• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka :: Re: výměna manuálu za automat
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Robert
Odeslal: Friday 25 January 2008 - 20:28:15
Zdravím, mám takový dotaz - jaká je náročnost výměny manuální převodovky za automat, nedělal to někdo? Mám v autě horší manuál a možnost koupit automat po repasi z bouračky. Jak je to s řídícíma jednotkama automatu a kabeláží?co si o tom myslíte? jinak se jedná o v obou případech o 2.5TD, 97´.
Poslední odpovědi
Tomis
Odeslal: Thursday 23 October 2008 - 10:48:18

Robert napsal ...

Hmm, jasně tu bouračku bych vzal celou - dobrejch dílů je tam hafo ( až na plechařinu ), ale asi se na to vykváknu - tzn. kdyby někdo scháněl dobrej automat......


tak jak jsi to nakonec vyresil? mas jeste ten automat? nebo uz jsi ho udal, mozna bych mel zajem
aaa
Odeslal: Saturday 02 February 2008 - 23:27:49

Ak je k dispozicii volna vykurovana garaz, zdvihak alebo jama, naradie, osobne by som sa do tejto skladacky pustil ale rozum kaze a) opravit b) predat a kupit automat.
Robert
Odeslal: Sunday 27 January 2008 - 14:11:55

Hmm, jasně tu bouračku bych vzal celou - dobrejch dílů je tam hafo ( až na plechařinu ), ale asi se na to vykváknu - tzn. kdyby někdo scháněl dobrej automat......
Legend
Odeslal: Saturday 26 January 2008 - 11:00:33

Ale o Omegách nikdo nic neví, nejsou schopní najít ani číslo motoru... Rozhodně brzdy jsou stejné, ty se liší akorát pro 4 a 6-válec. 2.5TD má stejné podvozkové díly jako 2.5V6 a 3.0V6. Nejpepší je mít obě auta vedle sebe a přehazovat díly z jednoho do druhého, jinak zjistíš že musíš postupně 10x pro něco jet na co se zapomnělo.
JOB
Odeslal: Saturday 26 January 2008 - 09:13:57

Já si myslím že to nebude tak jednoduchý přepsat v TP. Nevím jak Omega,ale u většiny aut je rozdíl mezi AT / MT v brzdách a to na dopravce vědí.
vrgadaa
Odeslal: Saturday 26 January 2008 - 09:10:40

asi jde vsechno, ale nebude lepsi sehnat dalsi bouracku s dobrym manualem, nebo dokonce jen nechat manual nechat opravit? A je to divny, zil jsem v iluzi, ze pokud se neco kazi tak je to automat a ne manual
Martas
Odeslal: Friday 25 January 2008 - 20:44:00

To muze znamenat i treba paku volice rychlosti, kardan ... A more prace.
Legend
Odeslal: Friday 25 January 2008 - 20:42:23

Je s tím plno práce, ale je to možné. Bude třeba natáhnout celý automatový svazek kabeláže, řídící jednotka je u pravého sloupku karoserie za kastlíkem v palební desce. Taky bude plno práce s výměnou pedálové konzole, možná bude jiná kardanka a určitě je jiný stálý převod diferenciálu. S přepisem v dokladech by neměl být problém, při přepisu auta se mě vždycky ptají, jestli mám automat nebo manuál.
JOB
Odeslal: Friday 25 January 2008 - 20:34:54

No hlavně se ti může stát že neprojdeš technickou. Automatická převodovka je zapsaná v TP

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0498 sec,0.0243 z toho dotazů.