• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor :: Re: Zafira - proč zhasíná motor?
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Ruda G.
Odeslal: Friday 26 August 2005 - 12:54:02
Zdravím všechny,

Mám následující problém. Mám Zafiru, 16v16 (benzín), ročník 2001.
Začalo se mi stávat, že autu najednou chcípne motor, bez viditelné příčiny.
Začalo se to stávat pozvolna (cca 3x během posledních 2 měsíců), ale před týdnem se to začalo projevovat docela akutně. Podivné na tom je, že to auto třebas 2 dny jezdí bez potíží, a pak najednou (bez viditelné příčiny) začne znovu motor zhasínat. Pokud se potom nastartuje, zhasíná zase, dá se sice udržet naživu, ale jen při vyšších otáčkách (takhle jsem musel dohrkat do Opel servisu).

V tom Opelu se "domnívají", že to je špatnej katalyzátor (je pravda, že je opravdu už skoro vymletej) a napadaná keramika z katalyzátoru ve výfukovym potrubí (který údajně může bránit plynům v odchodu). Na diagnostice jim to nic jinýho nenormálního neukazuje.

Výfuk vyměnili, pročistili to (decarbon), katalyzátor je tam opravdu jen do počtu (což by snad ale nemělo vadit), ale stává se to dál.

Nemáte někdo nápad, v čem by ta podivná závada mohla být? Napadají mne palivové čerpadlo, možná elektronika. Ale jsem naprostý laik, snad poradí někdo tady. Předem děkuji za všechny rady a nápady.

Ruda G.
Poslední odpovědi
Anonymní
Odeslal: Saturday 26 June 2010 - 20:39:24

riwal napsal ...

No tak to je tim katem, pokud ho budeš kupovat origo Opel, tak to je tahle pecka, ale dá se shnat novej třeba od Bosalu apod. v ceně od 10 000 do 13 000. Pokud kat vyndáš na technický máš smůlu.

no já mam sice 1.6ku ve svý VB a kat sem řešil tak že sem koupil kat na 1.6ku feldu za 3500kč a uříz a převařil příruby práce asi na hodku a již 3 roky bez problémů !_;
dida
Odeslal: Friday 18 June 2010 - 07:11:50

Ahoj kamarádi Opláci. Také se mi stávalo,že motor zdychal,vyměnili jsme EGR i váhu vzduchu a nakonec to bylo čidlo teploty motoru. Po výměně je vše OK:
martin
Odeslal: Wednesday 17 May 2006 - 22:41:57

sorry ?lola
Martas
Odeslal: Wednesday 17 May 2006 - 22:36:35

martin napsal ...

t


Takova strucnost neni na miste _;
martin
Odeslal: Wednesday 17 May 2006 - 22:33:38

t
Marian
Odeslal: Tuesday 06 September 2005 - 21:17:52

Bohuzial, mas pravdu - vymenili vahu vzduchu za novu, dnes som zobral auto zo servisu o po 50 km sa problem znova prejavuje. Logicky je teda asi v prdeli riadiaca jednotka, aj ked sa mi to stale nechce verit...
riwal
Odeslal: Tuesday 06 September 2005 - 16:03:24

Váha odchází hlavně na ropákách, kde se dostává do sání olej, u benzínu to není časté.
Marian
Odeslal: Tuesday 06 September 2005 - 13:39:59

Cosi som si o vahe vzduchu nastudoval. Nova stoji v Opli 7000, stara sa da v Bennett Cars na SK zohnat za 3500, takze rozdiel je citelny. Viete mi niekto poradit, ci sa oplati kupovat pouzitu vahu vzduchu? Ktosi kdesi pisal, ze vaha vydrzi cca 100.000 km, takze pri pouzitej asi fakt nemam zaruku, ci nie je vymontovana z niecoho tesne pred koncom zivotnosti...
riwal
Odeslal: Tuesday 06 September 2005 - 13:22:27

Myslim, že váhu neopravíš - nová nebo vrakáč

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0447 sec,0.0153 z toho dotazů.