• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Spodny kryt motora
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Standa
Thursday 12 May 2005 - 22:24:36 Citovat
Host
Kupil som ZAFIRU a povodny majitel odmontoval spodny kryt pod motorom z dovodu lepsieho chladenia. Technik v OPEL mi zase tvrdil ze kryt je nutny, nakolko sa diesel motory (mam X20DTL) pomaly zahrievaju a navyse mi odislo cidlo - ventil pre podtlak na turbo vraj kvoli tomu ze nie je spodny kryt. Ma s tym niekto skusenosti ?
Dakujem.
biL
Friday 13 May 2005 - 07:47:28 Citovat
Host
Kryt tam taky nemám a zatím nepozoruju nějaký zásadní problémy, který by alespoň vzdáleně mohli s tímto souviset.
Yper
Friday 13 May 2005 - 08:43:31 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Já na VéBé X20DTL také kryt nemám, ale nemohu posoudit, protoľe jsem ho tam neměl od samého začátku - to s tím podtlakovým ventilem ovládání klapky přepouątění výfukových plynů, mi přijde jako volovina - ten je přímo na Turbu a tam je pořád teplo - tedy pokud hovoříme o tom samém.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Anonymní
Friday 13 May 2005 - 10:32:04 Citovat
Host
V OPEL tvrdia ze ventil na podltak pre turbo (je za vahou vzduchu) odisiel preto lebo ventil ma vyvod smerom dole a spina-od kolies zo spodu sposobi poruchu(ventil sa zanesie a pokazi).
Stalo sa to niekomu?
Mam ventil v zaruke, je to ako argument aby mi neuznali reklamaciu?
Dik.
klubo
Friday 13 May 2005 - 11:04:33 Citovat
Host
no já tam dekl taky neměl ale koupil sem ho na vrakáči za 3000 a jedinej rozdíl vidim v tom ľe motor zůstane hodně dlouho teplej...ale bordel se do motoru dostává i tak...
Yper
Friday 13 May 2005 - 13:08:27 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Anonymní: ....aha, tak uľ jsme doma!!!!
No tak to si pią, ľe tyhle kecy ti gauneři mají jen a jen proto, aby nemuseli uznat jeho reklamaci.
Ten dekl vede zpod rámu nakterém je uchycen chladič a končí za olejovou vanou - není uplně pod celou motorovou přepáľkou. Z jakés takés znalosti aerodynamiky je pak i nad slunce jasné, ľe bordel na dělící přepáľku se tam nemůľe vlivem proudění pod autem dostat - kudy by odcházel?
Na zadní stěně motoru se vľdy dělá podtlak a to a» tam kryt je, nebo není - no to slyąím poprvé.
Já tam tedy bordel nemám a navíc tyhle součástky se vľdy dělají jako prachotěsné a vodotěsné, takľe něco vydrľet musí!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
free
Friday 13 May 2005 - 13:17:37 Citovat
Host

tak odtud vítr vane pěkné hovádka a zkouąí co to dá.
Anonymní
Sunday 15 May 2005 - 22:21:33 Citovat
Host
MA niekto tusak co mohlo zapricinit ze mi ten ventil na podtlak pre turbo uz odisiel 2 krat v priebehu 6 mesiacov ? Mozu byt tak nekvalitne ?
Dakujem.
Yper
Monday 16 May 2005 - 07:55:37 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
A co přepětí v palubní síti? - Solenoid je ovládán elektricky. Moľná je to blbost, protoľe pak by mohly odcházet i ostatní, ale kdo ví? Nebo se tam přehřívá od Turba? - nevím jak je dělán prostor u Zafiry - vařím z vody.
Koupil bych tedy nový a nějak ho tam zadekloval a moľná i otočil - i kdyľ bych musel asi prodlouľit hadičky podtlaku.
Bil má Zafiru bez krytu také, ale zatím si nestěľoval.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
biL
Monday 16 May 2005 - 10:40:53 Citovat
Host
Chtěl jsem se na to o víkend podivat, jestli je nějak zas*anej, ale nějak mi to nevyąlo. Moľná dneska.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2028 sec,0.1527 z toho dotazů.