• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Převodovka F23WR
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
KopA
Wednesday 19 August 2009 - 22:15:32 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
Ondra napsal ...

... ale bylo mi řečeno, že si myslí, že F23WR budou všechny svým obalem a montážně shodné...


Ondro SL a SP jsou určitě zaměnitelné protože se dávali na stejný auto a na stejný motor oba tyto typy. SM nevím ani jsem neviděl ale ta šla k X20DTL nevím nakolik jsou tyhle motory shodné.

Ten servis se šeredně plete F23 má 3 varianty přírub a 3 varianty uchycení a nezáleží na tom jestli WR nebo CR (SR).

Například benzínový 2.2 (sice nebyly WR) maj pro F23 jinou přírubu stejně jako Astra H u 1.7 CDTI.

Taky uchycení je pěknej gulášek například Meriva má 3 silenty na převodovce (2x vepředu) narozdíl od všech ostatních (zadní úchyt je všude stejnej). A Zafira jelikož má jinou kastli a jinej ten spodní rám (jako Astra a Vectra C) má přední silentblok nahoře místo vepředu jako to má Vectra B.

Co jsem viděl tak by sis tam mohl dát taky ještě SS (stejný uchycení a příruba).

Poloos a spojky bych se tolik nebál protože když bude stejná příruba a úchyty = stejná forma = stejná skříň = stejný rozměry = musí pasovat. Už takhle maj dost variant a každej se snaží na výrobních nástrojích šetřit co se dá kor taková firmička jako Getrag (mám pocit, že maj s Oplem nějakou kartelovku já bejt Oplem dávno beru od ZF jako ostatní díly - serva apod. a chtěl bych slevu).

Nicméně bych asi stejně udělal generálku a ze dvou udělal jednu a naházel to třeba do tý původní skříně. Co jsem koukal na fotky na aukcích tak nic moc - vymontovaný různý díly přvodovky a otvory neucpaný takže se dovniř vesele dostává prach a vlhkost.

P.S. Já to mám do Polska asi jako ty takže si možná někde poblíž.

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
Ondra
Thursday 20 August 2009 - 10:15:24 Citovat
Host
no konkrrétně jsme se bavili o F23WR a tam mi řekli že se pro VB dělali 3 druhy právě SL,SP a SM.. takže si myslím že ty skříně a příruby pro VB budou stejné jen jsem se chtěl v tom utvrdit..
tu generálku ze dvou motoru se mě moc dělat nechce, nehledě na to, že sám bych si to nesestavil a na práci by mě servis asi nechutně natáhl pač nevím co vše se tam musí dělat a na jak dlouho to časově je.. v mém případě bych radši bafnul kus za kus a navíc ta převodovka je vevnitř na kaši, bohužel ja blbec jsem si nezkontroloval napln, naivně jsem si myslel že je celoživotní a když mě nikde nic nechcalo tak jsem tomu nevěnoval pozornost a ono ejhle, v převodovce bylo 0,2litru oleje.. moje blbost měl jsem se na to kouknout..
odkud jsi? ja jsem od usti nad orlicí..
Martas
Thursday 20 August 2009 - 10:23:19 Citovat
Host
KopA napsal ...

Ten servis se šeredně plete F23 má 3 varianty přírub a 3 varianty uchycení a nezáleží na tom jestli WR nebo CR (SR).


Ta priruba se muze lisit model od modelu, pokud by ta prevodovka byla vyndana z Vectry mela by mit prirubu a uchyceni stejne ... ale jak budou zejmena poloosy to nebude vedet nikdo.

Autorizak koukne do katalogu a objedna primo danej typ (F23 bude jak pro astru tak pro vectru ale kazda bude mit jiny cislo a muze byt tedy i jina), takze jestli tam pasuje jina vedet nebudou protoze to nikdy nezkouseli.
Ondra
Thursday 20 August 2009 - 14:07:59 Citovat
Host
no to už jsem se dozvěděl že autorizák nedělá takovéto "pokusy", měněj kus za kus stejného čísla a typu.. je mi jasné že převodovka F23WR vymontovana z astry nemusí pasovat na vectru.. to beru.. jde mi čistě o to že budu měnit převodovky ve vectře typu SL za typ SP který je také z vectry.. v tomto případě se asi teda dle KopA nemusím bát, stejně sebou vemu asi poloosu a vyzkouším zda pasuje..
KopA
Friday 21 August 2009 - 19:25:14 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
Jo to bude OK.
Jenom fakt bacha až budeš vybírat. Viděl jsem inzerovat např. převodovku z Vectry B ale podle identu byla ze Zafiry. Fakt se drž SL, SP a bude to vpohodě.

Já jsem od HK _;

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
Ondra
Monday 14 September 2009 - 20:16:20 Citovat
Host
Tak abych přihodil pro příští hledající..
dal jsem na rady Kopa a vydal se do polska.. přesto že jsem měl převodovku F23WR typ SL tak jsem v polsku pořídil F23WR typ SP(700 zlotych), byl jsem ujištěn polákem že je jedno jestli je to typ SP SL nebo SM pokud je vymontovany ze samochoda opel vectra B X20DTH po faceliftu tak tam musí pasovat, prý by bez uprav nepasovala převodovka z předfaceliftu.. převodovku jsem dovezl namontoval a kromě držáku lanek který jsem musel přehodit ze stare převodovky to tam padlo vše.. oproti typu SL e typ SP v jizdnich vlastnostech jiny.. ted nemohu jezdit 50km/h na 47ku ale musím na trojku a podobně.. při 90km/h s SP převodovkou točím 1700ot/min.. asi tak k tomuto.. takže převodovka z VB X20DTH po faceliftu je jakkoliv zámněnná..

Mějte se..

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1857 sec,0.1446 z toho dotazů.