor, automat mi nevadi, mel jsem dva, jeden s 2.3TD intercooler a druhy s 2.4i, oba bez nejmensich problemu. Motor ma opravdu jenom 91 000, mam to za tu cenu vzit ? Moc dekuji.

Ber to. Omega je posledne poriadne auto
Aku to ma vybavu?
newbie
Odeslal: Wednesday 18 November 2009 - 03:21:50

Zdravím, jak už jsem psal do chatu : sháním káru pro kolegu, a protože se mu líbí moje omega + na ní mám teď už kupu dílů tak se dneska odpoledne (18.11.) jedeme podívat na tuhle omegu.. Když se mi bude zdát tak s ní i odjede.Napadá vás na co si specialně u ní dát při nákupu pozor, na co koukat? Mám 2.5 B ale 2.6 C AUTOMATO jsem ještě neměl.Jo, JardoB : předtím měl citrona xantii v automatu a chce zase automat, bejvá s tím problém?Vydrží to něco? Díky moc....

Odkaz
Meneator
Odeslal: Tuesday 17 November 2009 - 23:45:27

To zalezi na tom, jestli si to chce clovek nechat. Jestli s tim chces jezdit aspon 5 let a najedes hodne kilometru, pak to ma smysl a ty penize se ti vratej na tom v jakym je to stavu. Kdyz clovek ale trochu kouka na design, je jasny, ze za 5 let uz bude Omega asi uplne pase, precijen je to vpodstate poupravenej design z roku 94. Pokud jde o praktickou stranku veci- technologie od dob omegy B z roku 94 podle me az na drobnosti nijak zasadne nepokrocily. To ze auto ma jeste klasicky kabelovy svazky (a zadny sbernice) je pro me treba vyhoda.....
JOB
Odeslal: Tuesday 17 November 2009 - 17:51:24

Omega je Omega ,ale dnes už je to spíš srdeční záležitost.Myslím že za ty peníze to je poměrně drahý.Je to typově starý auto a přece jen už téměř 7 let staré.
SAKO
Odeslal: Tuesday 17 November 2009 - 17:27:36

Prosim o radu, pred dvema dny jsem to tady psal, ale blbec nevim kde, nemuzu to najit, tak se omlouvam, chci si koupit Omegu 2.5 DTI, automat, prodava to kamosova manzelka v Nemecku, je to rok 2003, uz jsem mel 4 Omegy, ted mam 2.2 DTI, ale takovou jsem opravdu nevidel, nekecam, ale je jak vcera z tovarny, absolutne zadny skrabanec, uvnitr jak nova, servisovana, najeto poctivych 91 000, jezdila s tym jenom ona s deckama. Chce za to ale moc, chtela 10 000, ale pak rekla, ze to da za 8000 a to je konecna cena. Vse funguje jak ma, byl jsem s nima v Rakousku na dovolene, to auto chytalo v zime pri -23 na prvni otoceni klickem, chci jenom vedet, jakej je celkove ten motor, automat mi nevadi, mel jsem dva, jeden s 2.3TD intercooler a druhy s 2.4i, oba bez nejmensich problemu. Motor ma opravdu jenom 91 000, mam to za tu cenu vzit ? Moc dekuji.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0838 sec,0.0569 z toho dotazů.