• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
prakticky nefouká
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
telleke
Saturday 25 October 2008 - 08:34:06 Citovat
Host
Ahoj. Mám problém se sílou foukání vzduchu z výdechů na palubce. I když dám ventilátor na nevyšší rychlost (IV), jde z průduchů jenom slabý vánek. Když chci aby šel všechen vzduch na přední okno tak to fouká strašně slabě a když náhodou chci na okno a na nohy, tak je to jako kdybych měl ten ventilátor vypnutý. Nefouká z toho prakticky nic. Hodně mě to štve a navíc na zimu potřebuju aby alespoň na předni sklo šlo dost vzduchu. Nevíte někdo co s tím? Napadl mě třeba ten pylový filtr, ale ten nevím kde je. Jinak ventilátor se točí. řekl bych hodně rychle, ale nějak se ten vzduch někde ztrácí. Mám VeA rv. 93, klima, c20ne
BOB
Saturday 25 October 2008 - 09:42:08 Citovat
Host
Tady se řeší to samý Odkaz
Yper
Monday 27 October 2008 - 13:01:42 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Z toho, co jsi napsal mi vychází, že máš manuální ovládání.
manuál se vyznačuje tím, že klapky a všechna hejblata pro směrování vzduchu "někam", jsou ovládána tahem přes bovden.
Proto chce to ovládání vyndat a podívat se, zda někde nějaké bovdeny nepovypadaly a nebo zda náhodou není spadlá klapka vnitřní cirkulace - ale přesně manuální ovládání neznám.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Martas
Monday 27 October 2008 - 15:08:42 Citovat
Host
VeA nema vnitrni cirkulaci a u vetsiny provedeni dokonce ani teply vzduch nejde ze strednich pruduchu, takze repinat lze v podstate jen okno - nahoru - dolu a teplota. Pokud to nejaky vzduch nasava (lze zontrolovat treba papirem prilozenym na oba nasavaci otvory) a nefouka do kabiny, melo by to na nejvyssi rychlost nekam foukat (v pripade zavrenych vsech klapek), VeA na nejvyssi stupen fouka opravdu hodne a je do i hlasite slyset.
qpc
Tuesday 28 October 2008 - 11:45:39 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
jak psal Martas,někam to ten vzduch tlačit musí.nemáš napadané listí nebo tak něco podobného někde v přisávání a nebo potrubí? asi bych kouknul na vstupní filtr a zkusil bych ho vyndat,popřípadě vyndal i ventilátor a kouknul jestli je vše Ok

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


telleke
Saturday 01 November 2008 - 10:58:17 Citovat
Host
Zdravím
Měl jsem vyndaný ventilátor a ten funguje jak má. Při vyndaném ventilátoru jsem zkusil prohrábnout rukou tu trubku kam fouká, dostal jsem se cca 20cm a narazil jsem na nějaký radiátor (ohřev vzduchu?), nebylo tam napadané listí ani nic podobného. Ze středového výdechu jde teplý vzduch (u má staré ´91 šel pouze studený). Táhla jsem kontroloval. Fungují až na jedno a to je přepínání nohy-čelní sklo. Vypadává tam lanko, ale jinak ta záklopka funguje. Ventilátor fučí, je to slyšet, ale nefouká to. Ten vstupní filtr se nachází kde?
Martas
Saturday 01 November 2008 - 11:17:38 Citovat
Host
Kdyz uz si to mel rozebrany tak zkousels jestli to saje/fouka vzduch ?

Co se tyce pyloveho filtru nejsem si jist jestli VeA i s klimatizaci vubec nejaky ma (bez klimatizace ho nema urcite), nicmene mel by byt jeste pred ventilatorem.
telleke
Saturday 01 November 2008 - 13:13:28 Citovat
Host
Žádný filtr před ventilátorem není, takže je to asi bez pylového filtru. Moje VeA vnitřní cirkulaci má (tlačítko se třemi šipkami do kola) Po stisknutí je slyšet jak se něco v palubce přepně (asi nějaká záklopka) a fouká to pořád stejně. Ventilátor vzduch nasává, to jsem zkoušel, ale celkem slabě, řekl bych.
Našel jsem v autě pár věcí, o kterých nevím nač jsou. Tohle je umístěné po krytem před sklem (u ventilátoru) Odkaz a ještě nějaký přepínač vedle zapalovače Odkaz
telleke
Sunday 22 February 2009 - 18:28:47 Citovat
Host
Problém byl vyřešen. Bylo otočené napájení motoru ventilátoru. Takže místo aby foukal dovnitř, tak vysával. Koho by to napadlo, že? !!(a)

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1627 sec,0.1272 z toho dotazů.