• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
rozbité zrcátko vebe
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
maniac
Monday 17 October 2005 - 16:03:47 Citovat
Host
čus tak sem koupil celé zrcátko bez lakovaného krytu toho většího a teď mi jde o to jestli se dá vyměnit celé zrcátko. jako že ho sundám z dveří a dám celé nové. mám vebe r.v. 00 a říkal na vrakáči že je to přímo na tu novější že ty starší sou jiné a že tam nejdou víš...jinak ten kryt říkal že je také na tu starší vebe jiný...a jak je to s tou elektrikou a vyhříváním...každé ele. ovládané zrcátko má vyhřívání? díky
Papír
Monday 17 October 2005 - 16:14:04 Citovat
Host
Jo každé el. zrcátko je vyhřívané. Já jsem měnil pouze díly, ktré nevyžadovaly demontáž celého zrcátka. Celou elektryku jsem měl na konektory, takže je stačilo pouze zapojit.
maniac
Tuesday 18 October 2005 - 08:21:21 Citovat
Host
čus sem si sehnal celé zrcátko komplet chtěl bych ho vyměnit ale asi se zevnitře auta na dveřích musí odundat ten plast a pak se dostat ke šroubům ale kdyby to šlo nějak jednodušeji tak bych se nezlobil....potřeboval bych vyměnit jen ten plastovej bezmek jak je v něm ta mechanika na naklápění zrcátka.
poradte mi jak sundat plast zevnitř dveří a povolit dva šrouby, které drží zrcátko....díky
Yper
Tuesday 18 October 2005 - 08:37:56 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
¨Výměna zrcátka kus za kus je brnkačka.
1) vydloubne mřížka výškového reproduktoru a uvolní šroub pod ní
2) na straně řidiče se vydloubne ovládání zrcátek - u spolujezdce jen záslepka - uvolní se šroub pod ní
3) madlo kliky - vnitřní část z materiálu, který je podobný gumoplastu - je měkčí. Musí se vydloubnout směrem odshora dolů. Šroub pod ní uvolnit
4) černý vnitřní plastový trojúhelník v rohu skla (protikus zrcátka - oddloubne se směrem od jeho horního okraje (plastové trny) a pak se vytáhne směrem nahoru - je tam další šroub - demontovat.
5) Celý plast horní části dveří se tahem nahoru ovolní - někdy se musí použít síla. Opatrně uvolnit směrem nahoru a pak odpojit všechny kablíky. Opatrně postupovat při odpojování u výškového reproduktoru. Plast je tak sejmut.
6) odpojiit konektor přívodu elektřiny pro zrcátko - pozor, má pojistku - na opačné straně než je barevný proužek na něm.
7) zrcátko drží na třech šroubech s šestihranou hlavou (tuším rozměr na 10ku klíč.
Je to práce tak maximálně na 10 minut!
Pokud pojedeš na sraz tak to přivez a můžeš mi to stopnout - udělám ti to.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
maniac
Tuesday 18 October 2005 - 09:04:16 Citovat
Host
díky za postup ještě jedna otázečka mám rozbité zrcátko u spolujezdce... jinak musím vyndat repráček jo? a proč rozebírat madlo to nechápu...jinak to nové zrcátko má takový konektor který se asi zapojí jen a je to..
Yper
Tuesday 18 October 2005 - 11:02:16 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 maniac:
- výměna zrcátka kus za kus je stejná jak u řidiče, tak u
spolujezdce
- Výškové repráčky musíš odpojit vždy a sundat s tím
sejmutým plastem.Nebo si je tam nech, ale pak je musíš
vydloubnout zase zevnitř tho plastu a pak ti na dveřích
překážejí a klimbají se tam
- madlo rozebrat musíš, protože pod ním je další šroub,
který drží celý ten vrchní plast na dveřích.
Ta plastová nástavba vnitřního čalounění dveří prostě drží na celkem 4 šroubech! Jinak ji nesundáš! 1x pod trojúhelníkem,1xpod repráčkem,1x pod ovládáním zrcátek (či záslepkou), 1x pod madlem rukojeti... a basta!
A musíš tu nástavbu sundat, jinak se nedostaneš k poslednímu třetímu spodnímu šroubu, který zrcátko drží zevnitř! Kapišto? &|
Ano, el.ovládané zrcátko tvoří monoblok se třemi dírami na uchycovací šrouby a 1x plastová objímka s konektory - je napevno v něm.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
maniac
Tuesday 18 October 2005 - 11:32:10 Citovat
Host
díky za vysvětlení víš myslel sem že ty tři šrouby k zrcátku jsou jeden úplně v roku dveří volně dostupnej při otevření dveří a dva jsou pod trojúhelníkovým plastem. ten sem myslel že sundám a povolím další dva šrouby a sundám zrcátko a dám jiné a zašroubuji. tohle mi připadá hrozně složité víš _s103
maniac
Wednesday 19 October 2005 - 12:11:03 Citovat
Host
čus zrcátko vyměněno trvalo mi to tak 25min ale plastový trojúhelník myslím tím protikus zrcátka tak když ho tam dám nazpět tak už tam nesedí tak jak tam seděl nevíte co s tím?

plastový trojúhelník naproti zrcátku zevnitř dveří
Yper
Wednesday 19 October 2005 - 12:16:40 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Tak buď jsi někde potratil ten bílý plastový trn v horní části toho troúhelníku nebo na spodním okraji toho trojúhelníku jsi špatně nasadil ty dně packy do toho plastu tapecírunku dveří. Nic jiného v tom není.
Nebo jsi špatně protáhl elektrický kabel k zrcátku tou polyuretanovou výplní. Kabel nesmí jít pod ní, ale přes ní a pak do díry - vždyť to znáš!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
maniac
Wednesday 19 October 2005 - 14:03:34 Citovat
Host
čus ten bílý trn tam mám a dole sem to dobře nasadil a s tím kabelem nevím.... s tím sem nic nědělal jen sem tam dal nové zrcátko a zapojil konektor..jinak výplní je taková hmota a ta je vytvarovaná podle konektoru a drátu a to tak záleží jak tam bude ten drátek? díky zkusím ještě na to se podívat....díky

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1564 sec,0.1196 z toho dotazů.