• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Sekundární vzduchový systém
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
stvacek
Wednesday 04 January 2012 - 12:11:18 Citovat
Host
Zdravím, jsem tu novej a potřebuju poradit k čemu slouží sekundární vzduchový systém ? nachazi se to pod mlhovkou ridiče a s držákem fanfáry u omegy b 2,5 v6 benzin a vede do toho jedna hadice, moemntálně to mám uz 3 mesicé rozebrane po bouračce a už si nepamatuju kde co bylo. Vede do toho hadice z chladiče ? něco jako ohřev vody pri studeném startu ? nebo to fouká teplý vzduch do sání ?

jinak kdyby byl nekdo z opavy a blízkého okolí kdo má zkušenosti s OB 2,5v6 určitě bych se nejak odměnil
wisastar
Wednesday 04 January 2012 - 12:19:52 Citovat
Host
zene to vzduch po startu do katu.... je to k nicemu, 2.6 uz to nema. vyndej to.
stvacek
Wednesday 04 January 2012 - 12:47:48 Citovat
Host
se teda divím ze to je k nicemu kdyz to stoji nové 17 000 taková blbost a ma to hodnotu celeho auta .. A jeste jedna vec v podbehu je v molitanovém nebo pěnovém obalu ventilátor .. ten slouži k ?
Gumidek83
Wednesday 04 January 2012 - 13:39:06 Citovat
Host
mam 3.0 rok 2000 a taky to tam nemám. ale jestly to někdo vyndal nebo to tam už není z výroby to nevim. myslím ale že to je k ,,ničemu,,
JardaB
Wednesday 04 January 2012 - 14:09:46 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Jj, je to jen kvuli rychlejsimu ohrati katu, akorat to po startu vic a dyl zere jak prorvany, odpojit, zaslepit.
Ten druhy ventilator fouka do kastliku s ridici jednotkou - chlazeni. Taky mi uz dlouho nefunguje
Tak drahy to bude asi proto, ze to nikdo nikdy nekupoval

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
stvacek
Wednesday 04 January 2012 - 17:55:57 Citovat
Host
děkuji vám kluci za odpovědi a rady, asi to tak udělám a nebudu to tam vůbec dávat.. ale zajimálo by mne hodne dalších odpovědí, kde bych našel klakson (vím kde je fanfára, -teda byla ) jsou to dvě blbosti vedle sebe tak tedy ta druhá je ten klakson ? je to přidělané na tom modulu sekundár. vzduchu . A potřeboval bych popsat nebo foto kde je chladič vody se zapojenýma hadicema. potřebuji jen popsat ty vývodu na hadice.. u expansky je mala hadička z expansky do chladice, pod ní je hadice z chladiče do bloku motoru. u baterky je jedna hrubá hadice ta vede ?? a pod tou hrubou u baterky z chladiče do toho velkého "podtlakového" ventilu? našel jsem tam i takový váleček BOSH ze ktereho vedou 2 hadice a je tam konektor- to je prosím na co ? vím mám v tom zmatek ale je toho hodně rozebral jsem to před 3 měsícema abych to vyklepal . ted si nevím rady co kde bylo . tak vám kdyžtak děkuju
JardaB
Wednesday 04 January 2012 - 19:48:01 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Ten valecek bude asi cerpadlo, byva na chladici celkem nelogicky zleva doprave, nepochopil jsem jak to funguje... Ta tlusta hadice u baterky vede z termostatu do chladice nahoru, o zadnem podtlakovem ventilu nevim...





Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
KopA
Wednesday 04 January 2012 - 20:00:04 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
stvacek napsal ...

děkuji vám kluci za odpovědi a rady, asi to tak udělám a nebudu to tam vůbec dávat.


Rada ode mě - hlavně to zaslep na výfukových svodech jinak s tím bude asi docela sranda když tam jen nedáš ten fén.

A pro příště jsi snad poučen a budeš si při rozebírání všechno fotit - já to taky tak dělám pro jistotu _;

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
JardaB
Wednesday 04 January 2012 - 21:09:07 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Je tam zpetny ventil, pokud ho tam teda da Ale taky bych to zaslepil u svodu, je tam ale naprd pristup...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
stvacek
Wednesday 04 January 2012 - 21:13:25 Citovat
Host
jardo : ten podtlakovej ventil jsem myslel to co máš na avataru zcela v pravo dole v rožku ten taky nevím na co funguje (jestli muzes prozradit) jinak máš pravdu je to váleček kterej ma hadici navrchu podél chladiče .. akorat jsem nevidel kde dát ten další konec co z toho válečku (čerpadla) vede.. ale už se v tom pomalu začínam orientovat .. díky diky pak mne jeste ceka kopa práce s podtlakovýma hadickama z toho se asi zblázním.. nastesti to je snad jen od sání odpojene...

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1968 sec,0.1547 z toho dotazů.