• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Klepani spojky
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Robo
Thursday 07 April 2005 - 07:16:01
Host
Zdar,
Doufam, ze mi kluci poradite.Vzdicky po dlhsim stani, kdys je motor studenej, mi po startu zacne klepat neco kolem predniho leviho kola(strana ridice).Kdyz vsak vyslapnu spoju, zvuk prestane.Kdyz ji pustim zvuk je opet tu.Robi to do vtedy, kym se motor nezahreje.Nevite nahodou, cim to muze bejt?Ci si mam delat starosti?Doufam, ze to neni predzvest vymeny spojky
Motor: 2l DTI 16V (R98, najeto 150000)....Dik za odpovedi
Lukáą
Thursday 07 April 2005 - 07:57:11
Host
mně přesně tohle dělala převodovka na VeA. Teď jde o to jestli ti to klepe do nohy, nebo jestli to jakoby klepe na poslech. Něco jako hrubý zvuk, kdyľ pustíą spojku a kdyľ ji seąlápneą, tak to přestane. Jestli je to cítit do nohy, je to spojka, a vesměs to začíná dělat u Vecter nad 100 tisíc vąem, mírně. Samozřejmě se na tom podepisuje styl jízdy a věk. Pokud to do nohy neklepe..(ale mírně to do nohy na spojce klepe kaľdýmu, toho se nelekej), a je to znát jenom na poslech, tak je to něco v převodovce. S tímhle jsem uľ VeA koupil, najezdil 30 tisíc a zase prodal, aniľ by se to zhorąilo nebo zlepąilo. akorát jsem vyměnil olej a jezdil jsem. ®ádná křeč. Pokud to má 150, tak je to na převodovku akorát tak ten čas, kdy to začíná dělat. Můj názor
Yper
Friday 08 April 2005 - 08:45:47
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Robo: ..ehm, já to měl také. V souvislosti s klepáním do mírně seąláplého pedálu spojky (asi 1/3) bylo podezření na axiální loľisko na středu kliky (spodní pánev cca 2000 a horní 1000 kč)-tedy ranec peněz. Pak bylo podezření na spojku, ale u mne byla před 2ma lety měněna-ale jen lamela a loľisko (komplet set lamela, přítlačák a loľisko vyjde na 12000). Teď jsem ale měnil napínák plochého řemenu, vodní čerpadlo a plochý řemen a přestalo to - bylo to takové jakoby cinkání - tin,tin, tin.... Ale u kaľdého motoru (já mám X20DTL) to můľe být něco jiného. Podle mne to převodovka jako taková nebude - pokud ti nevyskakují rychlosti a nebo nejde ąpatně zařadit.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Kocour
Friday 08 April 2005 - 11:12:31
Host
Hmmm tak mě to na X20DTl dělá přesně to samé a taky nevím včem je problém...třeba to bude vědět NIO aľ tady bude...
 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2507 sec,0.2043 z toho dotazů.