• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
nová omega, nejela, už jezdí ! :D
Přejít na stranu  [1] 2 3 ... 21 22 23
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Newbie
Monday 16 February 2009 - 18:09:27 Citovat
Host
Ahoj, zdravím všechny... tak jsem konečně nakoupil omegu (1998, 2.5 V6, MT, kombi) Nechci rozebírat jak jsem z ní nadšenej a spokojenej až na pár drobností se kterými potřebuju poradit

1, kouří - z výfuku jde bílí kouř, i po zahřátí a ujetí 150 km to kouří jako bych to právě při -5 nastartoval... jinak startuje za tepla, studena hned, jede taky tak jak má.. zvuk dobrý... Tak nevím proč by měla kouřit, vodu ani olej nebere...

2, zobrazuje se chyba na PC - něco ve smyslu ´´zkontrolujte hladinu oleje´´ .Na olej jsem koukal, jsem přesně mezi min a max, chyba se objevuje sporadicky při delší jízdě.Co s tím?

3, zdá se mi trochu nenažraná, podle palubáku žere 10.5 průměrně za poslední cca 300km... a to jezdim s opravdu lehkou nohou 1:3 město : okresky... Je to normální?

když se ještě něco vyskytne napíšu

ps. : nemužu nikde najít manual na omegu, takže nevim jak na to : mám dálku na klíčkách ale nefunguje.. takže musim ručně otočit klíčkem.. Prý je to potřeba nějak spárovat, nevíte jak? baterie v klíčích jsou nové.. Za všechny odpovědi předem moc děkuju, byli naní i jiný mouchy ale jejich řešení už jsem našel tady na foru


[ Upraveno Thursday 30 April 2009 - 11:39:46 ]
legionar
Monday 16 February 2009 - 18:21:14 Citovat
Legionar kouká

Uživatel #1
Registrován: Tuesday 23 September 2003 - 21:39:25
Příspěvků: 1263
Zdary

Gratuluji k novému autí. Můžeš sem dát foto ať se pokocháme ?

Jinak vše najdeš v poradně a manuál na omegu najdeš v sekci stahuj _;



Opel Vectra GTS 2.8 Turbo
newbie
Monday 16 February 2009 - 18:24:27 Citovat
Host
Ahoj, foto bych dal rád ale ještě se nemůžu přihlásit.. a to jsem už korunky odeslal jinak fora jsem pročítal skoro celej minulej měsíc ale na tohle jsem nenašel rychlou a jednoduchou odpověď Jinak jen co se budu moct přihlásit tak fotky pošlu, musim se pochlubit
legionar
Monday 16 February 2009 - 18:33:04 Citovat
Legionar kouká

Uživatel #1
Registrován: Tuesday 23 September 2003 - 21:39:25
Příspěvků: 1263
Tak já tě povolím a budu sledovat až příjdou peníze _;



Opel Vectra GTS 2.8 Turbo
qpc
Monday 16 February 2009 - 19:13:24 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
newbie napsal ...

Ahoj, zdravím všechny... tak jsem konečně nakoupil omegu (1998, 2.5 V6, MT, kombi) Nechci rozebírat jak jsem z ní nadšenej a spokojenej až na pár drobností se kterými potřebuju poradit

1, kouří - z výfuku jde bílí kouř, i po zahřátí a ujetí 150 km to kouří jako bych to právě při -5 nastartoval... jinak startuje za tepla, studena hned, jede taky tak jak má.. zvuk dobrý... Tak nevím proč by měla kouřit, vodu ani olej nebere...

2, zobrazuje se chyba na PC - něco ve smyslu ´´zkontrolujte hladinu oleje´´ .Na olej jsem koukal, jsem přesně mezi min a max, chyba se objevuje sporadicky při delší jízdě.Co s tím?

3, zdá se mi trochu nenažraná, podle palubáku žere 10.5 průměrně za poslední cca 300km... a to jezdim s opravdu lehkou nohou 1:3 město : okresky... Je to normální?

když se ještě něco vyskytne napíšu

ps. : nemužu nikde najít manual na omegu, takže nevim jak na to : mám dálku na klíčkách ale nefunguje.. takže musim ručně otočit klíčkem.. Prý je to potřeba nějak spárovat, nevíte jak? baterie v klíčích jsou nové.. Za všechny odpovědi předem moc děkuju, byli naní i jiný mouchy ale jejich řešení už jsem našel tady na foru



no,na ten motor a váhu auta bych tu spotřebu neviděl tak tragicky.Navíc palubák nemusí ukazovat správně,chce to zkontrolovat tankovánim a výpočtem.

Voda u chlazení neubejvá? Pokud ano,dávalo by smysl to bílé kouření...JinAK BY MOHLO JÍT O BLBÉ SPALOVÁNÍ BENZINU V JEDNOM Z VÁLCŮ.

,,něco jako,, .... co tam bylo napsáno? Hladina oleje může být Ok,ale čidlo oleje ve vaně může blbnout.

k tomu klíči,zadej si do vyhledávání v poradně slovo Synchronizace...

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


JOB
Monday 16 February 2009 - 19:14:57 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
No spotřeba je v normě ,aspoň já bych řekl.Ta hláška na olej je asi taky normální.Mám sice naftu ale jakmile mi hladina sleze někam pod horní rysku tak palubák hned žaluje.Co se tý če toho kouře , tak těžko radit. Jestli to nebere ani olej ani vodu tak bych si dovolil tvrdit že tam někdo nalil nějakou srágoru do nádrže. Už jsi tankoval ? Kolik máš v nádrži paliva ?

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

newbie
Monday 16 February 2009 - 19:28:34 Citovat
Host
no, ono to ted dva dny stálo.. a bůhví jak dlouho předtím než mi to přivezli do bazaru.Když jsem jí bral tak mohlo být v nádrži cca 1-2 litry benzínu, ujel jsem s tím ještě cca 8km na benzínku a tam vzal plnou... Takže v nádrži teď bude cca 20litrů? jinak ten klíč už jsem vyřešil a divil by ses, ale nemohl jsem to tu dohledat, každej jenom mluví o tom jak to je to potřeba synchronizovat ale už neřekne jak stáhnul jsem si odsud knihu, tam je to popsaný..

[ Upraveno Monday 16 February 2009 - 19:30:30 ]
JOB
Monday 16 February 2009 - 19:47:22 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
No zkusil bych vyměnit palivovej filtr. Když dáš k tomu kouřícímu výfuku ruku nebo čistej hadr tak by se ti tam měl usadit buď olej nebo voda.Jestli né tak to bude asi fakt špatnej filtr nebo benzín.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

newbie
Monday 16 February 2009 - 19:51:07 Citovat
Host
Díky, jdu sehnat hadr.. (jsem v práci) Jinak okamžitá spotřeba dle PC při 50Km/h na trojku 11l je normální?
JardaB
Monday 16 February 2009 - 20:00:01 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
To zalezi na tom, jestli jedes do kopce nebo z kopce
Hlavne si hlidej, jestli nesmrdi spaleny olej, po dojezdu, to pak tecou vika na hlavach. Spotreba je IMHO normalni...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 ... 21 22 23  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1456 sec,0.1078 z toho dotazů.