• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo motor :: Re: Ševelení od klíňáku
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Mongoose
Odeslal: Saturday 22 October 2005 - 09:41:52
Zdar chlapi.
Po zahřátí motoru ( x16xe ) mi něco začne ševelet od klínového řemene.. Je to spíš řemen nebo kladka? A jestli je to kladka, jestli náhodou nevíte kolik ta sranda stojí?

Všechno jinak hraje, jen mě to znervózněje.. Většinou to ševelí jen chvilku a pak to přestane..

Díkes
Poslední odpovědi
Brčko
Odeslal: Tuesday 25 October 2005 - 06:32:50

2 Mongoose:tou spojkou klimi by to taky mohlo být,taky mi trochu ševelí.Zeptej se toho kámoše co stím,jestli se nechá opravit,nebo je lepší dát tam jiný kompresor s vrakárny.A dej vědět,taky mě to zajímá. dík,čus
Buba
Odeslal: Monday 24 October 2005 - 22:28:13

v servu jdou vyměnit ložiska a gufero, ale díly v oplu neseženeš, musí se dát náhražka. já to dělám tak kolem třech tisíc. ale opravit to jde pokud to bude to servo, ale to bych viděl až jako poslední možnost.
SCULLY
Odeslal: Monday 24 October 2005 - 22:14:07

Hmmm a já su z kladna takže ti s tim taky nepomůžu ale jinač to dělám .
Já ti to říkal hned že je to altík.

Mongoose
Odeslal: Monday 24 October 2005 - 20:37:52

No, kdyby to bylo někde u Ostravy, tak do toho půjdy.. prosím napiš odkud jsi... A promiň za špatnou specifikaci problému.. Mi to připadalo jako ševelení...
happy
Odeslal: Monday 24 October 2005 - 19:43:22

la pardon, ale kdybys řekl hned, že to píská, tak jsme byli doma, ale mluvil jsi o ševelení. Pískání alternátorů je tady u Opelů běžný jev, zvlášťě pak u X16XEL, dost se tu o tom mluvilo. Rozdělat, vyměnit ložiska altíku, poskládat. Mám na to machra, co to uědlá za litr i s prací. Jestli máš někoho takového šikovného po ruce, tak do toho jdi. Vymění se ložiska v altíku a máš pokoj.
Mongoose
Odeslal: Monday 24 October 2005 - 19:33:27

Takže. Dneska jsem sundal klínový řemen a zjistil jsem následující věci.
Napínací kladka klínového řemenu nepíská. Když s ní točím, tak je v pohodě.
Jediné co píská, je alternátor...
Co teď? Jak to odtranit? Je to vážný problém???
Anebo.. Dneska mi říkal kámoš ze servisu, že to někdy může dělat spojka motoru klimtizace. Je to možné?
Klimu mám, ale nejde mim zapnout, protože ji nemám naplněnou a mám v ní malý tlak. Může to v tom případě být i ta spojka?

Děkuji za drahocené rady..
Mongoose
Odeslal: Sunday 23 October 2005 - 21:01:58

Rozvody jsem dělal před dvěma měsíci... řemen + všechny kladky... to by byl teda podraz, kdyby to bylo rozvodama.. Osobně si myslím, že je to ta napínací kladka klíňáku. To s tím shozeným řemenem je good nápad.. Zítra zajedu koupit nový řemen a olej do serva a něco vymyslím... Pak dám vědět... Zatím díky moc za rady..
happy
Odeslal: Sunday 23 October 2005 - 20:24:40

těžko se to od klávesnice posuzuje. Pokud se ti zdá, že to jde od řemene, tak to ještě může jít i od rozvodů. Nejlepší je shodit klíňák, natočit a poslouchat, pak protočit servo a altík a i tu kladku a zkoušet vůle. Třeba zjistíš, že i když je klíňák dole, tak to je stejně slyšet. Aspoň si uděláš představu, vo co go. V každým servisu ti za hoďku zjistí, odkud to jde. To není žádná tragédie, i když to prudí. Ale nech to pro klid duše omrknout.
Mongoose
Odeslal: Sunday 23 October 2005 - 19:44:30

kapalinu doliju tak, jak tak. Ale servo to asi nebude.. Kašlu na to..

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0683 sec,0.0257 z toho dotazů.