• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka :: Re: Tuhe razeni prevodovka!
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Rado
Odeslal: Monday 11 June 2007 - 16:46:03
Kdyz sedam do studeneho auta,nastartuju,tak mi tam jde ztuha zaradit skoro vsechny rychlosti!Kdyz se rozjedu tak jde vse normalne!Jen zastavim na semaforu,problem se opakuje!Jednicka ztuha.Kdyz se auto jakstaks zahreje,jde to pak dobre!!Olej vymenen 75w90 GL4,1,8L.Nevite co to muze byt?Este dodam ze pokud nastartuji za studena a po startu stale drzim spojku na podlaze,tak razeni jde perfektne!jen ji pustim na neutral a znova seslapnu,uz je zminovany problem.Prosim poradte
Poslední odpovědi
RBr
Odeslal: Monday 09 April 2012 - 18:00:37

Zdar pánové. mám problém s řazením: po startu na místě 1 nebo zpátečka témeř nelze zařadit a postupně se to zhoršuje. Při jízdě pak další stupně docela bez problémů.
Při vypnutým motoru to řadí naprosto lehce.

O-B X20EV r.1999, spojka měněná před rokem, při výměně prý byla převodovka téměř bez oleje.
Uvažuju nechat zkontrolovat/doplnit olej v převodovce a taky odvzdušnit spojku. Nebo spíš rovnou obměnit brzdovou kapalinu, za 7 let jsem to ještě neudělal.

Nebo to může být jiný problém? Při výměně spojky mi technik říkal, že je pomalu odchází setrvačník - to by se ale snad takto neprojevovalo.
Rado
Odeslal: Wednesday 13 June 2007 - 15:29:55

Tak se to zdarilo,bylo to mirne zavzdusneno!Ze zacatku mi vstaly vlasy na hlave z toho jak spadnul spojkovy pedal dolu,ale pak zacal tvrdnout a bylo to ok!!Pri jednom jsem promazal i kloub razeni ze spoda a tet to radi jak ma!!Este jednou diky chlapi!! _;
Legend
Odeslal: Tuesday 12 June 2007 - 22:39:01

Spojka má malý okruh, je jedno kdy se šroub povolí. Můžeš to dělat klasicky jako brzdy - několikrát našlapat a pak při sešlápnutém pedálu povolit a utáhnout šroub, nebo to jde zjednodušit že jen povolíš šroub, 5x šlápneš a utáhneš v sešlápnuté poloze.
Rado
Odeslal: Tuesday 12 June 2007 - 18:09:53

Yper napsal ...

Spojka se prostě odvzdušňuje úplně stejně jako brzdy. Jen mačkáš spojkový pedál.


Legend to ale popisuje prave naopak?Povolit sroup a pak mackat!???
Rado
Odeslal: Tuesday 12 June 2007 - 15:40:27

Ok,dekuji moc to zvladnu,pak dam vedet!
Yper
Odeslal: Tuesday 12 June 2007 - 08:14:08

Spojka se prostě odvzdušňuje úplně stejně jako brzdy. Jen mačkáš spojkový pedál.
Legend
Odeslal: Monday 11 June 2007 - 19:16:41

Nemusíš to dávat doservisu, jde to zvládnout. Zvedneš auto a na pravé straně převodovky uvidíš odvzdušňovací šroub s gumovou krytkou. Takže sundáš krytku, nasadíš na šroub průhlednou hadičku a druhý konec dáš do něčeho aby brzdovka netekla na silnici. Potom doliješ nádobku brzdové kapaliny úplně do plna, povolíš odvzdušňovací šroub a někdo druhý ti bude šlapat spojku, vždycky tak 5x nahoru - dolů a pak utáhnout šroub a dolít brzdovku. Možná se pedál nebude sám vracet nahoru, v tom případě stačí odvzdušňovat ručně nahoru-dolů. Šroub se utahuje vždy v okamžiku kdy je pedál spojky na podlaze. Od začátku hned uvidíš jestli byl ve spojkovém okruhu vzduch, pokud tam nebude, může být chyba v přítlačáku, jak psal Yper.
Rado
Odeslal: Monday 11 June 2007 - 18:27:37

Jo to bych se moch pokusit ale este jsem to nede!ma to kvuli odvzdusneni cenu davat do servisu?Nebo jak na to?
Legend
Odeslal: Monday 11 June 2007 - 18:01:57

Těžko říct, zkus odvzdušnit spojku, jestli se aspoň krátkodobě nezlepší.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0882 sec,0.0417 z toho dotazů.