• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Omega 2,5 td, ta moje, se kymácí
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Vodník
Tuesday 17 February 2009 - 14:47:26 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Ve velmi nízkých rychlostech (krokem), tøeba pøi dojezdu ke køižovatce, se rozklepe celé auto. Vždy ve stejné frekvenci a zhruba stejné rychlosti. Dìlá to pøi neutrálu i pøi zaøazené rychlosti. A mám dojem, že i pøi zábìru, ale to se špatnì zjišťuje, když auto hned zrychlí a jev se pøestane jevit. Díøv to udìlalo velmi vzácnì a za studena, teï už témìø pravidelnì a i za tepla. Spojka se zatím zdá v poøádku (250 tis. km), aspoò to každý øíká, neprokluzuje, spojuje a rozpojuje, ale já jsem z toho kymácení trochu nervózní a dìlá se mi pøitom špatnì od žaludku. Dá se to (a má se to) nìjak øešit, prosím?
Csala
Tuesday 17 February 2009 - 15:18:22 Citovat
Host
Predpokladas, ze auto rozvibruje motor?
Skus ho pri tej malej rychlosti vypnut. Pozor na nefunkcny posilovac brzd a riadenia pri vypnutom motore. (Neboj, brzdy funguju este aspon na tri zabrzdenia).
Napis, ci su tie vibracie od motora.
Vraňoch
Thursday 19 February 2009 - 09:38:24 Citovat
Host
zvedni kola a zkus vule vsech zaveseni a cepu. Jestli to dela i pri neutralu a nedela to pri stani, tak to motorem nebude. Nejlepsi by bylo , kdyby se nekdo postavil ven a dival se co se vlastne deje (vc. treba pod auto na kardan). A pri vetsich rychlostech (nasobky te pomale) nic nepozorujes? Auto neplave? Gumy se nesjizdeji nejak divne? Jak dlouho to dela? Dela to pokazde nebo jen obcas?
Anonymní
Thursday 19 February 2009 - 10:01:58 Citovat
Host
Csalo, ten pohyb bez motoru dnes vyzkouším, bude na to vhodná chvilka.
Vraňochu, dělá to tak asi poslední měsíc, při jakýchkoliv vyšších rychlostech nepozoruji nic podezřelého. Ani plavání. Gumy ještě prohlédnu. Ale navedl jsi mě na myšlenku, že mi nedávno na technické prohlídce říkal mechanik, že silenbloky na přední nápravě budou pomalu k řešení (zatím dobrý, povídal, ale už to hlídejte). Žeby...??
Tak zkusíme tu jízdu bez motoru a pak dám vědět. Dík vespolek.
Vodník
Thursday 19 February 2009 - 10:03:35 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Anonymní napsal ...

Csalo, ten pohyb bez motoru dnes vyzkouším, bude na to vhodná chvilka.
Vraňochu, dělá to tak asi poslední měsíc, při jakýchkoliv vyšších rychlostech nepozoruji nic podezřelého. Ani plavání. Gumy ještě prohlédnu. Ale navedl jsi mě na myšlenku, že mi nedávno na technické prohlídce říkal mechanik, že silenbloky na přední nápravě budou pomalu k řešení (zatím dobrý, povídal, ale už to hlídejte). Žeby...??
Tak zkusíme tu jízdu bez motoru a pak dám vědět. Dík vespolek.


Pardon, zapomněl jsem se přihlásit. Ale zase mi přestal šišlat počítač, jo, to jsou holt věci mezi nebem a zemí.
Vraňoch
Thursday 19 February 2009 - 11:28:48 Citovat
Host
hele, ted ne napadlo, mas subjektivne pocit, ze je to spis od podvozku nebo od motoru? (Od motoru bys to predpokladam poznal - kdyby treba jako sel jen na 5 nebo tak neco). Me se totiz prave pri minimalni rychlosti obcas deje neco podobneho, ale je to vylozene od motoru - jakoby to jelo na pet. Uz jsem to tu nekde popisoval. Je to vylozene pravidelne klepani v rytmu motoru a objevi se napr. pri rozjeti z kopce na neutral pri rychlosti cca 10 km/h. Pri pridani plynu hned zmizi. Pri zastaveni zmizi taky.

Pokud by to bylo tohle, tak je to asi nacnuty rozdelovac na cerpadle, ale ja to mam uz delsi dobu a neresim to, nijak se to nezhorsuje. Akorat mi trosku zvedli davku nafty pri volnobehu a to hodne pomohlo - ted to udela jen obcas, pred tim skoro vzdycky. Tak to jeste prozkoumej
Vodník
Sunday 22 February 2009 - 17:54:52 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Tak teď to zase jako naschvál přestalo. Snad že se venku oteplilo? Teda skoro přestalo, dělá to jen tak jemně, v náznaku, že by to nikdo jiný kromě mě nepostřehl. Nicméně, test s vypnutým motorem jsem udělal a v tu chvíli se auto zklidnilo, hlaďounce bez jediného záchvěvu dojíždělo. Říkal mi legend, že by to mohl být ještě dvouhmotový setrvačník, tak zatím...
Vraňoch
Monday 23 February 2009 - 09:05:14 Citovat
Host
hmm ... vsadil bych boty, ze je to stejny problem jako u me. Zkus pri stani na volnobeh MALINKO (jen aby se skoro neznatelne zvysily otacky) pridat plyn - melo by se to projevit. Naopak, kdyz se to projevi za jizdy (s kopce), tak trosku pridej plyn (cca 1000 ot/min) - melo by to prestat.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1260 sec,0.0945 z toho dotazů.