• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: vectra tuning
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Chiptuning - zkuąenosti
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Máca
Monday 20 June 2005 - 16:00:04 Citovat
Host
To Yper : ne, jsem z Českých BUDĚJOVIC a do Třeboně to mám pul hodinky, mám to napsaný v kalendáři a bude-li to jen trochu moľné, VELMI rád přijedu resp. s tím počítám.
Aby jsi pak neplakal, aľ Tě předjedu s tou mojí pikslou 60Kw ... - ne octávie mi ujede, ale né o moc

To Mmic: nevím co hrozí tvýmu autíčku (také si ho hýčkám jako svoje dítě), kdyľ odpojíą EGR, ale já ho dost trápil s vadným EGR, jde jen o to, ľe to je nějaká pojistka TURBA, aby ti to neprasklo. Jinak mnoho lidí u Oftávek si ho odpojuje (četl jsem to na jejich fóru) a jsou spokojeni, vyąąí výkon, lepąí spotřeba a čisté sání. Mě kdyby se nerosvěcovala ta kontrolka, asi uľ by byl také ucpanej.

To imation: Podle mě, auto můľe jen hůře se zacpaným EGR jen tehdy, rozsvítí-li se ti kontrolka elektroniky, jinak by to mělo jet lépe a sviľněji.
IMATION
Monday 20 June 2005 - 18:58:25 Citovat
Host
KONTROLKA SE MI NEROSVĚCÍ ALE PROSTĚ TO NEJDE DO OTÁČEK JE©TĚ K EGRU KDY© HO TAM DÁVÁM TAK TLAČIM ASI 3MM K SÁNÍ NENÍ DĚRAVEJ?
Máca
Tuesday 21 June 2005 - 08:12:21 Citovat
Host
To Imation: Uľ mi to doąlo, ty jsi určitě zaslepil EGR, ale nezaslepil jsi tu hadičku podtlaku, co Ti do nej jde.

Ta je vlastně nejdůleľitějąí. Tím pádem nemáą dost podtlaku na otevírání těch 4 klapek v sání, motor netáhne a nejde do otáček.
Jinak, kdyľ tam ten EGR nandaváą, tak tam musí být mezera tak 3mm a musí pruľit. Kdyľ ho zaslepujeą, myslí se jen ta hadička, na samotný EGR nemusíą sahat.
Já tam dal malinkej ąroubek ( do tý černý hadičky, co vede k solenoidu). Do samotného EGR nemusí vést nic, hlavně kdyľ neotvírá.
Jinak u mě se kontrolka rozsvítila jen kolem 1500-2000 ot/min jen málokdy, nebo jen kdyľ jsem chtěl prudce do kopce (plnej plyn) - stalo se mi to jen na deląích trasáh cca50km.
imation
Tuesday 21 June 2005 - 11:06:14 Citovat
Host
tu hadičku jsem měl zaslepenou ale nejelo to kontrolka nesvítila
Máca
Tuesday 21 June 2005 - 12:49:26 Citovat
Host
To Imation: zjisti, jestli se Ti kontrolka rouľne před startem - jestli tam enmáą prasklou ľárovku.
Jinak mě nic nanapadá, tu hadičku, co mi vede do EGR jsem zaslepil (pořádně) a nechal jí viset ve vzduchu a EGR se tím pádem neměl moľnost pohnout, tudíą nepouątěl ľádné výf. plyny do sání.
Opravdu to jelo lépe.

Jinak s tím ľe to nejde do otáček mi to dělalo, protoľe jsem měl totálně děravý EGR a nestačil mi podtlak. Zaúkoluj někoho, a» Ti přidá trochu plynu a podívej se na to, jestli se Ti otevírá ta klapka (černej klakson- vede do něj bílá podtlaková hadička) hejbe páčkou, která otevírá klapky.
Jinak po odpojení a Úplném zacpání černé hadičky by se Ti mělo jen přinejmenąím stejně jako před tím.
Můľeą úplně přívod vakua pro EGR vyřadit přímo na vstupu, je tam rozbočka, Ty jí vyndáą a vąechno vakuum dáą jen na solenoid, co ovládáí tu klapku(z tohoto solenoidu vede bílá hadička). Víc mě nanapadá nic
imation
Tuesday 21 June 2005 - 19:43:45 Citovat
Host
dík za radu vyzkouąim o výkend
benji
Wednesday 22 June 2005 - 10:17:14 Citovat
Host
Tak opravdu nevím, jakou souvislost mají tyto příspěvky s chiptuningem...
Moľná by to chtělo dodrľovat téma, pak je těľké zpětně vyhledávat rady podle témat.
Taky bych rád získal nějaké praktické zkuąenosti s chipem, nedávno jsem kvůli tomu otevřel stejné vlákno, ale vypadá to, ľe ľádné nejsou.
Máca
Wednesday 22 June 2005 - 11:06:10 Citovat
Host
Ahoj, máą samozřejmě pravdu Benji, ujeli jsme
I kdyľ tohle s nárůstem výkonu také souvisí, ale s chipem ne.

Jinak s tím čipem : budeme zkouąet "pravděpodobně" s Yperem na srazu naąel DTL, on má chip a já ne. Asi Ti to nepomůľe s Tvým motorem, ale na orientační porovnání to snad bude stačit.
imation
Wednesday 22 June 2005 - 19:37:22 Citovat
Host
pro mácu tak se mi ta 4klapka ani nehne jak poznam co je včudu
Máca
Monday 27 June 2005 - 20:46:51 Citovat
Host
Ahoj, náhodou jsem narazil na Odkaz no to je teda síla, jak to dnes chodí - jen pro zajímavost

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1393 sec,0.1042 z toho dotazů.