• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Combo Tour 1.7 DTI Nestartuje
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Milan K
Monday 16 July 2012 - 16:04:37 Citovat
Host
Zdravíčko
Vyskytla se mi malá.. teda pěkně velká chybka na Combu C (2003), když jsem byl na Výletě ve Stockoholmu. Zastavím u benzinky a když chci nastartovat, startér ani necvrkne.
No.. vadil jsem v cestě tak jsme auto popotlačili (ano, vím, že se to nemá dělat) a během půl sekundy po puštění spojky naskočil motor, který šlapal jak hodinky 23 hodin, než jsme dojeli na místo.

Startér je jak mrtvý, pojistka je v pohodě a v rozvodové skříni cvakne, když chci motor natočit. kontrolky svítí jak mají (krom INSP).

Vše ostatní funguje, auto má najeto 260 000km ale nikdy s ním nebyl problém, krom měněné řídící jednotky ve 190 000km. V pátek byl u mechanika, který čistil kabely u rozvodové skříně, páč v nich byla voda.

Normálně bych zajel do servisu, ale protoře jsem na severu Švédska, tak by to mohlo být pěkně drahé. Kor pro mě, když je auto firemní, ale tohle si prostě neodepíšou

Nemáte někdo podobnou zkušenost? Třeba jestli by se nemuselo jednat nutně o mrtvý startér, ale třeba jen vytřepaný kabel někde? Kde?

Pokud vás cokoli napadne, prosím, napište nejlépe do zítra do rána.

Pokud nic nevymyslím, tak asi budu motor nechávat co nejdéle běžet ( i při 20minutových pauzách) a startovat na hulváta roztlačením, s maximální opatrností. (auto vždy chytalo na jedno otočení.. až do teď, kdy netočí)

Za případné rady, tipy a cokoli díky

Milan
Martas
Monday 16 July 2012 - 16:22:46 Citovat
Host
Moznosti zas tolik neni :

Spinaci skrinka
Vedeni
Starter

- Spinaci skrinku zkontrolujes spatne ale urcite se da mzerit jestli na starter jde napeti
- Vedeni zkontrolujes celkem dobre jeden tlustej drat od baterky a jeden tenci od spinacky
- Muze mit spatny pastorek, uhliky, vinuti


[ Upraveno Monday 16 July 2012 - 16:24:13 ]
Host
Monday 16 July 2012 - 19:55:57 Citovat
Host
Děkuju moc za radu Pořádně jsem se do toho podíval, šel drátek po drátu a co jsem viděl nebo našmatal, to jsem přitlačil. Navíc s tou rozvodní skříní mě to navedlo na pojistky, které byly sice 2x zkontrolované, lae přeci jen mi to nedalo a stejné hodnoty (startér, ventilátor, vyhřívání zadního skla) navzájem proházel. nevím, co na konec pomohlo, ale startuje to. Zkoušel jsem to 3x.

Sice to nejde na první otáčku a startér zdá se že s tím má dost práce, ale tak po 2 sekundách to natočí

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1543 sec,0.1269 z toho dotazů.