• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka :: Re: Spojka kaput
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Martin
Odeslal: Wednesday 27 December 2006 - 17:19:55
zdravim, mam omegu rv98, 2.0 16v.

Tohle auto jsem koupil u Eurocaru s km 111 tis. km na tachometru (pred dvema mesici). Ted mam 113 tis. km a spojka kaput. V servisu mi rekli, ze lozisko prej prdlo a znicilo i spojkovy valec. Je to mozny?

Dalsi vec, kolik km Opel garantuje na spojce? Nebo to jasne ukazuje na stoceny km? Dik. Potrebuju totiz pak vybehnout na ten bazar a uplatneni zaruky.
Poslední odpovědi
korek
Odeslal: Monday 01 January 2007 - 18:05:34

naštěstí jsem ty válce nevyhodil,ale jeden sem rozřezal v domění ,že to nějak opravím.neopravil
Anonymní
Odeslal: Monday 01 January 2007 - 12:14:58

VGT napsal ...

Laďa napsal ...

Pokusím se vám rozlušit záhadu nízké ceny spojkové sady NK.Jedná se totiž o repasovanou starou spojku,nikoli o nově vyrobenou.Kdysi jsem ji měl v Seatu a fungovala dobře.

Co tě, Laďo, vede k tomuto závěru?
Označení NK133650 nese kompletní spojková sada ( přítlačný talíř, lamela, ložisko ) dánské firmy Nordyjsk Kobling. Ta sada stojí na českém trhu 5 - 6 tisíc Kč (včetně daně). Spíše je divné, že servis z této sady (dle faktury) vyjmul spojkové vysouvací ložisko a dal tam místo něho ložisko Valeo.
Vem to čert, už je to hotovo a Martin, myslím, bude spokojen.




To bylo na me? Nebo jakej servis ze sady vyjmul lozisko? Ja psal spojka komplet a spojk. valec
JOB
Odeslal: Monday 01 January 2007 - 11:04:16

To je téměř identické s mým postupem _;
prťka
Odeslal: Monday 01 January 2007 - 07:24:35

Pánové...víte jaký je problém odvzdušnění spojky u opla s hydraulickým ložiskem....že odvzdušňovací šroub je víš než to hydraulické ložisko....tudíž když odvzdušňujete přes ovzdušňovák...odvzdušníte to po něj...a tu část od odvzdušňováku po ložisko neodvzdušníte....V Oplu to dělají speciálním nástrojen HTZčtyřicetosmdesátšestnaentouvazelínodpodivá...kdy na nádobku ho nasadí...vysají celý oběm v systému...tudíš v něm udělají podtlak...48bar/-1 to vše poděleno třemi...a pustí do něj novou brzdovou kapalinu...a ten podtlak si to vcucene až k tomu nejnižšímu bodu ložisku...ju...pochopili jste mě...
Martas
Odeslal: Sunday 31 December 2006 - 20:03:09

korek napsal ...

a spojka začla zabírat v polovinějsem zvedav jak dlouho to vydrží čau ?lola


Tak sup sup prohrabnout popelnici a najit ty 3 vyhozeny valce _;
korek
Odeslal: Sunday 31 December 2006 - 19:53:13

nevydržel jsem do rána, tak jsem natlačil kapalinu přes odvzdušnovák.použil jsem stříkačku s hadičkou povolil,vtlačil kapalinu,zavřel.nastartovalchvíli nechal běžet,vypnul,povolil odvzd.a natáhl stříkačku --to bylo bublin jak z bublifuku,počkal až dobublaj a natlačil znovu. zavřel odvzd.a spojka začla zabírat v polovinějsem zvedav jak dlouho to vydrží čau ?lola
korek
Odeslal: Sunday 31 December 2006 - 18:23:58

zítra to vyzkouším vysát.Potom napíšu jak to dopadlo,snad to zabere abych nemusel kupovat nový válec.
JOB
Odeslal: Sunday 31 December 2006 - 17:53:35

Přesně tak , vysát. co se týče kapalin tak ti neporadím.Podle mě jsou na tom brzdovky srovnatelně a proto to neřeším.
korek
Odeslal: Sunday 31 December 2006 - 17:41:07

myslíš to z toho odvzdušnováku vysát.asi mam otevřít nádobku nahoře a nevíš nevadí že tam mám kapalinu DOT3

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0468 sec,0.0193 z toho dotazů.