• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo eletrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
CORSA 1.7D-Rozsvecuje se mi pri jizde kontrolka BATERIE
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
MIRDA
Sunday 22 February 2009 - 18:21:06 Citovat
Host
Rozvecuje se mi obcas za jizdy kontrolka baterie a soucasne v rytmu blikani kontrolky mi neco cvaka u kola u spolujezdce (jakoby nejake rele).Kdyz ale preradim tak nekdy prestane svitit (problikavat).Dala mi to ted asi tri dny.Je to neco vazneho nebo je to prkotina.Uvazuji o vymene uhliku v alternatoru.Ma to smysl je menit?
Mirda
doktor
Sunday 22 February 2009 - 21:52:06 Citovat
Host
mě dělalo auto něco podobnýho. do 3tis otáček nesvítilo nic a nad se rožlo dobíjení, byl to altík. je to dosti podobný tomu tvýmu bacilu v autě
Mirda
Wednesday 25 February 2009 - 22:14:47 Citovat
Host
Tak dnes uz jsem nenastartoval.Osvetleni budiku a displeje sviti a po zhasnuti zhaveni kontrolky to jen ma snahu otocit motorem,vsechno zhasne a po vraceni klicku se pristrojova deska rozsviti znovu ale sviti vse malo,pak cosi u spolujezce cvakne a pristrojovka a displej sviti naplno.Po pokusu znovu nastartovat se to opakuje.Pri otoceni klicku a zhaveni je na baterii 12V a pri startovani napeti pada na 5V.
Je tedy baterie vadna nebo mi neco baterii vybiji?Je tam dva roky stara baterie 12V/62Ah (SILVERSTAR).Nejsou treba v altiku vadne diody nebo regulator?Mirda
JOB
Wednesday 25 February 2009 - 22:30:21 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Mirda napsal ...

Tak dnes uz jsem nenastartoval.Osvetleni budiku a displeje sviti a po zhasnuti zhaveni kontrolky to jen ma snahu otocit motorem,vsechno zhasne a po vraceni klicku se pristrojova deska rozsviti znovu ale sviti vse malo,pak cosi u spolujezce cvakne a pristrojovka a displej sviti naplno.Po pokusu znovu nastartovat se to opakuje.Pri otoceni klicku a zhaveni je na baterii 12V a pri startovani napeti pada na 5V.
Je tedy baterie vadna nebo mi neco baterii vybiji?Je tam dva roky stara baterie 12V/62Ah (SILVERSTAR).Nejsou treba v altiku vadne diody nebo regulator?Mirda

Třeba se pletu ale na jakýkoliv díl na kterém je napsáno "Silverstar" je dva roky až až. Je to tu popsaný hodněkrát ,tuhle značku nebrat.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

doktor
Wednesday 25 February 2009 - 22:46:04 Citovat
Host
job: no tak to jsem Mirdovy moc neporadily.

Myrdo: nech si někde zkontrolovat jestli se ti nepokazil altík. to bylo myšleno už v mé první odpovědi. víc ti tady asi nikdo neporadí.
ještě ale můžeš zkusit nastartovat třeba přez kabely nebo na jinou baterku a změřit kolik ti dává altíkna baterce
MIRDA
Saturday 28 February 2009 - 21:09:59 Citovat
Host
Tak predevcirem mi klekla baterie.Pri startovani kleslo napeti na ni na hodnotu 5V.Po vymene za novou - nic neproblikava startuje a toci motorem jako slak.Jen jen otackomer obcas skube s rucickou jak na volnobehu tak i pri pridani plynu.Nekdy na volnobeh vybehne rucicka az do cerveneho pole.Ze by zase nejake cidlo otacek motoru bylo vadne?dIKY Mirda
Navstevnik
Sunday 01 March 2009 - 06:40:49 Citovat
Host
Zkus rozpojit minus na akumulatoru a mezi kabel a aku zapojit ampermetr. Jestli potece proud vetsi nez nekolik miliamper, videl bych to na diodu v alternatoru.

Ja mam 1.5TD a problem byl podobny. Alternator nedobijel, dokonce vybijel aku, otackomer nesel. Otackomer je napojeny primo na signal z alternatoru, takze mi nemeril vubec. Po rozebrani alternatoru vymena diodoveho mustku (1200,-) a regulatoru (taky kolem 1200,-). Ted chodi vse jak ma.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.3142 sec,0.2618 z toho dotazů.