• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: OSTATNÍ :: Ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Péče o lak
Přejít na stranu  1 2 3 4 [5] 6 7
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
behero
Thursday 24 March 2005 - 21:24:56
Host
OK, díky.Takľe doporučujeą i na metlu "plus PTFE".Jo jinak jsem četl,ľe některý myčky můľou poąkodil lak, jak to poznám?Krátký ątětiny nebo...??Jaký na to máte názor? To pokaľdý myjete vąichni růčo?
freez
Thursday 24 March 2005 - 22:26:42
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
behero:do myčky bych nejel ani za nic nejezdil sem tam ani ze ąáde a to byla ąlupka jednou sem tam s autem vjel jeątě s peľotem a ta jejich slavná myčka my zdrápala celí dveře nějakej vymezovací váleček či co prej to zazlobilo a voalá dveře v pr.. stejně sem to neuhádal samo ľe nejdřív zkouąeli ľe uľ to tam bylo atd..no nic.prostě takový kartáče s uměliny no to je pro lak jak ąmyrgl lepąí sou textilní jenľe ty zas nemaj vąude a kolikrát myslíą ľe ty kartáče za ľivotnost myčky mění jsou to prasata!!to» vąe
sakra to sem se rozepsal

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
riwal
Friday 25 March 2005 - 06:54:04
Host
Tak můj odhad vyąel, tři strany jsou tu, teď jsem jenom zvědav o kolik bude překonán
Tak leątíme leątíme klucí
[ Upraveno Pá bře 25 2005, 06:55 ]
Lib
Friday 25 March 2005 - 07:10:38
Host
neboj neboj vsechno bude Jinak mycky sou opravdu svinstvo, muj lak je toho jen dukazem
Lib
Friday 25 March 2005 - 07:14:27
Host
behero212.67.74.238 napsal ...
OK, díky.Takľe doporučujeą i na metlu "plus PTFE".Jo jinak jsem četl,ľe některý myčky můľou poąkodil lak, jak to poznám?Krátký ątětiny nebo...??Jaký na to máte názor? To pokaľdý myjete vąichni růčo?

obcas sem do mycky chodil, ale fakt to neni ono, stetiny moc nemeni a vodou se dneska uz taky dost setri, takze ti to tak max. obrousi vlastni spinou. Me to daval predchozi majitel 6 let do mycky a co ti budu povidat ... mikroskrabance se nakupily a lak zmatnel. Dobre to jde poznat kdyz otevres dvere tak jak je kotva zameku dveri, tam je naaadherna vyrazna metla a jen to prejde na venkovni stranu, tak smytec. Z blizka je to proste vohrabany. Takze lepsi hodit do vapky 40 korun nez dat 70 za mycku. A umyjes si trebas i spodek
riwal
Friday 25 March 2005 - 07:40:25
Host
Tak teď , kromě svých jízlivostí, taky přispěju se svou troąkou, protoľe se uchylujete k tomu, ľe začnete myčky vypalovat
Hlavním zdrojem mikroąkrábanců na laku není myčka, ale prach (různé hrubosti) proudící za jízdy okolo auta, řekne Ti to kaľdej lakýra.
Určitě jste viděli i auto co má ďubky na haubně a topu střechy a to myčka rozhodně nedělá.
Znám auto dva roky staré (modrá metla) nikdy nebylo v myčce a majitel je něco takovýho jako Lib (nic ve zlym - zodpovědnej přístup ne jako já) a chodí vokolo toho a diví se, ľa tam má miliony mikroąkrábanců aľ mu to jeho bratranec lakýrník holt vysvětlil.
Lib
Friday 25 March 2005 - 08:22:10
Host
no jo, ale ja se bavim o skrabancich, ktery jsou uplne vsude vcetna treba zadni casti. Jasne ze od odletujicich kaminku to je odubkovany, taky auto s najetyma vic jak 100k co nema spravne kropenatou haubnu je dost podezrely. Mycka ti to ohrabne tak nejak pekne vsude stejne a hodne neznatelne, ovsem casem se to nakupi. Trena moje astrena po 10 letech nemela tak matnej lak jak vectra, a to mi nerikejte, ze mela kvalitnejsi kdyz mela nalitano 180k a byla o 4 roky starsi (teda ran od sutyrku mela znatelne vic, to zase ne ze ne)
Lib
Friday 25 March 2005 - 08:24:11
Host
proc se taky nedoporucuje chodit s novyma lakama do mycky zejo, takze ony ty mycky asi zadny svatouskove nebudou. Je taky docela mozny, ze zrovna u me to majitel strkal do buhvijakych mycek hned ze zacatku
pr»ka
Friday 25 March 2005 - 08:41:04
Host
Tak tedy i já.Jsou lidi kteří mají auto pro svou potřebu ,jako spotřební zboľí a lidi ,kteří ho mají jako svýho miláčka.Hold kaľdý má jiné priority a podle toho se i k tomu autu chová.Podle mě ten kdo pravidelně mění olej a dělá základní údrľbu co by měl, tak ten se k auto chová dobře a je to vpořádku a nedělalo by mi problém od takového člověka si auto koupit.A na závěr , koupím taky jednu ľelvu s teflonem a pak vám řeknu nazávisle jak to dlouho vydrľelo a jestli to k něčemu je.A to si piąte ,ľe to pořádně otestuji ,protoľe bydlím na místě, kde se staví a jsem zablácený i kdyľ je sucho.Jestli bych vzal jenom hadici a ostříkal a bahno by bylo pryč,to by bylo..vąak napíąu
riwal
Friday 25 March 2005 - 09:37:45
Host
Lib napsal ...
no jo, ale ja se bavim o skrabancich, ktery jsou uplne vsude vcetna treba zadni casti. Jasne ze od odletujicich kaminku to je odubkovany, taky auto s najetyma vic jak 100k co nema spravne kropenatou haubnu je dost podezrely. Mycka ti to ohrabne tak nejak pekne vsude stejne a hodne neznatelne, ovsem casem se to nakupi. Trena moje astrena po 10 letech nemela tak matnej lak jak vectra, a to mi nerikejte, ze mela kvalitnejsi kdyz mela nalitano 180k a byla o 4 roky starsi (teda ran od sutyrku mela znatelne vic, to zase ne ze ne)



Nemluvil jsem o ďubkách, ale hlavně o prachu, kterej obtejká se vduchem jedoucí auto. Pravda je, ľe pokud je lak od začátku chráněn VHODNÝM voskem, tak to velmi eliminuje tvorbu těchto mikroąkrábanců. Ale záleľí na tom jakou leątěnku pouľíváą - rozhodně, kaľdé pouľití lak trochu ubrousí a tudíą také poąkozuje - opravdu záleľí jakou brusnou pastu na to vrazíą. Hodně takovejch leątěnek (hlavně na starý laky) jsou brusný pasty, protoľe jinak starej lak nenaleątíą (a» si výrobce píąe co chce) - chvíli se to sice potom blejská a v podstatě si tomu laku pomoh do ho*en.
Přejít na stranu  1 2 3 4 [5] 6 7  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1787 sec,0.1357 z toho dotazů.