• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira elektrika :: Re: Dobíjení
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
capp
Odeslal: Sunday 18 May 2008 - 11:04:09
Zdravím diskutující...Včera mě to na palubce začalo všecko blikat a tak tak sem dojel k servisu s bateriemi.Než sem servisáka stilhl dotáhnout k autu zdechl motor a šmitec.Dal tam novou baterii a natočili sme to ale zjištění je takové,že to dobíjí jen 13.4A a povytažení klíčku ze spínačky a zavření auta si to bere 5,4A a po otočení klíčkem nesvítí kontrolka baterie na palubce.Koupil sem jinej altík (1000 kč)v domění,že ráno pojedu.Kamoš mě ho včera namontoval a je to to samý i s dobíjením 13,4A.Nevíte prosím čím to může být?Dík za nápady a rady
Poslední odpovědi
capp
Odeslal: Sunday 18 May 2008 - 12:24:15

34 - CD měnič,informační displej,rádio,Informační systém
21 - Spínací skříňka,centrální zamykání,alarm,rádio,informační systém
Opel Zafira 1.8 16V X18XE1 Comfort r.v.1999
JOB
Odeslal: Sunday 18 May 2008 - 12:08:10

5A je dost ,něco to žrát musí.Co máš za motor ? Ty dvě pojistky co baštěj tu jednu ampéru jsou na co ?
capp
Odeslal: Sunday 18 May 2008 - 11:55:23

Alarm je originál...(pojistku jsem vždy vytáhl,změřil a zase vrátil)nebo myslíš,že jsem je měl vytahat všechny?Nevěděl bych pak kam patří.Jsem elektrický analfabet ještě bych spíš něco podělal.U dvou jsem naměřil jen pokles o 1A.Nikde v motorovém prostoru jsem pojistky nenašel.
JOB
Odeslal: Sunday 18 May 2008 - 11:44:35

capp napsal ...

Legend napsal ...

Nechápu tvoje značení v ampérech, takže při nastartovaném motoru je v palubní síti napětí 13.4V a po zavření auta je odběr na prázdno 5.4A?


Alternátor dobíjí 13.4V a po vypnutí spínací skříňky,vysunutí klíče a opětovném změření má odběr 5,4A.Šel jsem po pojistkách,ale nic jsem nenašel.



Takže když vytaháš pojistky tak to pořád bere 5,4A ? Nevím jak je to u tvého vozu ale v motorovém prostoru mohou být další pojistky. Co alarm ? Je tam origo nebo dodělávanej ?
capp
Odeslal: Sunday 18 May 2008 - 11:35:05

Legend napsal ...

Nechápu tvoje značení v ampérech, takže při nastartovaném motoru je v palubní síti napětí 13.4V a po zavření auta je odběr na prázdno 5.4A?


Alternátor dobíjí 13.4V a po vypnutí spínací skříňky,vysunutí klíče a opětovném změření má odběr 5,4A.Šel jsem po pojistkách,ale nic jsem nenašel.
JOB
Odeslal: Sunday 18 May 2008 - 11:32:45

Takže něco baští elektriku.Začni tím že budeš tahat jednu pojistku za druhou a hledat změnu.Tím by jsi měl zůžit okruh možných spotřebičů.
capp
Odeslal: Sunday 18 May 2008 - 11:30:12

Baterie odešla...měla jen 5V...hned jsem koupil novou nabitou...ale žádná změna...baterie se přes noc vybila..nevím kde hledat
Legend
Odeslal: Sunday 18 May 2008 - 11:26:36

Nechápu tvoje značení v ampérech, takže při nastartovaném motoru je v palubní síti napětí 13.4V a po zavření auta je odběr na prázdno 5.4A?
JOB
Odeslal: Sunday 18 May 2008 - 11:15:52

13,4-13,8 mi to dobijí už tři roky,tedy celou dobu co to mám a nikdy jsem baterii nedobíjel. Spíš bych to typoval že ti prostě odešla baterie.
Dobíjení
Odeslal: Sunday 18 May 2008 - 11:11:48

Omlouvám se!!!Nechtěl jsem založit nové vlákno...prosím o zařazení správné sekce.Děkuji capp

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0449 sec,0.0138 z toho dotazů.