• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka :: Re: Omega A automat
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
David
Odeslal: Monday 16 October 2006 - 21:09:01
Chtěl bych se zeptat, jestli má automatická převodovka OA 2,4i filtr, jestli jo, kde ho najdu a jestli nevíte orientační cenu. díky
Poslední odpovědi
WISAStar
Odeslal: Sunday 11 March 2007 - 08:49:28

rekl bych ze 2.4 a 2.6 maji uz tu novou.... pokud ma 4 stupne... stary dvoulitry maji pouze 3 stupne a asi tu starou
Robas
Odeslal: Sunday 11 March 2007 - 00:09:31

Jen pro doplnění, cena na starší typ převodovky je cca. 700,- a na novější typ 123D, elektronicky řízenou je bohužel skoro dva tisíce.
NIO
Odeslal: Tuesday 06 March 2007 - 20:20:40

jen vybirej filtr podle VIN. jsou totiz dva druhy filtru.
pokud mas konec vinu do -K1999999 tak filtr KA 0733852
pokud mas konec vinu od - L1000001 tak filtr KH 0747476
_;
WISAStar
Odeslal: Tuesday 06 March 2007 - 19:37:13

omega A ma napousteci trubicku jako na merku.....
Anonymní
Odeslal: Monday 05 March 2007 - 22:32:04

základní věc!!!
nalít ole po napouštěcí otvor, pak zařadit P a dolít zase po nalévací otvor.
U automatů se zásadně měří olej při nastartovaném motoru a zařazeném P,nebo N (u aut s měrkou je na ní napsáno STRART ENERGIE)
Po nastartování si totiž nasaje čerpadlo a olej tím na měřícím bodě ubyde
mates
Odeslal: Thursday 19 October 2006 - 08:35:31

No jasně...asi sem to blbě napsal...napřed tam nalít co jde a pak nastartovat a řadit a dolívat...
Moje VecA měla měrku na automat, OmeBe už bohužel nee...nevím jak OmA...
iopkek
Odeslal: Wednesday 18 October 2006 - 16:22:20

No, nevím, zda je automat na Omeze podobný jako na Vectře, ale s tím nalíváním oleje za chodu bych byl opatrný. U vectry se olej vypouští dole na boku vypouštěcím šroubem a plní seshora přes trychtýř trubkou na měrku oleje. Já bych nalil, spustil motor, naplnil okruhy převodovky a zkontroloval, případně dolil. Postup na výměnu oleje je tady na webu, nebo na wectrawebu.
mates
Odeslal: Wednesday 18 October 2006 - 08:48:25

Bude...novej olejík a filtr tomu udělají jen dobře.
A co se týče nalívání oleje...já to dělal tak, že: auto na zvedák, jeden člověk dovnitř, nastartovat, zvednout...no a vzhledem k tomu, že napoušťák je na boku, tak takovou tou velkou stříkačkou (sakra jaxe to menuje) tam natlačit olej a za stálého střídáni všech kvaltů (je to potřeba, aby se olej dostal všude) pořád lít, dokud to nebude plný.
David
Odeslal: Tuesday 17 October 2006 - 18:41:16

Moc dík! Myslel jsem, že tam bude něco jako na motoru. Takhle se do toho pustim. jenom doufám, že to po výměně oleje bude jezdit

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0433 sec,0.0183 z toho dotazů.