• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v :: Re: 300.000+ km najeto u Omegy C, na co se pripravit?
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
JirkaC
Odeslal: Tuesday 20 October 2009 - 23:03:56
Co muzu cekat u Omegy C s najetyma 300tkm+ za nejpravdepodobnejsi investice do budoucna? Dejme tomu, ze se na ni celou dobu delala bezna udrzba (spotrebak, rozvody). Neni to prehnane moc km? Chci, aby mi auto vydrzelo alespon 2-3 roky.
Poslední odpovědi
Rob2
Odeslal: Sunday 27 February 2011 - 20:01:12

Čím větší objem, tím (obvykle) větší výdrž co do počtu najetých km. Motor se nemusí tolik točit = menší počet zdvihů. 300.000 km je sice dost, ale při poctivé údržbě a slušném zacházení bych se toho panicky nebál. Sám vím o Omeze s takovým nájezdem, která šlapala moc pěkně. A automatické převodovky v Omegách také držely dobře. GM je umí. Ve Fiatu má syn ZF také zatím funkční, a to se na kilometry raději ani neptejte (motor 2.0 je už jenom takový "větrník" bez výkonu, ale zatím neklepe a oleje papá v únosné míře).
Stepo
Odeslal: Wednesday 02 February 2011 - 06:54:39

Legend napsal ...

Já bych se automatu moc nebál, právě Omegy mají ještě solidní spolehlivé automaty GM na rozdíl např. od Vectry, kde jsou převodovky Aisin Warner a ty na tom nejsou se spolehlivostí zrovna dobře.
Poslední Omegu co jsem měl a tu co teď mám (3.0 a 3.2V6), tak jsem s automatem neměl jediný problém, ujel jsem s nima cca 80tis km, současně mám podle tachometru najeto 250tis km, kdo ví jestli to není stočené a neodchází nic zásadního, v podstatě bežná údržba, věci co se mění u každého auta jednou za čas.


Diky Legende, mrknu tedy po nejake C-ckove 3,2 v automatu.
Snad narazim na slusny kousek
Legend
Odeslal: Wednesday 02 February 2011 - 01:02:43

Já bych se automatu moc nebál, právě Omegy mají ještě solidní spolehlivé automaty GM na rozdíl např. od Vectry, kde jsou převodovky Aisin Warner a ty na tom nejsou se spolehlivostí zrovna dobře.
Poslední Omegu co jsem měl a tu co teď mám (3.0 a 3.2V6), tak jsem s automatem neměl jediný problém, ujel jsem s nima cca 80tis km, současně mám podle tachometru najeto 250tis km, kdo ví jestli to není stočené a neodchází nic zásadního, v podstatě bežná údržba, věci co se mění u každého auta jednou za čas.
ondra
Odeslal: Tuesday 01 February 2011 - 23:13:39

wisastar " Chlape, jako promiň, ale říkat, že "slušný kousky" začínají už od 20tis,- ...mno, každýho věc, čemu říká slušný kousek.
Stepo
Odeslal: Tuesday 01 February 2011 - 19:41:31

Prave ze 20k mne prijde docela malo na to, jak je to velke a jakej ma motor ( rozumej neznicitelnej ).
Pokud na 20k zacinaji pekne kousky, jsem jen rad.
Ten automat mam tedy take brat do hledacku, nebo se nan vykaslat ??
wisastar
Odeslal: Tuesday 01 February 2011 - 18:03:09

Stepo napsal ...

Zdravim vsechny....trosku to tu ozivim.
V dohledne dobe hodlam poridit Omegu B/C, motorizaci 3.0 (3.2), pokud nebude zadna slusna, spokojim se s 2,5.
Nejsem z tech, ktere zajimaji km na tacho, nekolik aut mne jiz rukama proslo, jsem zvyklej vse na nich delat svepomoci, nicmene zadne z nich nemelo automat a to je vec, se kterou chci trosku poradit.
Klasickou spojku vymenim bez problemu, netusim vsak, jak je to v pripade automatu a kolik takovy automat pri beznem zachazeni vydrzi.
Je jasne, ze cokoli, co se da dnes v bazarech poridit ma najezd pres 300k km, premyslim tedy, jestli manualni prevodovka v podstate nebude jedina rozumna volba.
Vy, kteri mate automaty, jake jsou vase zkusenosti, pripadne doporuceni ?

Cena pri koupi me dost limituje, max. 50k Kc.....videl jsem i OB za 20k...a nevim, co si o tom myslet....


myslis ze 20 tis je hodne? rek bych ze na 20 zacinaj trosku slusny kousky... jinak cecko trilitra sezenes kolem 50 v poho..
Lhex
Odeslal: Tuesday 01 February 2011 - 16:18:54

v zásadě bych se automatu jako takového nebál. jak už tu bylo psáno rozhoduje spíš tak nějak celkový stav konkrétního kusu. Pokud budeš muset automat rozebrat, jistě ti tu někteří s repasí rádi poradí.
(o OB za 20k bych si myslel, že je to člověk, co to chce opravdu prodat, nic jiného )
Stepo
Odeslal: Tuesday 01 February 2011 - 15:09:56

Zdravim vsechny....trosku to tu ozivim.
V dohledne dobe hodlam poridit Omegu B/C, motorizaci 3.0 (3.2), pokud nebude zadna slusna, spokojim se s 2,5.
Nejsem z tech, ktere zajimaji km na tacho, nekolik aut mne jiz rukama proslo, jsem zvyklej vse na nich delat svepomoci, nicmene zadne z nich nemelo automat a to je vec, se kterou chci trosku poradit.
Klasickou spojku vymenim bez problemu, netusim vsak, jak je to v pripade automatu a kolik takovy automat pri beznem zachazeni vydrzi.
Je jasne, ze cokoli, co se da dnes v bazarech poridit ma najezd pres 300k km, premyslim tedy, jestli manualni prevodovka v podstate nebude jedina rozumna volba.
Vy, kteri mate automaty, jake jsou vase zkusenosti, pripadne doporuceni ?

Cena pri koupi me dost limituje, max. 50k Kc.....videl jsem i OB za 20k...a nevim, co si o tom myslet....
WISAStar
Odeslal: Wednesday 28 October 2009 - 11:05:00

JOB napsal ...

Možná by stálo za to napsat jakou motorizaci máš na mysli, ale co se týče auta jako takového ,tak je to jak píše Legend.Buď to bude už na první pohled vrak a nebo tím jezdil někdo kdo se o to auto staral a pak budou pravdě podobně všechny kritický místa už několikrát vyměněný.Nikdy mě u auta nezajímali KM ,je to nic neříkající údaj.Vůbec nic z toho nepoznáš.Znám spoustu aut co mají necelejch 100 tisíc najeto a jsou to mrtvoli na motor i podvozek protože to měli prasata.



Presne jak rikas.. nechapu lidi co koukaj jenom na km a nic jinyho je nezajima.. a nedovedou pochopit ze u 20 let staryho auta je proste kravina 170 najeto kor kdyz je to diesl a zere to pet na sto... moje holka ma mondeo rok 2001, najeto 130 a je total KO.. motor, prevodovka a spojka... kamos ted pritah bavora rok 92 a ma najeto 550 a je to krasavec. hned bych do nej sel! a to je to automat a jede jako delo.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0452 sec,0.0161 z toho dotazů.