• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Klapka v hrdle nádrže
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Aks
Friday 16 September 2005 - 08:26:43 Citovat
Host
Ahoj Opláci! Bohužel se mi podařilo utrhnout zpětnou klapku v hrdle nádrže (kroužek s víčkem na pantíku s pružinkou - otvírá se směrem dovnitř po zasunutí tankovací pistole) u VeBe X18XE a zapadla asi o 20 cm dolů, vyháčkovat nejde kvůli plastovým trnům v hrdle nádrže.
Naštěstí ten utržený díl nezapadl hlouběji. Jakým způsobem byste se k tomu dostali? Je možné, po odstranění tapecírunku, nějak rozpojit hadici k nádrži a klapku vytáhnout? Jak ta klapka vlastně na hrdle držela?
Díky za odpovědi.
Yper
Friday 16 September 2005 - 10:33:34 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Myslím, že z kufru se tam nedostaneš. Sundat pravé zadní kolo, vlézt do podběhu (auto ale zajistit! - jinak jseš kandidát na trpaslíka - v tom lepším případě!) a rozpojit hadice.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Aks
Monday 19 September 2005 - 07:07:04 Citovat
Host
Klapka je opět na svém místě! Děkuji za odpověď Ypere.
Jak jsi říkal - k trubce jsem se dostal přes odplastovaný podběh. Když se odstrojí hrdlo (guma, závit, těsnění), tak stejně první rozebíratelný spoj trubky k nádrži (jinak lepeno) je až v místě nápravy. Celým potrubím by ale klapka kvůli zúženým místům tvarované trubky nejspíš neprolezla, takže by se sice bez opravy do nádrže nedostala, ale stále by při tankování omezovala proudění paliva do nádrže.

Způsob, jak vysazenou klapnu dostat zpět je:
Nic nerozebírat a přes hrdlo ji pomocí háčků otočit do opačné polohy, než je standardně v hrdle nádrže umístěná a pak silou pomocí háčku ze silného drátu vytrhnout ven a opět usadit na původní místo.

Je to trochu pakárna, ale lepší než řezat a shánět novou kompletní trubku k nádrži.
PN
Monday 19 September 2005 - 08:01:56 Citovat
Host
Aks: Jak se ti to vubec podarilo. Ja jsem jednou mel problem vytahnout cerpaci pistoli - ta klapka se tam zpricila. Mel jsem dost problem pistoli vytahnout.
Petr
Yper
Monday 19 September 2005 - 08:30:06 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Aks: hlavně že jsi si poradil, no a vidíš, teď můžeš radit i Ty a vo votom to tady je!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1520 sec,0.1259 z toho dotazů.