• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v :: Re: Omega Nafta nebo Benzin
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Mišan26
Odeslal: Sunday 03 October 2010 - 10:24:19
Cau panove..

Tak jsem nejak rozhodly ze hned po novem roce chci novou omegu rok vyrovy od 2001 a vys.... A porad premyslim jestli benzin 3l V6 co mam ted a nebo nafti nejakou tu 2.5... Ted mi jde o to co je lepsi jake budu mit vyhodi s benzinem a jake s naftou..... Co byste kdo poradil dekuji
Poslední odpovědi
Rob2
Odeslal: Friday 19 November 2010 - 18:17:43

Jiřik: Nemám rád pach plynu a když čtu, jaké mnohdy problémy ukrývá kombinace plyn/benzin, tak utíkám pryč. Věřím, že kdo hodně jezdí, tak asi ušetří. Na druhou stranu motory jsou většinou konstruovány na benzín (naftu) a ne na plyn. A pokud ano, jsou osazovány jinými součástkami (ventily, píst. kroužky,...) viz. Zafira. Navíc spaliny nedělají zrovna dobře olejové náplni. Její optická čistota nic nevypovídá o chemických látkách v ní obsažených. Fakt jsem odpůrce přestaveb. Ale nikomu svůj názor nevnucuji. Každý si to musí přebrat podle sebe.
Jo, a v "plyňáku" jsem chvíli nuceně jezdil (práce). Smrděl
Jiřik
Odeslal: Friday 19 November 2010 - 09:59:17

Hurrá na něj!
Ne, ale opravdu nejdřív se svez v nějakém autě, které má vsřikování LPG a toroidní nádrž a zjistíš, že o nějakém plynu ani nevíš.
Rob2
Odeslal: Thursday 18 November 2010 - 21:44:13

A teď čtu o plynu.... No tedy ale fuj! __; Do pěkného vozíku dávat bombu s nějakým zapachájícím plynem A klidně do mě! !Pj:
Rob2
Odeslal: Thursday 18 November 2010 - 21:36:42

Mišan26: Legend mi mluví z duše - OB 2,5TD jsem měl a už bych to nechtěl. Spotřeba s AG (či anglicky AT) mezi 8,5 až 10l/100km, ale nejede to podle toho. Momentálně OB 3,2 (ta se ani s MG nedělala) a celkem to ujde. Spotřeba okolo 11l/100km.
Jiřik
Odeslal: Thursday 14 October 2010 - 08:18:44

Ahoj Legende, zdvih trysek jsem neladil, ani nevím jak, mám také rail Valtek, průměr trysek jsem laboroval od 2,6 do 2,9 mm, nakonec tam mám 2,7, ale asi to zvětším na 2,8mm. Jak se ladí ten zdvih a jaký máš u těchto dvou aut?
Mám totiž nedostatek plynu kolem pěti tisíc, než to přepne na benzín, ale tlak zvyšovat moc nechci kvůli těm studeným startům takže regulace zdvihu by mohla pomoct. Jak ten zdvih pak změřím?
Legend
Odeslal: Wednesday 13 October 2010 - 09:12:34

Ten tlak na reduktoru bude asi dost individuální podle typu motoru a sám nevím, jak poznat, kdy je který nejlepší. například Vectra 2.0T má 0,55 baru a moje Omega 3.2V6 má 1.2 baru.
Jiřík: ještě by mě zajímala jedna věc, jaký jsi nastavoval zdvih plynových vstřiků a jaký máš vnitřní průměr výstupních trysek ze vstřiků? Já mám u Omegy vstřiky Valtec a zdvih jsem dal na 0,4mm, výstupní průměr mám 3mm
Jiřik
Odeslal: Wednesday 13 October 2010 - 08:07:43

Jasně, že při větším zatížení to klesá vždy, tak to má být. Tady jde o výchozí tlak, který by měl být konstantní. Pokud je to normální, jenom dobře.
S jakým tlakem na reduktoru máte nejlepší zkušenosti?(studené starty, spotřeba, výkon)
JardaB
Odeslal: Wednesday 13 October 2010 - 07:28:46


Chces zazraky po jednoduchem mechanickem regulatoru? Spis nez na mnozstvi plynu by to melo zalezet na teplote nadrze, ta ovlivnuje tlak pred reduktorem. A hlavne by si s tim mela poradit ridici jednotka, proto ten tlak meri, me to kolisalo o cca 10% a pri vetsi nalozi klesalo i pod 0.8, presto bez problemu.
Jiřik
Odeslal: Tuesday 12 October 2010 - 13:44:32

To už je docela zajímavá kombinace! Jak by si to asi poradilo s LET....?
Jinak, mám question pro Vás- odborníky (Legend a spol):
kolísá mi tlak u reduktoru při volnoběžných otáčkách o několik setin v závislosti na tom, kolik plynu je v nádrži, a to nepřímo úměrně:
Když je plná, je tlak kolem 1,09 když tam mám tak 5litrů plynu a méně, je to někde na 1,12-1,13. Na chodu motoru je to zastudena poznat. Je to normální, nebo je někde chyba? (tlak mi to u STAGu ukazuje v pravém horním rohu když připojím notebook v okně hlavních údajů)

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0531 sec,0.0241 z toho dotazů.