• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra eletrika :: Re: Nabíjení akum.
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Hájek
Odeslal: Saturday 05 January 2013 - 01:24:03
Dobrý den mam tuto nabíječku Odkaz

A autobaterii mam Starline 56 Ah a tahle nabíječka tam ma napsano 20-50 nabije se mi to na max nebo ne ? děkuju.

Jde o to ze já ji asi timhle nabílej asi 10 hodin pak sem ji dal do auta a druhej den vecer uz sem nemohl nastartovat ale to uz bylo před tímhle nabíjením je to asi 5 dnu co jsem koupil Astru F a druhej den co jsem ji koupil tak sem to nemohl nahodit
Poslední odpovědi
Martas
Odeslal: Saturday 21 September 2013 - 09:35:37

Host napsal ...

potřebuji poradit už nevím co dělat mam problem s eletrikou nesviti my panel jen poruch dejde ani ukazovatel benzinu a teplota potřebuji trosku poradit co stim



Jaky model, jaky motor, jaka vybava ?
Host
Odeslal: Saturday 21 September 2013 - 09:17:10

potřebuji poradit už nevím co dělat mam problem s eletrikou nesviti my panel jen poruch dejde ani ukazovatel benzinu a teplota potřebuji trosku poradit co stim
Colommbo
Odeslal: Wednesday 09 January 2013 - 09:33:43

Osobně bych vybral tu s nejvyšším startovacím proudem 74Ah 750A, prostě pohledej na netu a porovnej ceny... Odkaz
Host
Odeslal: Wednesday 09 January 2013 - 00:28:10

Odkaz nebo Odkaz nebo Odkaz nebo Odkaz
Host
Odeslal: Wednesday 09 January 2013 - 00:25:42

Opravuju odkazy Odkaz
Host
Odeslal: Wednesday 09 January 2013 - 00:23:51

Přesně na tu baterku jsem koupal ale nevim nevim finance Odkaz
dada
Odeslal: Tuesday 08 January 2013 - 21:43:38

právě že to tak úplně není, nabíječka co jsem vyráběl má proudovou ochranu a navíc se dá nastavit nabíjecí proud. kapacita aku je jí dost fuk. Tento krám má uvnitř akorát diody a pojistku. Proudový limit je dán odporem diod, pojistky a vinutí případně a to si myslím spíš větším počtem závitů na primáru a tím pádem i měkkého trafa
v návodu bylo napsáno: nabíjecí proud max 6A o kapacitě baterky ani slovo. Předpokládal jsem nějaký odpor nebo tak ale nikde nic. V každém případě s "hřebíkem" nehřeje nijak výrazně víc a nabíjecí proud je 7A.....asi do zkratu víc nedá a trafo je podle mě nenasycené a tudíž má rezervu
lesak
Odeslal: Tuesday 08 January 2013 - 13:26:13

Z nějakého důvodu asi výrobce na tu nabíječku napsal že je pro baterie 20-50Ah.Proto ti to háže tu pojistku a taky ta baterie může mít jeden článek ve zkratu což silnější nabíječka nerozpozná.
ondra
Odeslal: Tuesday 08 January 2013 - 11:51:43

No, myslet si to můžeš...:-) Je to podobný princip, jako když koupíš trafo 230V/12V 50W a zapojíš na něj žárovku 12V 70W. Protékající proud ti to trafo za čas oddělá, protože se bude zahřívat vinutí víc než je přípustná mez. A aby se to nestalo, tak tam od toho je pojistka, která je dimenzovaná na maximální možnou zátěž. Je to podobné, protože baterie je při nabíjení také spotřebič a protéká tam nějaký proud.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0577 sec,0.0191 z toho dotazů.