• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Pomoc s motorem
Přejít na stranu  [1] 2 3 ... 19 20 21
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Rogusu
Friday 29 April 2011 - 17:19:21 Citovat
Host
Zdravím a pozdravuji,

rád bych se zeptal, zda není někdo z Omega guru blízko Mostu, popř. zda se právě zoufale nenudí? Mám Omegu 3.0 a hodila by se mi pomoc s diagnostikou, popř. opravou. Ze známých závad mi netěsní víko ventilů. Ale i jinak se chová zajímavě - když stojí dlouho na sluníčku, tak mám pocit, že chvilku nejede na všechny válce (nepravidelný chod, vibrace), pak se to ustálí. Když otevřu víčko na plnění oleje, tak zevnitř slyším jakés cvakání (špatně se to popisuje), po výměně oleje mi cosi povrzává na volnoběh.... Je toho celkem dost a jako aut neznalý okolo toho jen chodím a poslouchám Zadarmo by to samozřejmně nebylo, dal bych ji i do servisu, ale nejdřív jsem se chtěl zeptat tu - chtěl bych u toho být a něco se i naučit.

Díky za jakékoliv info.
wisastar
Saturday 30 April 2011 - 08:34:44 Citovat
Host
Rogusu napsal ...

Zdravím a pozdravuji,

rád bych se zeptal, zda není někdo z Omega guru blízko Mostu, popř. zda se právě zoufale nenudí? Mám Omegu 3.0 a hodila by se mi pomoc s diagnostikou, popř. opravou. Ze známých závad mi netěsní víko ventilů. Ale i jinak se chová zajímavě - když stojí dlouho na sluníčku, tak mám pocit, že chvilku nejede na všechny válce (nepravidelný chod, vibrace), pak se to ustálí. Když otevřu víčko na plnění oleje, tak zevnitř slyším jakés cvakání (špatně se to popisuje), po výměně oleje mi cosi povrzává na volnoběh.... Je toho celkem dost a jako aut neznalý okolo toho jen chodím a poslouchám Zadarmo by to samozřejmně nebylo, dal bych ji i do servisu, ale nejdřív jsem se chtěl zeptat tu - chtěl bych u toho být a něco se i naučit.

Díky za jakékoliv info.


koukal jsi jestli nejsou svicky v oleji?
JardaB
Saturday 30 April 2011 - 08:38:33 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
To jde dost blbe, kdyz se v tom nevyzna, musi se to trosku prirozebrat - a ani to zkoumat nemusi, svicky jsou vzdycky utopene v oleji
To povrzavani muze byt remen prislusenstvi - pomuze namazat suchym mydlem, nebo kladka nebo vodni pumpa. Nebo rozvody a to by bylo dost spatne. A servis nebude jednoduche spravne vybrat, tyhle motory nikdo moc neumi...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Rogusu
Saturday 30 April 2011 - 11:51:28 Citovat
Host
Zdar a sílu,

díky za odpovědi Právě, že než servis bych rád někoho, koho tyto vozítka baví a nechá mně koukat jak se v tom hrabe popř. k tomu něco řekne Ale budu samozřejmě rád i za něčí dobrý tip na servis, kde si s tím poradí
To povrzávání zní spíš kovově, jako by se tam něco točilo nemazanýho (popř. málo namazanýho). Taková hloupá otázka. Trochu jsem přetáhl interval výměny oleje. Navíc jsem se překoukl a místo původního 10W40 tam frknul 5W40. Nemůže to teď v tom horku už být moc řídké (či co se s tím vše může dít ) a nezvládá se to všude mazat + to leze i skrz to těsnění? Nebo je to nesmysl? )) Kdyby měl někdo čas, tak čistě na tu kontrolu bych zajel klidně i dál - neumím popsat věškerý ty pazvuky, chování apod.
Každopádně dík za jakýkoliv info
ciba
Saturday 30 April 2011 - 12:26:13 Citovat
xladas
Uživatel #2032
Registrován: Saturday 10 April 2010 - 19:25:36
Příspěvků: 594
zajed si do Prahy uzivatel Legend ti k tomu udela i odbornej komentar kazdopadne ten olej je fakt celkem slusne ridkej a pres to tesneni ti povali mnohem vic jak ta 10W 40...a to dlouhe startovani na slunicku znam to jsou svicky v oleji a to povrzavani je na volnobeh nebo je zavisle na otackach?

[ Upraveno Saturday 30 April 2011 - 12:38:07 ]

Vauxhall Omega B sedan 2.5V6 1997(žába),
Opel Omega B combi 2.5TD na ND1997 (Čertík)
Diagnostika Opel a Ford Praha a okoli, kdyby nekdo chtel Mantzel box tak SZ...
Rogusu
Saturday 30 April 2011 - 13:47:20 Citovat
Host
Díky za radu, zkusím se mu ozvat. Snad nebude jediný komentář ,,Hoď to ze skály"
Btw: Ciba, můžu se zeptat na ten Mantzel box? Něco jsem viděl na netu (tedy, pokud je to ta věc místo těch hadic vepředu ) - někdo to zatracuje že to tahá až v otáčkách a dole je to mrtvý, někdo zas že se to dá. Tož je ze zvědavosti, jaký z toho máš pocit? Dá se s tím jet normálně, nebo je to spíš jen na blbnutí?
ciba
Saturday 30 April 2011 - 19:26:38 Citovat
xladas
Uživatel #2032
Registrován: Saturday 10 April 2010 - 19:25:36
Příspěvků: 594
jelikoz ja 80% jezdim na spotrebu tak je to idealni na blbnuti i na spotrebu proste takovej zajimavej zlepsovak zatim mam jen pozitivni dojem:)a fakt to lip jede a neni to jen muj vjem:) a presne tak je to misto tech hadic takhle je to lepsi je tam fakt vic mista:)

[ Upraveno Saturday 30 April 2011 - 19:27:13 ]

Vauxhall Omega B sedan 2.5V6 1997(žába),
Opel Omega B combi 2.5TD na ND1997 (Čertík)
Diagnostika Opel a Ford Praha a okoli, kdyby nekdo chtel Mantzel box tak SZ...
Jiřik
Saturday 30 April 2011 - 20:22:30 Citovat
Host
Ahoj, já se rád hrabu v motorech, hlavně co se týče zvyšování výkonu, úpravy sání atd. Jsem ze Žatce, to je 30km od Mostu. Ty víka Ti přetěsním, svíčky vysušíme a zkontrolujem. V6 jsem ale neměl, tak nezaručuju, že identifikuju všechny pazvuky. Jestli máš zájem, napiš mi na : Email
ciba
Saturday 30 April 2011 - 20:52:26 Citovat
xladas
Uživatel #2032
Registrován: Saturday 10 April 2010 - 19:25:36
Příspěvků: 594
by me zajimalo jestli ma ty vika ohle jako vetsina omeg co jim tekl olej do svicek...kdyz tak bych tu mel ty svoje rovne ale radsi dej z VB bude navzdy klid..

Vauxhall Omega B sedan 2.5V6 1997(žába),
Opel Omega B combi 2.5TD na ND1997 (Čertík)
Diagnostika Opel a Ford Praha a okoli, kdyby nekdo chtel Mantzel box tak SZ...
Rogusu
Saturday 30 April 2011 - 21:32:53 Citovat
Host
Zdar a sílu,

tož s tím Mantzelem jsem rád za pozitivní ohlas Docela jsem nad ním dumal, našel jsem si nějaké rozměry na netu a chtěl to nechat udělat v práci. Akorát jsem se bál, že to ztratí sílu ve spodních otáčkách a bude třeba na to více šlapat - neb jezdím dost po měste, tak jsem měl obavy o spotřebu. Tu teď držím okolo 8l při pojíždění do práce, pokud jedu dálku tak to bere skoro míň, jak ségry 1.8
U těch vík to ani snad moc neteče Zkoušel jsem to očistit okolo a nijak zvlášť se to zatím nestihlo zašpinit. Teda, aspoň doufám, že jsem koukal na víka, jel jsem podle obrázků z netu Spíš mne hlavně děsí ty zvuky, neb ve mne vzbuzují ten pocit, že se to někde špatenka maže. A ač se tedy snažím tu spotřebu držet, tak někdy neodolám a přišlápnu jí krk, což jí teď asi dobře nedělá... Navíc to dřív bylo takové kultivované vozítko, jen jsem si tak brumlal po cestě a teď mám ve městě vytažený okýnka, neb ty pazvuky mě deptají...
Každopádně dík za pomoc

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 ... 19 20 21  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2455 sec,0.2051 z toho dotazů.