• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor :: Re: Vadná elektronika čerpadla - špatný studený start (2.2DTI, 2001)
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
MiSp
Odeslal: Monday 26 November 2007 - 13:20:46
Zdravím všechny,
* mám problém se studenými starty, tj. musím točit cca 10-15 sec, než po ránu naskočí. Čím větší zima, tím horší (se mi zdá).
* až motor naskočí, běží klidně, otáčky nekolísají, nechcípá
* teplý motor naskočí ihned
* motor je Y22DTR (Vectra 2.2DTI, 2001, 120tis km)
* Proběhly různé opravy/testy (hadičky ok, tesnění pod vstřikovači ok, trysky ok, žhavení ok, baterka ok, tlaky ok, nezavzdušňuje se, diagnostika nehlásí žádný problém - mám i nový sw v ŘJ) - měl jsem to i v autor. Oplu.
* vypadá to, že čerpadlo špatně při startu namíchá poměr nafty a vzduchu, pokud se stříkne do sání startovací sprej, tak to chytá lépe (pokud to nejde natočit vůbec)
* má někdo náměty, co by mohlo ovlivnit chod čerpadla, proč problém pouze u startu (např. teplotní čidlo, u kterého ŘJ nepozná závadu či jiné?, v dokumentaci se píše o urychlovači studených startů - co je to?, lze někde vyměnit elektroniku čerpadla?)
Díky všem za rady a náměty,
Mira.
Poslední odpovědi
Anonymní
Odeslal: Monday 27 November 2023 - 22:38:20

Mám problém s Opel frontera 2.2 DTI 85kw zničoho nič mi zdochol na ceste a už nechce natočiť
ZERYK
Odeslal: Tuesday 22 January 2008 - 18:13:06

Cau lidi nevi jestli uz neni pozde odpovidat ale mam zirafu2,0dti 74kw a mel jsem stejny problem presne jak pisete dopadlo to tak ze auto jelo po lane na servis a pocita. Oprava stala cca4000 kč a vcem byl problem. Padala nafta takze cerpadlo ven a pretesnit a zpet do auta nastavit predstrik na pocitaci a tad zas litam jako drak
Spoilt
Odeslal: Tuesday 22 January 2008 - 14:49:10

Aloha. první oprava za 3100,-(přetěsnění palivového systému) Vectra jezdila 4 dny.....Opět je v servisu a nyní již potvrzena závada čerpadla:-(
radek28
Odeslal: Thursday 10 January 2008 - 20:19:30

já vím,že tenhle problém co je tady jsem měl nachlup stejnej až najednou nechytla a musím jen suše konstatovat,že mi odešlo čerpadlo...od výměny jde vše jak má, po třech dnech venku v -7 St. na horách na první.a hlavně jde za plynem(měl jsem vlastně možnost porovnat obě strany mince)závada byla odstraněna už před rokem,cena byla nové čerpadlo 25K z DE + 10K práce + nové díly po rozebrání....čus
Spoilt
Odeslal: Thursday 10 January 2008 - 16:17:54

Přesně krok po kroku jsem na tom stejně.....Následující krkok trvá již 3 dny a to že nechytne už vůbec. V jednom servisu prohlásily že je to čerpadlo...Zítra to vezu do druhého na lepší Diag. a uvidíme.
Tampon
Odeslal: Monday 24 December 2007 - 12:35:04

Tak aspon ze tak.Ale mne to uz celkom zhaslo.Cerpadlo som poslal do Bosch centa Dojacek v Prahe a tam mi menili riadiacu jednotku aj nejake tesnenia.cena bola 25tis Kc+demontaz montaz v opli a vymena prepadovych hadicek tak to vyslo na 48 SK.neprajem nikomu.
Mira
Odeslal: Saturday 22 December 2007 - 12:39:40

přesně nevím, ale dle řj je teoreticky vše ok, tak se kdesi pootočí myslím že něco co snímá natočení o v mém případě o 2°.
Účel světí prostředky, jestli je to nejlepší řešení nevím, ale žádné jiné nepomohlo
JardaB
Odeslal: Saturday 22 December 2007 - 06:20:19

Me akorat zneklidnuje ta veta, ze se kvuli posunuti vstriku musela osidit elektronika - zajmalo by me jak.
Mira
Odeslal: Saturday 22 December 2007 - 01:51:36

Bohužel jinak než bez testu se nedalo zjistit, že je čerpadlo celkem ok. Postupně jsem řešil levnější věci (hadičky, vstřiky, žhaviče, ...) až po čerpadlo. Nakonec jsem rád, že auto zase bude startovat ... doufám jenom, že vydrží aspoň ještě 2-3 roky!

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0948 sec,0.0588 z toho dotazů.