• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka :: Re: Treba menit olej v manualnej prevodovke?
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Kura
Odeslal: Wednesday 01 February 2006 - 14:22:40
Dnes som volal do servisu, ze by som chcel vymenit olej v prevodovke a povedali mi ze je dozivotny a meni sa iba pri poskodeni prevodovky. je to pravda? Ake s tym mate skusenosti? Opel Omega MV6 rv 1996 Dik
Poslední odpovědi
VGT
Odeslal: Sunday 02 December 2007 - 20:50:06

Tady šla řeč (psaní) o voze Opel Omega 2,5 td rok 98. Né o Opel Vectra 1,8 r.1997. Ty předepsané náplně nejsou totožné.
Takže znovu: dávejte do převodovky to, co předepisuje výrobce. Neměňte to za nějaký jiný druh náplně.
2 Rraaff: Vyhledávač Odkaz
uvádí pro tvé auto: Spezialprodukt, nur Originalflüssigkeit verwenden! To znamená: pro Opel Vectra 1,8 r.1997 použít specielní produkt, originální kapalinu! Tedy "vodičku Opel".
RRAAFF
Odeslal: Sunday 02 December 2007 - 14:48:27

A dá se teda sehnat tato vodička Opel pro rok 1997. Když jak jsem pochopil tak současný převodový olej, který lze zakoupit u Oplu je moc řídký?
Já se taky do budoucna chystám na výměnu, ale v tomto případě bych raši asi origo směs. Nemění se to každou chvíli, takže to je jedno.
VGT
Odeslal: Sunday 02 December 2007 - 12:58:27

Venca napsal ...

Nazdar lidi tak jsem dnes vymenil olej v manualni prevodovce na 2.5td rv.98 a je to super uz radim i v mrazu stalo to 3l 600,- ale vlezly se tam jen dva litry original olej opel takovy cerveny specialni ale rozhodne bych tam nelil naky mogul nebo co to tady nekdo psal je tam výpustný sroub i kontrolni takze bez problemu a co sem vybustil po 180tisicich km to byl hnus zdravim vsechny !!(a)

No Venco, hlavně že jsi spokojený se svojí výměnou a že ti to bude řadit i při mínus 45°C....A vo vo to hlavně de! (o tu spokojenost)
Jinak ostatním bych doporučoval se podívat před takovouto akcí do předpisu výrobce (když to neudává Opel, tak se podívejte třeba sem Odkaz ) , co se předepisuje do převodovky. Pro tvůj vůz tam vidím 1,2 litru převodováho oleje 75W-80 (tedy klidně i něco z výrobního programu Mogul = Paramo Pardubice, anebo Castrol, Esso, Mobil, Total, Aral ....či jiného výrobce, výběr je skoro nepřeberný), Teprve od r.v. 2000 má tento vůz předepsán tu "speciální vodičku Opel" - v principu je to hydraulická kapalina (hydraulický olej).
Viskozita zmíněného převodového oleje je 75-100 mm2/s při 40°C
viskozita hydraulického je kolem 30-35 mm2/s při 40°C
Při 100°C je to také dvojnásobný rozdíl, převoďák 11-14 mm2/s, hydraulický 6-7 mm2/sekundu.
Pokud výrobce převodovky zkonstruuje tento mechanizmus na mazací médium s danými vlastnostmi, netrofl bych si tam nalít něco jiného. Ale jasně ... jsou to, přátelé, Vaše auťáky a Vaše peníze, a zde máte k posouzení dva technicky rozdílné pohledy na věc. Howgh
Venca
Odeslal: Saturday 01 December 2007 - 23:30:21

Nazdar lidi tak jsem dnes vymenil olej v manualni prevodovce na 2.5td rv.98 a je to super uz radim i v mrazu stalo to 3l 600,- ale vlezly se tam jen dva litry original olej opel takovy cerveny specialni ale rozhodne bych tam nelil naky mogul nebo co to tady nekdo psal je tam výpustný sroub i kontrolni takze bez problemu a co sem vybustil po 180tisicich km to byl hnus zdravim vsechny !!(a)
WISAStar
Odeslal: Saturday 01 December 2007 - 00:07:44

Lidi ja nechapu co resite... pokud se vam u omegy nezda razeni nebo proste chcete z dobreho pocitu (jako ja) vymenit olej v prevodovce tak ho vypustakem vypustim (prevodovka) a naleju tam normalne to co prodavaj kdekoliv (BENZINKA - prevodovy olej mogul, litr asi 114 kc)....... a neresim tu nejake kraviny ze je zivotnost 100-300 tis km..... proste to vymenim a sem v poho to same diferak..... tam patri diferencialni olej.. zeptam se na diferencialni olej a je to..... sroub tam je.. akorat se musi pri vypousteni sundat zadni strana aby se vyluil a pak dopustit sroubem pro kontrolu. Nejaky reseni jestli je to akutni nebo ne je invidualniii... kdo chce, che!
walto
Odeslal: Friday 30 November 2007 - 23:04:08

Na mojej babicke OB25TD som menil prevodovy olej v manualnej prev kazdych 100 tis km. Teraz ma min 330 tis a prevodovka ide ako hodiny. Moze byt zima aka chce.
Teraz jazdim na 2,6 V6, ma 100 tis km a vymenil som tiez.
Vosli tam 2 litre. Stary olej som nechal vysat odsavackou.
Vzdy pouzivam orig od Opla. Cena OK,
Podobne ako u prevodovky postupujem aj pri diferaku. Pri vymene na tej 2,6tke sla po 100 tis km z neho kalna kvapalina, ktora sa velmi podobala na emulziu.
Tu popisana postupy povazujem za dobru prevenciu.
Nahrazky nedoporucujem. Raz som to skusal a stacilo.
Venca
Odeslal: Friday 30 November 2007 - 18:01:16

Mam omegu 2,5td a ted v zime mi jde špatne øadit tak jsem zasel do oplu že chci vymenit olej v prevodovce rekli mi že by to melo pomoct , prodali mi 3l oleje(600,-) co tam patøí prej se tam vleze 2,3-2.5 a zítra to chci vymenit tak jsem zvedavý.
Alf
Odeslal: Friday 09 November 2007 - 10:00:11

Jak to tak čtu, taky se přidám s dotazem. Co do převodovky Astra G, X16XEL, únor 1999? Myslím, že by si to už zasloužila. Co tam mám, nevím, protože se mi zatím nepodařilo ten boční šroub povolit a výpustný to samozřejmě nemá. Díky za info nebo odkaz.
cert
Odeslal: Friday 09 November 2007 - 06:31:41

Kluci a jaky olej nebo respektive kde vyleju a kde zas naleju prevodovy olej do Vectry 2.2DTI dost spatne a suse mi to chodi takze to asi bude muset chtit vymenit.Nevim co to melo za hovado,ale uz to auto melo natoceno tak 400 000-500 000km a tak doslo i na vymenu motoru s 200 000km a je to v poho akorat prevodovka zustala puvodni a i s olejem ?lola Diky za rady

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0795 sec,0.0310 z toho dotazů.