• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Omega B 2.5TD na co si dat pozor ?
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Vraňoch
Friday 03 October 2008 - 13:33:08 Citovat
Host
a fakt trvas na tom dýzlu? Proc?
honzap
Friday 03 October 2008 - 19:18:34 Citovat
Host
proc disel ? protoze disel spotraba vs spolehlivost a udrzba .... nebo jsem rekl nesmysl ?
qpc
Saturday 04 October 2008 - 15:17:41 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
pakliže bude dobře startovat za tepla,tak snad ano,jinak o repasi a výměně čerpadel je toho stohy..

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Vraňoch
Saturday 04 October 2008 - 23:30:56 Citovat
Host
Tenhle motor je dobrej, ja si na nej nemuzu stezovat, ale musi byt v dobrym stavu a dobre udrzovanej, pak vydrzi "veky". Pokud ale v dobrym stavu neni, tak bude stat furu penez ho do dobryho stavu dostat. V tyhle cenovy kategorii je velka pravdepodobnost, ze to bude jen zumpa na penize. A ta spotreba bude myslim +/- podobna tomu 20XEV (ikdyz s X25TD bys mel vyrazne lepsi svezeni - pokud by byl v poradku). ... V tehle vekove a cenove kategorii se vykasli na dyzla a kup si 2.0 benzin.
JardaB
Sunday 05 October 2008 - 07:35:04 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Tak nejak, ja mel taky najare takovy napad, projel jsem asi 3 takove naftove Omegy z r. 1996-1998, ceny kolem 50-80tKc, VSECHNY blbe startovaly za tepla, vsechny byly shnilejsi nez jsem cekal a vsechny mely na palubaku prumernou spotrebu pres 10 (tedy ne ze zkusebni jizdy, ale od stavajiciho majitele). Jinak to jelo docela hezky, to jo. Ale brzdy, rizeni, interier atp... - da problem sehnat udrzovany kousek, nikomu se nechce platit za servis. Nakonec jsem nasel MV6 v automatu za 45 a celkem hezkou, tak mam 2 i kdyz tu novou zatim nepotrebuju, chci si ji pres zimu poradne zrepasovat, vcetne automatu, i kdyz funguje (uz si hovi v depozitu) Jestli tam dam plyn, zatim nevim.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
JOB
Sunday 05 October 2008 - 09:36:49 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Vraňoch napsal ...

Tenhle motor je dobrej, ja si na nej nemuzu stezovat, ale musi byt v dobrym stavu a dobre udrzovanej, pak vydrzi "veky". Pokud ale v dobrym stavu neni, tak bude stat furu penez ho do dobryho stavu dostat. V tyhle cenovy kategorii je velka pravdepodobnost, ze to bude jen zumpa na penize. A ta spotreba bude myslim +/- podobna tomu 20XEV (ikdyz s X25TD bys mel vyrazne lepsi svezeni - pokud by byl v poradku). ... V tehle vekove a cenove kategorii se vykasli na dyzla a kup si 2.0 benzin.


Stím souhlasím.Jedinej pěknej diesel kterýho jsem poslední dobou viděl je ten můj !!(a) Je to opravdu tak že 94´bude pravděpodobně past.Když se podíváš po inzerci tak opravdu sehnat vůbec pěknou OB z jakýmkoliv motorem je problém .Když už je celkem pěkná tak bez výbavy.

Jinak jako Italský diezel to nepojede.Italové dělají lehčí auta.Co se týče spotřeby tak mám taky počítačovou přes 11 ale v reálu to nikdy nepřekročilo 9,5 litru a to jezdím převážně město,krátký tratě a samej kopec občas vlek


Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

vrgadaa
Sunday 05 October 2008 - 18:39:52 Citovat
Host
Ja se pripojuji, benziny opel umi dlouhodobe, rozdil v cene benzin-nafata neni a ve spotrebe prilis taky ne. Pokud ti vyhovovala marea 92kW, tak ti snad bude stacit i dvoulitr benzin 100kW (veckove sestivalce ja nerad) a pokud opravdu zalezi na levnym provozu tak pripadne doplnit plynovou prestavbu.
...
Jinak malo kdoprodava auto, protoze je s enim naprosto spokojen a chce neco lepsiho, vetsinou jsou to auta nejakym zpusobem zanedbana, drobnostmi typu brzdy, vyfuk a koncici STK pocinaje a pripaden etotalnimi prusery konce. Takze pokud Marea dlouhodobe slouzila a byla s ni naprosta spokojenost, tak je asi nejsrozumnejsi ji nechat opravit, nez riskovat strep z roku 94.
...
Za svuj zivot jsem kupoval 5 levnych ojetin a jen jedno bylo temer v poradku po koupi, vsechny ostatni potrebovali pomerne velke investice (vzhledem k porizovaci cene), takze me doporuceni
1) spravit mareu
2) koupit dvoultiroveho benzina
3) ropaka z 94-zase si uzijes pravdepodobne hodne zabavy pri jeho opravach
honzap
Sunday 12 October 2008 - 10:51:29 Citovat
Host
hm ... takže spíš benzína jo ?
Kolik bude spotřeba u 2.0 ? a pojedeto srovnatelne s 2.5TD ?
Najít tady dobrej kousek bude asi problem.To se spíš poohledenu v Rakousku
Insan!ty
Sunday 12 October 2008 - 11:17:26 Citovat
Host
No podle spritmonitoru je průměrná spotřeba u 69 aut 9,74l/100km. Sám mám VectruB Caravan s tímhle motorem a spotřeba sedí...
Vraňoch
Sunday 12 October 2008 - 22:34:11 Citovat
Host
20XEV bude mit spotrebu tak 10-11 mesto a 7-9 venku na normalni silnici - dalnice vic. X25TD bude tak 9 mesto a 7-8 venku (dalnice se moc neprojevi, pokud nepojedes 180). Nekoukej ale jen na spotrebu nafty, u naftovyho motoru je potreba po 10tkm menit olej (6,5 l), ale hlavne jak jsem rikal - v uvazovane vekove a cenove kategorii mas velkou "sanci", ze narazis na nejakou plecku, kterou pred tebou nekdo honil do roztrhani tela bez poradneho servisu. A tam hrozi riziko vysokych investic, ktere na rozdilu spotreby budes jen tezko dohanet - muzel bys toho najezdit opravdu spoustu)

20XEV urcite nepojede jako X25TD. Omega je tezky auto, tak od toho zadny zavodeni necekej - to si porid 2.5 nebo 3.0 benzin a predelej to na plyn (nebo rovnou s plynem). Tam ale taky pocitej s problemy s motorem (moc slozity), ale zase se svezes.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1485 sec,0.1171 z toho dotazů.